Slávia Trnava

Navigácia

Mladí chodci AK Slavia Trnava úspešní na 45. Dudinskej päťdesiatke 

V sobotu 7. marca 2026 sa v Dudinciach konali prestížne chodecké preteky Dudinská päťdesiatka, zaradené do seriálu World Race Walking Tour Gold. Na štarte nechýbali ani mladí pretekári AK Slavia Trnava, ktorí dosiahli viacero pekných výsledkov.

 V kategórii najmladších žiačok na 1 km zvíťazila Miriam Batková výborným časom 5:00.V kategórii mladších žiačok na 1 km obsadila Ester Batková 5. miesto časom 5:08.

Na trati 3 km starších žiačok sa pretekárky Slávie umiestnili:

• 4. miesto – Alexandra Homolová (17:14)

• 6. miesto – Eva Nemcová (17:37)

• 9. miesto – Alica Adamcová (18:48)

Na rovnakej trati skončila Martina Janošíková na 7. mieste časom 17:49.

 V kategórii dorastencov na 5 km vybojoval Tomáš Stach krásne 3. miesto výkonom 26:20, ktorý je zároveň jeho osobným rekordom.

V kategórii junioriek na 5 km obsadila Timea Indrišková 6. miesto a časom 24:56 si taktiež vytvorila osobný rekord.

Pretekárov pripravujú tréneri Dušan Žambokréthy (Miriam a Ester Batkové, Martina Janošíková) a Mgr. Ľudovít Žambokréthy (Alexandra Homolová, Eva Nemcová, Alica Adamcová, Tomáš Stach a Timea Indrišková).

Gratulujeme všetkým k výborným výkonom a ďakujeme za skvelú reprezentáciu klubu!