top_image

Denis Bartek splnil limit na Európsky olympijský festival v Baku. Na medzioblastnom stretnutí dorastu jedenásť slávistov.

Šamorín 15.6.2019 – Ako predprogram najväčšieho atletického mítingu na Slovensku P-T-S sa v športovom areáli x-bionic sphere v Šamoríne uskutočnilo medzioblastné stretnutie dorasteniek a dorastencov. Právo štartovať mali dvaja najlepší v každej disciplíne zo štyroch oblastí. Vo farbách tímu západného Slovenska sa predstavilo jedenásť pretekárov nášho klubu, čo je za ostatné štyri ročníky výrazne najvyšší počet. Mladí slávisti viacerými medailovými pozíciami dopomohli k suverénnym prvenstvám svojej oblasti.
Najvýraznejší úspech sa podaril Denisovi Bartekovi. Zverenec trénera Lukáša Kotalu zvíťazil v behu na 400 metrov prekážok a časom 56,12 sekundy splnil limit na Európsky olympijský festival /EYOF/ ktorý sa bude konať v Baku, hlavnom meste Azerbajdžanu. Istotu štartu na tomto podujatí však bude mať až po schválení nominácie Slovenským olympijským výborom, pretože počet účastníkov z každej krajiny je limitovaný. Denis je tak po Michaele Peškovej druhým členom nášho klubu ktorý v tomto roku splnil limit na vrcholné európske mládežnícke podujatie.
Ďalšie medailové umiestnenia si pripísali tri vrhačky zo skupiny manželov Charfreitagovcov. Chiara Danielová zvíťazila v hode kladivom, kde jej výborne konkurovala jej tréningová kolegyňa Soňa Ščasnovičová, ktorá skončila tretia. Diskárka Lenka Palanská pridala do vrhačskej zbierky striebornú medailu. Dve striebra si vybojovali zverenci trénerky Karperovej. Matúš Blšták osobným rekordom v skoku do diaľky a v rovnakej disciplíne Terézia Fančovičová, ktorá bola aj členkov víťaznej štafety. Zlato zo štafety a dve striebra v behu na 100 metrov a trojskoku dosiahla Monika Lehenová. Zverenka trénera Piačeka tak prispela k výhre západoslovenskej oblasti výrazným bodovým súčtom. Na tretej priečke dobehla svoj beh na 800 metrov Vanesa Pomajbová.  

« September 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz