top_image

Profily členov nášho klubu

Aj tento rok pokračujeme s rozhovormi s členmi nášho klubu. Pre tento krát sme si posvietili na oštepára Maximiliána Slezáka, ktorému sa v minulej sezóne podarilo okrem vylepšenia nášho dorasteneckého klubového rekordu, vylepšiť aj ten Slovenský. 

 


Maximilián Slezák
02.07.1996
Oštep (700g) - 68,08
Tréneri: Libor Charfreitag st., Eva Charfreitagova st., Rudolf Pátek
 

Na začiatok takú jednoduchšiu otázku ako dlho sa už venuješ atletike a ako si sa k nej dostal?
Atletike sa venujem už sedem rokov a momentálne je to už tretí rok čo sa venujem hodu oštepom. Ako mladší žiak som ešte hádzal kriketkou, tú však starší žiaci už nemajú tak som prešiel na takého pokračovateľa hodu kriketkou, hod oštep.
 
Ako si začínal svoju atletickú kariéru, už od malička si bol skôr vrhač alebo si vynikal taktiež aj v behoch?
Moje začiatky boli asi ako každého, najprv pri behoch, väčšinou to bol beh na 300m a neskôr sa k nemu pridala aj kriketka. V behoch som však nedosahoval až tak dobré výsledky, ani po štyroch rokoch, ako v hode oštepom a to bez nejakého špecializovaného tréningu, tak prišlo k zmene disciplíny a vyzerá to, že zmena to bola správna.
 
Kedy sa ukázalo, že tou pravou disciplínou pre teba je práve hod oštepom a začal si sa od svojich rovesníkov výkonmi vzďaľovať?
Popravde, podarilo sa mi to hneď na prvých pretekoch, na ktorých som štartoval v hode oštepom. Bola to "láska hneď na prvom preteku". J
 
Čo myslíš, že je v tak technickej disciplíne ako je hod oštepom to najdôležitejšie a dáva Ti výhodu oproti ostatným?
Hod oštepom je jedna z najnáročnejších disciplín čo sa týka techniky, takže je veľmi dôležité mať ten povestný cit na oštep a zároveň aj talent.
 
Popísal by si nám ako vyzerá Tvoja zimná príprava? Trénuješ s oštepom aj počas zimných mesiacov alebo sa k oštepu dostaneš až na jar a v zime Ťa čaká ťažká príprava v posilňovni a telocvični ?
Pokiaľ je to možné, tak trénujeme vonku a zahádžeme aj v zime. Neviem, či je ťažká alebo ľahká pretože ma trénovanie baví, ale áno táto zimná príprava musí byť poriadna, keď chcem na tých Majstrovstvách Sveta sedemnásťročných niečo hodiť.
 
Vieme, že tento rok si začal študovať na ŠG Jozefa Herdu, čím sa Ti otvorili ďalšie tréningové možnosti ako si si zvykol na režim v športových triedach?
Režim na Športovom gymnáziu je pre mňa taký istý ako keď som bol ešte na základnej škole. Jedinou zmenou je, že mám bližšie štadión.
 
Tento rok si absolvoval viacero zahraničných štartov, preteká sa ti lepšie v zahraničí alebo naopak v domácich podmienkach?
Jednoznačne sa mi lepšie preteká v zahraničí, kde je na pretekoch väčšia konkurencia a páčia sa mi aj lepšie upravené zahraničné štadióny.
 
Minulá sezóna bola pre teba celkom úspešná, vytvoril si nový dorastenecký slovenský rekord, máš stanové nejaké ciele na tohtoročnú sezónu?
Áno, samozrejme sa zlepšovať pokiaľ sa len bude dať a určite byť hlavne zdravý. Určite by ma potešilo aj čo najlepšie umiestnenie sa na Majstrovstvách Sveta do 17 rokov. Zároveň by som chcel ešte zopárkrát prehodiť slovenský rekord.

Maximiliánovi ďakujeme za rozhovor a veríme, že na Majstrovstvách sveta do 17 rokov bude náš klub reprezentovať čo najlepšie. 

Maximilián Slezák

« September 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz