top_image

Bartek a Pešková na vrcholné európske podujatia, sedem slávistov na medzištátne stretnutia, z majstrovstiev Slovenska do 23 rokov a dorastu máme ďalších pätnásť medailí!

Trnava 8. júla 2019 – Po schválených nomináciách na vrcholné atletické podujatia sa dvaja naši členovia predstavia v konkurencii najlepších atlétov z celej Európy. Michaela Pešková, ktorú pripravuje tréner Čordáš, zamieri do švédskeho mesta Gävle zmerať svoje sily s európskou špičkou v kategórii do 23 rokov v behu na 400 metrov cez prekážky. Po linke Viedeň – Moskva – Baku sa dvadsiateho júla presunie do hlavného mesta Azerbajdžanu Denis Bartek. Zverenec trénera Kotalu sa v tej istej disciplíne predstaví na Európskom olympijskom festivale mládeže /EYOF/. Obaja naši atléti sú nominovaní aj do štafiet.
Reprezentačný dres si na medzištátnom stretnutí junioriek a juniorov v maďarskom Györi obliekli ďalšie dve zverenkyne trénerov Čordáša a Kotalu. Obe si pripísali piatu priečku. Kristína Haršányová v trojskoku a Denisa Kudlová v behu na 200 metrov.
Súbežne s nimi bojovali dorastenky a dorastenci o tituly z majstrovstiev Slovenska v Košiciach. Naši atléti si z metropoly východu priviezli výborných desať medailí. Najväčšiu zbierku sa podarilo získať Monike Lehenovej. Skokanka, ktorú vedie Róbert Piaček, skončila druhá v skoku do diaľky a dva krát tretia v trojskoku a behu na 200 metrov. Kompletnú medailovú zbierku vybojovali vrhačky zo skupiny manželov Charfreitagovcov. Lenka Palanská zlato v hode diskom, striebro Chiara Danielová v hode kladivom a bronz Soňa Ščasnovičová v tej istej disciplíne. Majstrovský titul si pripísal Denis Bartek v behu na 400 metrov cez prekážky. Úspešné majstrovstvá mala aj tréningová skupina trénerky Karperovej. Matúš Blšták získal striebro v skoku do výšky a bronz v skoku do diaľky. Pre bronzovú medailu si dobehol Marek Kročka v disciplíne 110 metrov cez prekážky.
Ďalších päť medailí sme vybojovali na majstrovstvách Slovenska v kategórii do 23 rokov. Z titulu sa tešila Michaela Pešková 400m cez prekážky, striebro získali Denisa Kudlová 200 metrov, Kristína Haršányová trojskok, Chiara Danielová hod kladivom a bronz Andrej Žák vrh guľou.
Najbližšiu sobotu čaká trnavských atlétov a organizátorov na domácom štadióne medzištátne stretnutie dorastu. V predbežnej nominácii figuruje hneď päť slávistov. Veríme, že sa im bude dariť čo najlepšie.

M-SR 2019

« September 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz