top_image

2013

Silvestrovská cena s novým rekordom Lomnického

Trnava 30. december - Tradičné zavŕšenie atletickej (vrhačskej) sezóny patrilo v poradí už 31. ročniku Silvestrovskej ceny v hode 10,5 kg bremenom. Z celkového počtu 28 štartujúcich sa v mužskej kategórii z víťazstva i rekordu podujatia 43,76m tešil Marcel Lomnický (AC Stavbár Nitra), ktorý o 5,95m prehodil Libora Charfreitaga (37,81m). V ženskej kategórii zvíťazila Karolína Čaklošová (Spartak Dubnica n/V) výkonom 19,90m. Medzi veteránmi si prvenstvo vybojoval Roman Bachratý (AK AŠK Slávia Trnava) výkonom 23,51 m. 

Štart novej sezóny už 18. januára

Trnava 30. december -  Nová atletická sezóna 2014 sa rozbehne už 18. januára 2014. V atletickej hale Elán sa budú konať otvorené M-ZsAZ vo všetkých kategógriách. 

Zimný beh zdravia 2013

Trnava 26. decembra - Úvodným behom Trnavskej bežeckej trilógie 2013/2014 bol Zimný beh zdravia, ktorý sa pravidelne koná na Štefana 26. decembra. Pri hojnej účasti pretekárov, a to presne  137 bežcov, sa presadili aj naši atléti. Pre víťazstvo v bodovanom behu mužov na 9600m si dobehol  mladší z bratov Puškárovcov Michal a za ním so 7 sekundovou stratou taktiež náš Mário Brehovský.  Medzi ženami na rovnakej trati zvíťazila, od 1.1.2014 už členka AK AŠK Slávia Trnava, Romana  Komárňanská. Na kratšej 3200m dlhej trati si v mužskej kategórií dobehol náš Marek Jankovič pre 2.  miesto a medzi ženami zvíťazila Michaela Pešková. Kompletné výsledky behu nájdete tu.

Atlét roka 2013

Bratislava- 19. decembra– Záver atletickej sezóny 2013 bol zavŕšený tradičným galavečerom  Atlét roka 2013. V bratislavskom hoteli Holiday Inn mal náš klub až trojicu zástupcov, ktorí získali štyri tretie miesta.
Dlhoročný skúsený tréner šprintov a prekážok  Eduard Čordáš sa umiestnil na 3. mieste v kategórii Tréner mládeže. Ďalšie cenné umiestnenia získali jeho zverenkyne Michaela Pešková a Miriam Karperová.
Michaela Pešková skončila dva krát tretia a to v kategórii Mládeže a Prekvapenie/Objav roka.

Vizitka Michaely Peškovej : 400 m prekážok,
( AŠK Slávia Trnava, tréner: Eduard Čordáš) - 2. na Európskom olympijskom festivale v Utrechte (v rozbehu aj vo finále si zlepšila osobný rekord i rekord SR), v sezóne celkovo štyrikrát zlepšila dorastenecký rekord SR (1:01,58, 1:01,05, 1:00,78, 1:00,68), 1. na Pohári Jeana Humberta (MS stredných škôl).

Vizitka Miriam Karperovej: 
(AŠK Slávia Trnava, tréner: Eduard Čordáš)- na halových ME veteránov v San Sebastiane získala v kategórii W35 2 tituly (400 m 58,63, diaľka 573 cm) a striebro (200 m 25,54).

Všetkým srdečne gratulujeme.

Silvestrovská cena v hode bremenom 2013

Atletický klub AK AŠK Slávia Trnava v spolupráci s mestom Trnava Vás srdečne pozývajú na 31. ročník Silvestrovskej ceny v hode bremenom, ktorá sa uskutoční dňa 30. decembra so začiatkom o 10:00 hod. vo vrhačskom sektore Mestského atletického štadiónu A. Hajmássyho. Radi privítame všetkých pravidelných účastníkov, ale aj všetkých ostatných, ktorí majú záujem zasúťažiť si v hode jedenásť kilogramovým bremenom a spríjemniť si tak obdobie sviatkov v spoločnosti svojich atletických priateľov. Tešíme sa na Vás! 

Mládežnícka atletika 2013

Bratislava 15. decembra - Dnes sa v atletickej hale Elán konali preteky žiakov a žiačok Mládežnícka atletika ako náhrada za populárnu sériu Zo školských lavíc do atletickej haly Elán. Nechýbali ani naši mladí atléti, ktorí si spestrili zimnú prípravu štartom na halových pretekoch a zmerali si svoje sily aj so zahraničnou konkurenciou. 

Trnavská bežecká trilógia 2013/2014

Srdečne pozývame všetkých bežeckých nadšencov, ktorí sa neboja chladného počasia, aby sa prišli zapojiť do ďalšieho ročníku Trnavskej bežeckej trilógie 2013/2014. Jej súčasťou sú tri vytrvalostné behy, a to Zimný beh zdravia (26.12.), Novoročný beh (1.1.2014) a Trojkráľová šestka (6.1.2014). Na všetkých behoch na Vás čaká bohatá tombola.

Tešíme sa na Vás!

Blahoželáme k životnému jubileu E. Čordáša

V týchto dňoch sa významný, nie len trnavský, ale aj na celkom Slovensku známy atletický tréner Mgr. Eduard Čordáš, dožíva ďalšieho životného jubilea. Aj touto cestou by sme mu chceli zablahoželať a zaželať veľa zdravia, trénerských úspechov, radosti zo života, elánu a energie na ďalšiu nezaplatiteľnú prácu, ktorú pre atletiku vykonáva už po mnohé roky. Ešte raz gratulujeme! 

Beh Priateľstva 2013

Trnava 23. novembra - Túto sobotu sa na trnavskej Slávií konal už 43. ročník Behu priateľstva kde sa na trať postavilo 93 mužov, 23 žien a dokopy 60 chlapcov a dievčat v nižších vekových kategóriách. Naši atléti si opäť dobehli pre pekné umiestnenia. Medzi mužmi si z našich najlepšie počínal Michal Puškár, ktorý dobehol na 5. mieste a v tesnom závese za ním Mário Brehovský na 6. mieste. Medzi ženami Janka Puškárová dobehla na 7. mieste a veteránka pani Ľudmila Hlaváčková na 13. mieste s pomedzi všetkých žien.

M-SR v cezpoľnom behu 2013

Nové Zámky 9. novembra - Poslednými Majstrovstvami Slovenska v tomto roku boli dneskajšie M-SR v cezpoľnom behu. Nechýbali na nich ani vytrvalci z nášho atletického klubu a našim najlepším umiestnením bolo 5. miesto Mária Brehovského medzi juniormi a Andrei Rozičovej v kategórií dorasteniek. 

Vyhodnotenie oblastnej súťaže družstiev ZsAZ starších žiakov a žiačok za rok 2013

Hlavná sezóna bola úspešná aj pre naše žiacke družstvá. Opäť sme mali zastúpenie na M-SR družstiev, a to v podaní starších žiakov, ktorý získali výborne 3. miesto. V rámci ZsAZ skončili na 2. mieste a staršie žiačky na 5. mieste. Najväčšou oporou družstva žiakov bol Ondřej Žaludek so ziskom 111 bodov. Zároveň sa blysli aj vrhači a našou najsilnejšou disciplínou bol hod oštepom. Medzi staršími žiačkami bola najviac bodujúcou Ema Chovanová so ziskom 67 bodov a naše žiačky dokázali najviac bodovať v štafetovom behu na 4x60m. 

Vyhodnotenie oblastnej súťaže družstiev ZsAZ dorastu a juniorov za rok 2013

V tohtoročnej sezóne sa našim dorasteneckým družstvám veľmi darilo. Dorastenci aj dorastenky postúpili na M-SR družstiev, kde obe družstvá získali bronzové medaily. V rámci Západoslovenskej oblasti skončili dorastenci na 3. mieste a dorastenky na 2. mieste. Počas 4. kôl oblastnej súťaže bol našim najviac bodujúcim dorastencom Ivan Žák avšak našou najsilnejšou disciplínou bol beh na 200m.  Medzi dorastenkami najviac bodov získala Michaela Pešková a najsilnejšou disciplínou našich pretekárok bol beh na 400m. Družstvá juniorov a junioriek pretekali iba v rámci ZsAZ pričom juniorky oblastnú súťaž vyhrali a juniori obsadili 3. miesto. 

Sústredenie 2013

Moravský Svätý Ján 21.-25. október - Tento týždeň boli naši atléti na sústredení pred zimnou prípravou. Sústredenia sa zúčastnili pretekári všetkých vekových kategórií a vo veľmi peknom prostredí Školy v prírode v Moravskom Svätom Jáne absolvovali kompletný tréningový program, ktorý bol naplánovaný, keďže počasie nám veľmi prialo. Do tvrdej zimnej prípravy všetkým želáme veľa síl a aby sa jej výsledky odzrkadlili v nastávajúcej sezóne. 

Bude na Slávií tribúna?

Trnava 21. októbra - Po prvej neúspešnej verejnej súťaži na výstavbu tribúny na Mestskom atletickom štadióne A. Hamássyho je momentálne v priebehu jej opakovanie, a to na tribúnu v cene 389-tisíc eur.  Tá by mala mať oceľovú konštrukciu, plechové zastrešenie a 440 sedadiel pre divákov. V jej útrobách by sa mali nachádzať toalety a nevyhnutné technické zázemie. Verejná súťaž potrvá do 7. novembra, kedy je na radnici naplánované otváranie obálok s ponukami. 

Trnavské viacboje - Vrhačský 4.-boj

Trnava 11. októbra - Pravidelným ukončením vrhačskej sezóny býva tradičný trnavský vrhačský 4.-boj. Nebolo tomu inak ani tento rok, a to pri veľmi hojnej účasti. Nechýbali ani naši vrhači. Medzi dorastenkami nás reprezentovala Veronika Mináriková, ktorá obsadila 3. miesto ziskom 1535 bodov. Zastúpenie sme mali aj medzi žiakmi kde 5. miesto obsadil Ivan Žák so súčtom bodov 1929 a 6. miesto Kristián Branderský s 1783 bodmi. 

90. ročník Medzinárodného maratónu mieru

Košice 6.októbra - Tento víkend sa konal Medzinárodný maratón mieru v Košiciach, ktorý mal tento rok jubilejný 90. ročník a podľa hodnotenia výsledkov sa radí medzi najlepšie maratóny na svete v roku 2013. Náš klub mal taktiež svoje zastúpenie a to v podaní bratov Puškárovcov. Tento rok sa viac radilo mladšiemu Michalovi, ktorý časom 2:51:38hod dobehol v celkovom poradí na kvalitnom 73. mieste. Ondrej po dlhšie bežeckej prestávke dobehol za 3:11:29hod na 165. mieste.

Obe naše družstvá bronzové na M-SR družstiev dorastu 2013

Bratislava 5. októbra - Tento víkend sa na bratislavskom atletickom štadióne na Mladej Garde konali M-SR družstiev dorastencov a dorasteniek. Zastúpenie sme mali v oboch kategóriách a našim atlétom sa veľmi darilo. Dorastenci aj dorastenky vybojovali tretie miesto a teda bronzové medaily. Celkovo sme získali sedem individuálnych prvenstiev a jedno štafetové. Najviac bodujúcim dorastencom bol Jakub Matúš a dorastenkou Michaela Pešková. Všetkým členom družstiev gratulujeme k zisku medailového umiestnenia. 

M-SR družstiev dorastu 2013

Poslednou bodkou za sezónou našich dorastencov a dorasteniek budú M-SR družstiev týchto kategórií, ktoré sa budú konať v Bratislave na atletickom štadióne na Mladej Garde už túto sobotu 5. októbra. Obe naše družstvá teda aj dorastencov aj dorasteniek sa prebojovali na toto podujatie a majú tie najvyššie ciele. Budeme im všetkým držať palce! 

Atletický krúžok sa sťahuje do telocvične

Oznamujeme všetkých malým atlétom a ich rodičom, že atletický krúžok sa od októbra sťahuje do telocvične. Novinkou bude ďalší tréningový deň,  a to štvrtok. Tréningy budú prebiehať v utorok od 14:30 v telocvični na ZŠ Bottova, v stredu od 16:00 taktiež v telocvični na ZŠ Bottova a novinkou bude tréning vo štvrtok, ktorý bude prebiehať v telocvični SPŠ Trnava na Študentskej ulici o 15:30hod. Zraz bude pred hlavným vchodom do budovy školy. Tešíme sa na všetkých nových aj staronových atlétov a atlétky. V prípade akýchkoľvek otázok kontakt nájdete na plagátiku.

4. vydanie časopisu Slovenská atletika

Slovenský atletický zväz nám prináša štvrté vydanie časopisu Slovenská atletika. Elektronickú podobu časopisu si môžete prečítať práve tu.

M-ZsAZ jednotlivcov mladšieho a najmladšieho žiactva

Trnava 28. septembra - Tento víkend boli na pláne aj M-ZsAZ jednotlivcov mladších a najmladších žiakov a žiačok na našom domácom atletickom štadióne. Našim mladým atlétom sa podarilo získať úcty hodných dvadsať vzácnych kovov. Z toho štyri zlaté medaile, desať strieborných a šesť bronzových. 

Medzištátne stretnutie žiactva

Budapešť 28. septembra - Slovenské žiacke reprezentačné celky sa dnes predstavili na Medzištátnom stretnutí, kde v konkurencií piatich družstiev skončili celkovo na 5. mieste. Naša jediná zástupkyňa na tomto podujatí Ema Chovanová bežala 300m a časom 43,38s skončila celkovo na 8. mieste. 

Na medzištátne stretnutie žiakov E. Chovanová

Každoročné medzištátne stretnutie žiakov do 15 rokov sa bude konať 28. septembra v Budapešti. Predstavia sa na ňom atléti a atlétky z piatich krajín, a to z Česka, Maďarska, Slovinska, Chorvátska a Slovenska. Miestenku v reprezentácií Slovenska si na minulotýždňových M-SR žiakov v Košiciach zaistila naša Ema Chovanová, ktorá pobeží beh na 300m. Držíme jej palce! 

Trnavské viacboje - 10.-boj

Trnava 21-22. septembra - Druhým dňom dnes pokračoval trnavský 10.-boj , ktorý úspešne dokončili všetci pretekári v mužskej aj dorasteneckej kategórií. Víťazom medzi mužmi sa stal výkonom 4795b Marián Hammel. Na druhom mieste sa umiestnil neregistrovaný Martin Susko a tretie miesto vybojoval predseda AK AŠK Slávia Trnava Michal Matys. Všetkým zúčastneným gratulujeme k úspešnému zvládnutiu desaťboja a tešíme sa na ďalší ročník v hojnejšom počte. 

M-SR starších žiakov 2. deň

Košice 22. septembra - Dnes boli na pláne aj disciplíny druhého dňa Majstrovstiev Slovenska starších žiakov a žiačok. Našim atlétom sa podarilo skompletizovať medailovú zbierku a získali zlato v štafete na 4x300m časom 2:45,40min. Členmi víťaznej štafety boli Matúš Remiš, Šimon Talapa, Daniel Malý a Matej Lánik. 

Trnavské viacboje - 10.-boj

Trnava 21.-22 septembra - Ďalšou súčasťou Trnavských viacbojov je aj 10.-boj, ktorého sa pravidelne zúčastňujú registrovaní ale aj neregistrovaní pretekári v snahe vylepšiť si minuloročné výkony a poraziť svojich priateľov z atletiky. Tento rok síce v nižšom počte ale s o to väčším nasadením preteká sedem mužov, jeden junior a jeden dorastenec. Po prvom dni je na čele Marián Hammel s 2856b. 

M-SR starších žiakov 1. deň

Košice 21. septembra - Vrchol sezóny v podobe M-SR majú tento víkend na pláne aj starší žiaci. V prvý deň sa našim atlétom veľmi darilo a získali štyri pódiové umiestnenia. Dve bronzové medaily získal Ivan Žák, a to vo vrhu guľou výkonom 13,18m a v hode kladivom výkonom 36,33m. Medzi staršími žiačkami v behu na 300m na 2. mieste skončila Ema Chovanová časom 41,75s a striebornú medailu vybojovala aj štafeta našich starších žiakov na 4x60m v zložení Malý Daniel, Remiš Matúš, Talapa Šimon a Lánik Matej. 

Trnavské viacboje - šprintérsky 3.-boj

Trnava 20. septembra - Trnavské viacboje bývajú už tradičným zakončením hlavnej sezóny. Nebolo tomu inak ako tento rok, a to za hojnej účasti 76 atlétov. Svoje sily si zmerali najmladší žiaci a mladší žiaci v disciplínach 40m, 50m a 60m. Starší žiaci bežali 60m, 100m a 150m a dorastenci a juniori 60m, 100m a 200m. Naši atléti zvíťazili v kategórií mladších žiakov, mladších žiačok, starších žiačok a dorasteniek.

M-SR vo viacboji všetkých kategórií 2013

Bratislava 14.-15. september - Cez víkend sa konali Majstrovstvá Slovenska vo viacboji všetkých kategórií, ktorého sa zúčastnili aj dvaja naši pretekári. V dorasteneckej kategórií sa predstavila účastníčka EYOF-u Michaela Pešková, ktorá potvrdila svoju všestrannosť a vybojovala výborné druhé miesto a striebornú medailu. Druhým našim zástupcom bol medzi mladšími žiakmi Patrik Hrotko, ktorý v konkurencií šestnástich pretekárov skončil na 13. mieste.

Hvězdné házení na Chodsku a Memoriál Jana Mazance

Domažlice 14. septembra - Na piatkovom medzinárodnom atletickom mítingu Hvězdné házení na Chodsku a Memoriál Jana Mazance v Domažliciach sa predstavil aj náš nádejný oštepár Maximilián Slezák, ktorý sa opäť dosiahol v hode oštepom (700g) výkon cez 70m, a to presne 71,79m. 

Atletický krúžok pokračuje aj tento školský rok

Náš atletický krúžok určený pre deti od 5 rokov aj naďalej pokračuje vo svojej činnosti a prijme nových členov. Tréningy sa konajú každý utorok a stredu o 16:00hod na Mestskom atletickom štadióne A. Hajmássyho na Slávií a vo štvrtok o 15:30 na Športovom gymnáziu na ulici J. Bottu. Pokiaľ máte záujem pridať sa do našich radov neváhajte nás kontaktovať. Všetky potrebné informácie nájdete na plagátiku nižšie.

European kids athletics games 2013

Brno 9.-12. septembra - Pravidelným spestrením sezóny pre našich mladých atlétov sú Európske detské atletické hry, ktoré sa konajú v Brne a tento rok mali už svoje 8. pokračovanie. Tento rok mali rekordný počet účastníkov, a to takmer 1100 z jedenástich európskych štátov. Náš klub mal taktiež svoje zastúpenie a v silnej konkurencií naši atléti vybojovali viacero umiestnení v prvej osmičke a utvorili si mnoho osobných rekordov. 

Trnavské viacboje 2013

Trnava 11. september - Koniec atletickej sezóny sa už tradične nesie v znamení Trnavských viacbojov. V pokračovaní už 21. ročník prinesie šprintérske a vrhačské viacboje ako i desaťboj (osemboj a sedemboj). Zúčastniť sa môžu všetky vekové kategórie. Ak máte chuť a čas si zapretekať na záver sezóny neváhajte pozrieť propozície a prihlásiť sa. Tešíme sa na Vás.

Krakow míting 2013

Krakow 7. septembra - V Poľskom Krakowe sa dnes konal juniorský, dorastenecký a žiacky Krakow míting 2013. Zúčastnil sa ho aj náš Maximilián Slezák, ktorý vo vyrovnanej sérií poslal svoje 700g náčinie do vzdialenosti 71,92m a zvíťazil.

M-SR družstiev starších žiakov 2013

Dubnica nad Váhom 7. septembra - Dnes sa konali Majstrovstvá Slovenska družstiev staršieho žiactva v  Dubnici nad Váhom. Na Majstrovstvá sa prebojovalo družstvo našich starších žiakov, ktorí podali výborné výkony a ako družstvo skončili na výbornom 3. mieste spomedzi siedmich družstiev z celého Slovenska. Našimi najlepšie bodujúcimi pretekármi boli Matej Lánik so ziskom 27b a Ivan Žák s 25b.

Vyhodnotenie oblastnej súťaže družstiev ZsAZ

Náš atletický klub mal svoje zastúpenie vo všetkých kategóriách oblastnej súťaže družstiev Západoslovenského atletického zväzu. Z oblastnej súťaže sa ďalej postupuje na Majstrovstvá Slovenska družstiev jednotlivých kategórií. Tento postup si vybojovali naši starší žiaci, ktorí skončili v celkovom hodnotení na 2. mieste. Ďalej na M-SR družstiev postupujú naši dorastenci a taktiež aj dorastenky, ktorí zhodne v celkovom hodnotení družstiev skončili na 2. mieste. Z kategórií najmladších a mladších žiakov a žiačok sa ďalej nepostupovalo, avšak naši najmladší žiaci súťaž s prehľadom vyhrali a najmladšie žiačky skončili na 3. mieste. Tretie miesto vybojovali taktiež aj naši mladší žiaci. 

4. kolo ZsAZ dorastu a 5. kolo ZsAZ ml. a najml. žiakov

Nitra 31. augusta - Svoje posledné kolo mali tento víkend na pláne oblastné súťaže ZsAZ najmladších žiakov a žiačok, mladších žiakov a žiačok a dorastencov a dorasteniek. Náš atletický klub mal svoje zastúpenie vo všetkých kategóriách. Najúspešnejší boli naši najmladší žiaci, ktorí vo svojej kategórií bezproblémovo zvíťazili. Najmladšie žiačky skončili celkovo po 5. kolách na bronzovej priečke. Tak isto na 3. mieste skončili aj mladší žiaci. Ďalej sa umiestnili aj naše dorastenky na 2. mieste čím si vybojovali postup na M-SR družstiev dorastu a tak isto aj družstvo dorastencov. Ozdobou preteku bol dorastenecký slovenský rekord nášho oštepára Maximiliána Slezáka, ktorý svoje osobné maximum posunul na hodnotu 73,20m. 

M-SR družstiev mužov a žien 2013

Nové Zámky 29. augusta - Majstrovstvá Slovenska družstiev mužov a žien v atletike boli pre obe naše družstvá previerkou v silnej konkurencií. Nakoniec aj muži aj ženy odchádzali zhodne so ziskom 8. miesta v celkovom hodnotení. V individuálnych disciplínach sa presadili Libor Charfreitag, ktorý vyhral kladivársku súťaž mužov. Druhú priečku vybojovali Maximilián Slezák v hode oštepom a Marián Hammel v behu na 110m prekážok. Medzi ženami zvíťazila v hode diskom Ivona Tomanová a taktiež bola tretia v hode kladivom. Silvia šalgovičová získala druhé miesto v behu na 400m a Michaela Pešková bola dvakrát tretia a to v behu na 200m a 400m prek. 

M-SR družstiev mužov a žien 2013

Tento týždeň sa budú konať na atletickom štadióne na Sihoti v Nových Zámkoch Majstrovstvá Slovenska družstiev mužov a žien  pre rok 2013. Náš atletický klub bude mať svoje zastúpenie v oboch kategóriách. Odchod bude zo Slávie o 10:30hod.

Zo školských lavíc do atletickej haly Elán

Úspešný seriál halových atletických pretekov určených pre žiakov základný škôl, ktoré sa pravidelne konajú v bratislavskej hale Elán, bude mať svoje pokračovanie aj túto halovú sezónu. Prvé termíny pretekov už sú známe a budú to nasledovné piatky 18.10., 8.11., 22.11. a 13.12. Podujatia sa konajú vždy v piatok od 10:15hod. 

Majstrovstvá Budapešte 2013

Budapesť 25. augusta - Otvorených Majstrovstiev Budapešte sa zúčastnil náš oštepár, účastník Majstrovstiev Sveta do 17 rokov Maximilián Slezák, ktorý svoje náčinie váhy 700g poslal do vzdialenosti 70,39m a zvíťazil. 

4. kolo ZsAZ starších žiakov a žiačok

Trenčín 24. augusta - Štvrté a zároveň posledné kolo oblastnej súťaže ZsAZ starších žiakov a žiačok bolo na programe tento víkend v Trenčíne. Naši atléti si pripísali až 15 pódiových umiestnení a v rámci 4. kola skončili st. žiaci na 2. mieste a st. žiačky na 4. mieste. 

Atletický most 2013

Dubnica nad Váhom 21. augusta - Najznámejšieho medzinárodného atletického mítingu na Slovensku Atletický most 2013, sa tento krát ako pretekár zúčastnil iba náš jediný zástupca a to Marek Šajbidor. Marek bežal 100m v národnom programe a za ideálnych podmienok s podporov vetra rovných +2,0m/s zabehol kvalitných 11,04s a obsadil 2. priečku. V hlavnom programe mítingu sa blysli Mike Rodgers (9,90s) a Nesta Carter (9,98s), ktorí ako prví dvaja muži zabehli na území Slovenska stovku pod 10s aj keď s nepovolenou podporou vetra.

Trnavské memoriály a 40. ročník Štítu mesta Trnavy

Trnava 17. augusta - Tento víkend sa na našom atletickom štadióne A. Hajmássyho konali tradičné Trnavské memoriály a zároveň 40. ročník Štítu mesta Trnavy. Míting sa konal v podvečerných hodinách a s veľmi kvalitným obsadením. Z našich atlétov si najlepšie počínala Ivona Tomanová, ktorá zvíťazila vo vrhačskom štvorboji, ktorí sa koná ako memoriál Radky Charfreitagovej, so ziskom 2103b. Ďalšie pódiové umiestnenia získali Libor Charfreitag v hode kladivom skončil na 2. mieste výkonom 66,52m. Marek Šajbidor v behu na 100m časom 11,00s získal 3. miesto. Ďalej Michal Puškár v behu na 3000m časom 9:37,78min dobehol taktiež na 3. mieste a medzi žiakmi vybojoval 3. miesto Lánik Matej v behu na 150m časom 18,78s. 

Trnavské memoriály a 40. ročník Štítu mesta Trnavy

Prinášame Vám výsledky z Trnavských memoriálov a 40. ročníku Štítu mesta Trnavy. 

3. vydanie časopisu Slovenská atletika

Slovenský atletický zväz nám prináša tretie vydanie časopisu Slovenská atletika. V treťom pokračovaní nechýba článok o našej úspešnej reprezentantke Michaeli Peškovej, striebornej z EYOF-u, ktorej výkony komentoval jej tréner Mgr. Eduard Čordáš. Elektronickú podobu časopisu si môžete prečítať práve tu.

Trnavské memoriály a 40. ročník Štítu mesta Trnavy

Obľúbený letný míting, ktorý sa bude konať 17. augusta, má, podľa slov riaditeľa preteku Ing. Vladimíra Gubrického, potvrdený štart aj od účastníka Majstrovstiev sveta v atletike Adama Závackého. Ten vo včerajších rozbehoch v Moskve obsadil časom 10,46s šieste miesto a celkovo skončil na 41. priečke. Tak isto sa zúčastní aj jeho tréningová partnerka Lenka Kršáková. Medzi vložené disciplíny Trnavských memoriálov pribudne aj skok do výšky, v ktorom sa predstaví Peter Horák. 

Trnavské memoriály a 40. ročník Štítu mesta Trnavy

Milí priatelia atletiky, ako sa už začína stávať tradíciou, atletický klub AŠK Slávia Trnava Vás všetkých pozýva na Letný míting, ktorý sa koná v rámci Grand Prix Slovenska a zároveň ako tradičné Trnavské memoriály a 40. ročník Štítu mesta Trnavy. Príďte si zapretekať pod umelým osvetlením vo večerných hodinách, povzbudiť súťažiacich a posedieť s fanúšikmi atletiky pri občerstvení 17. augusta na Mestský atletický štadión A. Hajmássyho. Opäť na Vás čaká tombola a kvalitne obsadený míting so začiatkom o 16:30hod. 

M-SR veteránov a veterániek

Nové Zámky 20. júla -Na atletickom štadióne na Sihoti sa tento rok konali už 40. Majstrovstvá Slovenska veteránov. Náš klub reprezentovali Ľudmila Hlaváčková a Roman Bachratý. Pani Hlaváčková si z Nových Zámkov priviezla hneď dva najvzácnejšie kovy a aj dva rekordy SR vo svojej kategórií. Zvíťazila v behu na 400m časom 85,43s ktorý po prepočítaní koeficientom mal hodnotu 61,52s a zlato získala aj na 1500m trati, a to časom 7:11,16min, ktorý mal podľa vekového koeficientu konečnú hodnotu 5:12,25min.

Vynikajúce 2. miesto pre Michaelu Peškovú na EYOF 2013

Utrecht 18. júla - Naša pretekárka Michaela Pešková obsadila vynikajúce druhé miesto v behu na 400m pr., keď finišovala v novom osobnom rekorde 1:00,68. Tento čas je zároveň novým slovenským rekordom. Michaela potvrdila druhé postupové miesto z rozbehov, v ktorých si predtým tiež vytvorila nový osobný rekord. Celkovo v súťaži štartovalo 20 pretekárok. Michaele k tomuto obrovskému úspechu srdečne gratulujeme! 

M. Slezák 24. na Majstrovstvách sveta U17

Doneck 12. júla - Dnes sa na majstrovstvách svete v atletike do 17 rokov predstavil v hode oštepom jediný zástupca nášho klubu na tomto podujatí Maximilián Slezák. V druhej kvalifikačnej skupine nakoniec obsadil 11. miesto výkonom 63,86m. Bohužiaľ do finále nepostúpil a v celkovom hodnotení skončil na 24. priečke. Posledný sa do finálovej dvanástky vošiel reprezentant Grenady Anderson Peters výkonom 70,53m. 

XII. EYOF a Michaela Pešková

Utrecht 14.-19. júla - Letný európsky olympijský festival mládeže sa tento rok bude konať v holandskom Utrechte a náš klub bude mať svoje horúce želiezko v ohni. Bude ním Michaela Pešková, ktorá pobeží 400m prekážok. Na tomto podujatí sa zúčastní ešte ďalších dvanásť slovenských atlétov. 

Majstrovstvá sveta v atletike do 17 rokov a M. Slezák

Donetsk 10.-14. júla - Dnes odletela naša časť výpravy na atletické Majstrovstvá sveta do 17 rokov, ktoré sa konajú v ukrajinskom Denetsku. Náš klub má svoje zastúpenie tak ako medzi pretekármi aj medzi vedúcimi. A-limit splnil Maximilián Slezák v hode oštepom a je adeptom na najlepšie umiestnenie spomedzi všetkých Slovákov. Do Donetsku cestoval aj tajomník AK AŠK Slávia Trnava Vladimír Gubrický ako vedúci celej výpravy. Šancu štartovať na tomto podujatí mali aj Michaela Pešková a Jakub Matúš, avšak mali splnené C-limity, čo znamená, že by si všetky náklady museli hradiť sami. 

M-SR juniorov a junioriek a nový rekord SR M. Peškovej

Nové Mesto nad Váhom 6.-7. júla - Majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek pre rok 2013, ktoré sa konali na atletickom štadióne v Novom Meste nad Váhom, boli pre našich atlétov veľmi úspešnými. Získali sme spolu šesť medailí. Nový dorastenecký slovenský rekord a zlatú medailu získala Michaela Pešková v behu na 400m prek. časom 61,05s. Prvé miesto vybojoval aj Michal Póša v hode oštepom výkonom 55,08m. Zlato taktiež získala aj štafeta junioriek na 4x400m v zložení Máčalová, Chovanová, Hanuláková a Pešková  časom 4:01,67min. 

Hodved Cupa a nový osobný rekord S. Šalgovičovej

Budapešť 5. júla - Ďalšieho atletického mítingu v Budapešti, tento krát Honved Kupa 2013 sa zúčastnila naša Silvia Šalgovičová, ktorej sa cesta do Maďarska oplatila a v behu na 400m si vytvorila svoje osobné maximum, a to o takmer trištvrte sekundy, časom 55,41s a obsadila 2. miesto. 

Jean Humbert Cup 2013

Karlove Vary 22.-27. júna - Na Majstrovstvách Sveta školských družstiev v atletike - Jean Humbert cup sa predstavilo družstvo chlapcov z nášho trnavského Športového gymnázia J. Herdu. Tí v konkurencií 18 družstiev skončili na výbornom 5. mieste. Svoju disciplínu vyhrali Jakub Matúš, a to beh na 200m časom 22,38s a Maximilián Slezák hod oštepom výkonom 67,93m. Majstrovstiev sa taktiež zúčastnili aj národné výbery chlapcov aj dievčat. V dievčenskom výbere Slovenska pretekala Michaela Pešková, ktorá zvíťazila v behu na 300m prek. časom 43,17s a pomohla družstvu k zisku 2. mieste v konečnom hodnotení.

M-SR juniorov a junioriek 2013

Odchod autobusu na Majstrovstvá Slovenka juniorov a junioriek, ktoré sa konajú v Novom Meste nad Váhom bude v sobotu (6.7.) o 11:00hod. zo Slávie. V nedeľu (7.7.) bude odchod o 7:45hod taktiež zo Slávie. 

M-SR v atletike mužov a žien 2. deň

Trnava 30. júna - V druhý deň Majstrovstiev Slovenka mužov a žien sa do bojov o vzácne kovy zapojilo deväť našich atlétov. Medailovú bilanciu sme si vylepšili ziskom ďalších troch umiestnení v prvej trojke. Svoj už 19. titul Majsterky SR získala Ivona Tomanová v hode diskom výkonom 49,23m. Svoju druhú medailu pridala vo vrhu guľou, tento krát striebornú, a to výkonom 11,05m. Našu medailovú zbierku skompletizovalo kvarteto žien v štafetovom behu na 4x400m v zložení Máčalová, Chovanová, Pešková, Šalgovičová, ktoré časom 4:02,71s získali bronzové medaily. 

M-SR v atletike mužov a žien 1. deň

Trnava 29. júna - Dnes sa začali Majstrovstvá Slovenska v atletike mužov a žien, ktoré prebiehajú na našom atletickom štadióne. Do bojov o medaile sa zapojilo desať našich atlétov. Dnešný deň sme zakončili so ziskom dvoch bronzových medailí a jedenej striebornej. Striebro získal Libor Charfreitag v hode kladivom výkonom 71,46m. Tretie mesto vybojovala Silvia Šalgovičová v behu na 400m časom 56,31s a druhú bronzovú medailu získal Marián Hammel v behu na 110m prek. časom 15,09s.

Majstrovstvá Slovenskej republiky v atletike mužov a žien pre rok 2013

Opis prihlášky po disciplínach na Majstrovstvá Slovenska mužov a žien nájdete tu. Facebook event k M-SR nájdete tu.

Majstrovstvá Európy družstiev v atletike 2013

Banská Bystrica 23. júna - Druhý deň III. ligy majstrovstiev Európy družstiev v atletike v Banskej Bystrici bol pre Slovensko úspešným a našej reprezentácií sa podarilo vybojovať postup do vyššej súťaže. Svoju zásluhu na tom má aj atlétka z nášho klubu Silvia Šalgovičová, ktorá bola členka víťaznej štafety na 4x400m v zložení Štuková, Holleyová, Šalgovičová, Putalová a zvíťazili časom 3:38,95min. 

4. kolo ZsAZ mladších a najmladších žiakov

Trenčín 22. júna - Oblastná súťaž družstiev mladšieho a najmladšieho žiactva mala svoje pokračovanie 4. kolom v Trenčíne. Našim žiakom sa podarilo získať celkovo sedem prvých umiestení. Svoju individuálnu disciplínu vyhral Denis Bartek, Rastislav Paulíny, Boris Pinka a Terézia Fančovičová. 

