top_image

Vladimír Gubrický z Eugene

Eugene 20. august -  Slovenská juniorská reprezentácia úspešne priletela v utorok 16. júla do miesta aklimatizačného sústredenia pred majstrovstvami sveta juniorov, ktoré sa  uskutočnia  v mekke americkej atletiky v meste  Eugene. Za svoj aklimatizačný tábor si zvolila OREGON STATE UNIVERZITY v mestečku  Corvallis, kde sa bude pripravovať do 20. júla. Následne sa  v nedeľu 20.júla výprava presunie priamo do dejiska majstrovstiev sveta. Tie sa začnú o ďalšie dva dni 22.júla a budú trvať do nedele 27. júla.

Slovenská výprava sa do dejiska kempu premiestnila bez komplikácií po trase Viedeň – Washington – Portland. Prostredie Oregon state univerzity je ako stvorené na túto veľmi dôležitú časť prípravy. Slovenský tím má k dispozícii kompletne zrekonštruovaný atletický štadión a   všetky ďalšie potrebné športoviská vrátane regenerácie, ktorými je miestna univerzita nadmieru vybavená. Vynikajúca je spolupráca s miestnym šéftrénerom atletiky Kellym Sullivanom, ktorý nám vo všetkom  vychádza veľmi v ústrety.  Pre dokreslenie úrovne univerzity, len štadión na americký futbal, ktorý susedí s našim ubytovaním, má kapacitu pre 50 000 návštevníkov.
Strava a ubytovanie sú na veľmi dobrej úrovni, takže športovci majú možnosť vyladiť svoju formu v ideálnom prostredí. Tréningy prebiehajú podľa plánov jednotlivých trénerov a zatiaľ nenastali žiadne komplikácie. Na MS juniorov sa predstaví osem slovenských reprezentantov a ako prvá sa postaví na štart  v stredu 23.júla do obeda chodkyňa Monika Hornáková v chôdzi na 5 kilometrov. Cieľom slovenskej výpravy je dosiahnuť jedno umiestnenie do 12. miesta a jedno do 16. miesta. Najhorúcejším favoritom na finále je trojskokan Tomáš Veszelka, ktorý sa v tejto disciplíne predstaví v piatok 25. júla. V prípade vyrovnania si svojich osobných rekordov, je adeptov na finále v našej výprava viac. Preto je dôležitá časť adaptačnej prípravy, ktorú práve družstvo absolvuje. Zvyknúť si na deväťhodinový časový posun nie je vôbec jednoduché, ale veríme že sa to všetkým účastníkom podarí čo najlepšie.
O prebiehajúcich majstrovstvách vás budeme pravidelne informovať. Vedenie výpravy verí, že športovci sa vypnú k maximálnym výkonom a v centre americkej atletiky zanecháme aj my svoju stopu. Držte našim športovcom palce.

MS juniorov Eugene 22.-27.7.2014

« September 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz