top_image

Súťaž na zhotoviteľa novej tribúny na Slávii je v poriadku, ÚVO pochybenie nenašiel

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) nenašiel pochybenia v prípade verejnej súťaže na zhotoviteľa tribúny na Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho.
Podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča úrad preskúmal podklady a rozhodol, že v súťaži bola dodržaný zákon.

Ako sme informovali v januári tohto roka, námietky voči vyhlásenej verejnej súťaži podala na ÚVO stavebná firma, ktorá sa do nej ani nezapojila. Úrad preto musel preskúmať, či nedošlo k porušeniu zákona.
O výstavbu tribúny na atletickom štadióne Slávie prejavilo záujem viacero uchádzačov. Prerušenú verejnú súťaž tak môže mesto dokončiť a spomedzi uchádzačov vybrať najvýhodnejšiu ponuku.
Súčasťou projektu je okrem tribúny s kapacitou niekoľko stoviek miest na sedenie aj výstavba priestorov pre technicko – administratívne zázemie, sklad či toalety.
Na projekt diváckej tribúny so zázemím vyčlenilo mesto v tohtoročnom rozpočte 400 – tisíc eur. Stavbu, na ktorú atléti čakajú už viac ako desať rokov, plánovali realizovať už vlani.
Ako sa však ukázalo, pôvodne vyčlenených 350-tisíc eur v mestskom rozpočte by na postavenie tribúny nestačilo. Radnica preto rozhodla o navýšení prostriedkov o 50-tisíc eur v tohtoročnom rozpočte.
Atletický štadión v športovom areáli Slávie patrí medzi najkvalitnejšie na Slovensku. V roku 2002 vymenili starý škvarový povrch za tartan, pribudlo aj niekoľko ďalších vylepšení. AŠK Slávia každoročne organizuje niekoľko kvalitných atletických podujatí.

Preto verme, že sa všetko podarí a tento rok budeme môcť otvárať na našom štadióne novú tribúnu.

Zdroj: www.trnava-live.sk

« September 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz