top_image

Profily členov nášho klubu

Ďalšou vyspovedanou členkou nášho klubu bola Michaela Pešková, ktorá sa v minulej sezóne zaslúžila za veľmi dobré výsledky nášho družstva starších žiačok a zároveň sa jej poradilo aj vytvoriť nový oddielový rekord v behu na 100m prekážok v kategórií starších žiačok. 


Michaela Pešková
22.10.1997
100m prek. - 15,87s
tréneri: Mgr. Eduard Čordáš, Mgr. Milan Pivarček

Naše rozhovory už pravidelne začínajú otázkou, čo ťa priviedlo k atletike, ako si s ňou začínala a ako dlho sa jej už venuješ? 
Ako malá som bola moc hyperaktívna, tak ma dali rodičia na atletiku. Svoje prvé tréningy som strávila s Pani trénerkou Hajmassyovou, ktorá ma naučila základy atletiky a taktiež ma skvelo pripravila na skúšky na Športové gymnázium. Atletike sa venujem už päť rokov.
 
Máš nejaké atletické alebo iné športové vzory, ktoré sú pre Teba takým hnacím motorom pri tréningu a na pretekoch?
Taký môj atletický vzor je minuloročná majsterka sveta v behu na 100m prek. Sally Pearsonová . Taktiež mám pár vzorov aj v jazdectve.
 
Ako je to s Tebou a atletickými disciplínami, ktorá sa ti páči najviac, ktorá je naopak Tvoja najmenej obľúbená, na ktorú sa aj momentálne najviac zameriavaš?
Moja najobľúbenejšia disciplína je práve beh na 100m prek. a naopak nemám rada napríklad vytrvalostné disciplíny alebo hody či vrhy. Túto sezónu by som sa chcela zamerať na prekážky a možno aj beh na 400m.
 
Je pre Teba atletika takou Tvojou srdcovkou alebo máš aj nejaké ďalšie iné záľuby, ktorým sa venuješ ?Samozrejme, mám ešte veľa záľub ale takou hlavnou je jazdectvo, ktorému sa venujem aj súťažne.
 
Ako vieme, momentálne študuješ na Športovom gymnáziu, takže si profesionálna športovkyňa, trénuješ s radosťou alebo je to skôr ako kedy?
Niekedy s radosťou a niekedy sa musím donútiť.
 
V minulej sezóne sa Ti podarilo vylepšiť náš žiacky klubový rekord v behu na 100m prek. myslíš, že sa ti podarí zdolať aj tie ďalšie na vyšších prekážkach?
Tak ja dúfam, že prekonám a dúfam že nielen na prekážkach.
 
Máš pred sebou ďalšiu sezónu, najprv halovú a následne aj hlavnú aké sú tvoje ciele, čo by si chcela zlepšiť alebo aj zmeniť?
Musím priznať, že na obe sezóny sa už teším. V halovej, by som chcela hlavne vylepšiť čas na 60m prek. Ďalej uvidíme čo vymyslí tréner, ale budem sa snažiť podávať čo najlepšie výkony.
 
Aké preteky ťa čakajú v najbližšej dobe, čo pobežíš?
Najbližšie preteky mám teraz 10. februára, sú to Majstrovstvá Západoslovenskej oblasti. Pobežím 60m prek. a 400m.

Ďakujeme Ti za rozhovor a na Majstrovstvách ZsAZ ako aj počas celej nasledujúcej sezóny Ti budeme držať palce a veriť že sa podarí prekonať aj ďalšie rekordy, či už osobné alebo aj iné. 

Michaela Pešková

« September 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz