top_image

2021

Tri podujatia - mnoho úspechov

V priebehu mesiaca september sa naplno rozbehli atletické súťaže v rôznych kategóriách.

Naše atlétky a atléti z kategórie staršie žiactvo sa zúčastnili na Svetových športových hrách v Belehrade, kde získali celkovo 6 medailových umiestnení.

Kamila Mlíchová (tréner Čordáš) získala zlato v štafetovom behu 4x100 m a bronz v behu na 300 m prekážok. Lenka Gymerská (Tomanová) získala bronz v behu na 1500 m. Róbert Pecko (Karperová) získal striebro v štafetovom behu 100 m-200 m-300 m-400 m, bronz v behu na 100 m a bronz v štafetovom behu 4x100 m.

Atlétky a atléti, ktorí sa nezúčastnili podujatia v Belehrade pretekali na Majstrovstvách SR v kategórii staršie žiactvo. Podujatie usporiadal náš atletický klub.

Najlepší úspech dosiahla Tamara Indrišková (Žambokréthy), ktorá získala bronz v disciplíne chôdza na 3000 m.

Súbežne s MSR staršieho žiactva sa konali v Trnave aj MSR do 23 rokov. Darilo sa viacerým atlétkam nášho klubu.

Monika Lehenová (Piaček) získala striebro v disciplíne trojskok. Kristína Haršányová (Čordáš) získala v rovnakej disciplíne bronz. Michaela Comová (Piaček) získala bronz v ďalšej skokanskej disciplíne -  v skoku do diaľky. Štvorica Ďurišová-Kudlová-Comová-Lehenová získala bronz v disciplíne 4x100 m.

V tomto mesiaci boli vyhodnotené aj oblastné súťaže družstiev, pričom pohľad na celkové poradie určite potešil.

Družstvo mladších žiačok získalo zlato. Družstvo starších žiakov a dorastencov získalo striebro a družstvá mladších žiakov, starších žiačok, dorasteniek a najmladších žiačok získali bronz. Najmladšie žiačky obsadili taktiež skvelé piate miesto.

Našim atlétkam a atlétom k ich výkonom gratulujeme!