Majstrovstvá Európy družstiev v atletike 2013

Banská Bystrica 22. júna - Tento víkend sa na atletickom štadióne v Banskej Bystrici konajú preteky III. ligy majstrovstiev Európy v atletike. Z nášho klubu Slovensko reprezentujú dve pretekárky, a to Ivona Tomanová v hode diskom a Silvia Šalgovičová, ktorá pobeží štafetu na 4x400m. Dnes sa predstavila I. Tomanová a výkonom 46,53m obsadila 2. miesto. Silvia pobeží štafetový beh v zajtrajšom programe. 

Majstrovstvá Slovenka stredných škôl

Trnava 20. júna - Atlétom nášho klubu sa darilo aj na Majstrovstvách Slovenka stredných škôl, ktoré sa konali na našom atletickom štadióne v Trnave. Získali štyri umiestnenia v prvej trojke a z toho dva tituly stredoškolských Majstrov Slovenska . Zlaté medaile vybojovali Veronika Klčová v behu na 800m časom 2:26,05min a Michaela Pešková v behu na 300m prekážok časom 43,20s. 

M-SR dorastencov a dorasteniek 2. deň

Dubnica nad Váhom 16. júna - Pokračovanie M-SR dorastencov a dorasteniek bolo pre našich atlétov opäť úspešné. V druhý deň Majstrovstiev sme získali šesť medailí z toho dve zlaté, jednu striebornú a tri bronzové. Zlato a titul Majstra Slovenska získali Maximilián Slezák v hode oštepom výkonom 63,48m a Michaela Pešková v behu na 400m prek. časom 63,13s. Strieborný bol Jakub Matúš v behu na 200m časom 22,45s. Bronz si z Dubnice priviezli Domik Greguš z behu na 1500m časom 4:19,85min, Veronika Mináriková z hodu oštepom za výkon 38,58m a chlapčenská švédska štafeta v zložení Karel, Flenko, Matúš, Greguš  časom 2:09,07min.

Budapest Open 2013

Budapešť 15. júna - Na medzinárodnom mítingu Budapest Open 2013 sa dnes predstavilo kvarteto našich atlétov. Najviac sa darilo Sylvií Šalgovičovej, ktorá v behu na 400m skončila na výbornom 3. mieste v novom osobnom rekorde 56,15s. V rovnakej disciplíne Miriam Karperová opäť vylepšila svoj vlastný slovenský veteránsky rekord a posunula jeho hranicu už na 57,50s. V behu na 110m prekážok vytvoril Marián Hammel nový klubový rekord časom 15,10s a umiestnil sa na 4. mieste. V najkratšom šprinte na 100m sa predstavil Marek Šajbidor, ktorý časom 11,06s obsadil 3. miesto v rozbehu. 

M-SR dorastencov a dorasteniek 1. deň

Dubnica nad Váhom 15. júna - Prvý deň Majstrovstiev Slovenska dorastencov a dorasteniek bol pre našich atlétov veľmi úspešným. Dokopy získali päť cenných kovov. Najúspešnejšou bola Michaela Pešková, ktorej sa podarilo získať striebro z behu na 100m prek. a časom 14,71s prekonala aj náš klubový rekord dorasteniek. Bronz pridali Jakub Matúš v behu na 100m časom 11,11s čo je taktiež nový klubový rekord dorastencov, Dominik Greguš v behu na 800m časom 2:00,74s a obe naše štafety na 4x100m v zložení: dorastenci - Žaludek, Flenko, Karel, Matúščasom 46,00s a dorastenky - Pešková, Čavajdová, Kubanyiová, Gazdíková  časom 51,57s. 

Medzinárodné žiacke majstrovstvá Moskvy 2013

Moskva 8.-9. júna - Tento víkend sa konali Medzinárodné žiacke majstrovstvá Moskvy, ktorých sa zúčastnila aj naša atlétka Ema Chovanová. Ema sa v medzinárodnej konkurencií dokázala presadiť v oboch disciplínach v ktorých štartovala. V behu na 200m časom 26,31s vo finále obsadila výborné 2. miesto (v rozbehu 26,66s) a v behu na 400m časom 61,62s skončila na 4. mieste. 

3. kolo ZsAZ starších žiakov a žiačok

Nové Mesto nad Váhom 8. júna - Atletikou nabitý víkend pokračoval aj ďalším kolom oblastnej súťaže družstiev ZsAZ starších žiakov a žiačok. Našim atlétom sa podarilo získať 14 umiestnení v prvej trojke. Prvenstvo si pripísal Ondřej Žaludek v behu na 200m prek. časom 27,79s a štafeta st. žiakov na 4x60m v zložení Valent, Remiš, Malý, Talapa časom 31,33s. 

GPS Bratislava

Bratislava 8. júna - Dnes mal svoje pokračovanie aj seriál atletických mítingov GPS tento krát v Bratislave v rámci 29. Memoriálu T. Babiaka. Predstavila sa šestica našich atlétov. Najlepšie si počínala Silvia Šalgovičová, ktorá si vytvorila ďalšie osobné maximum v behu na 400m a zvíťazila časom 56,18s. Druhé miesto ďalej vybojovala Miriam Karperová v skoku do diaľky výkonom 580cm a Marián Hammel v behu na 110m prek. časom 15,35s. Pódiové umiestnenie získal aj Marek Šajbidor, ktorý dvakrát, v rozbehu a aj vo finále na 100m, zopakoval výkon 11,01s. 

Medzištátne stretnutie Česko - Maďarsko - Slovensko a nový dorastenecký rekord SR pre M. Peškovú

Hradec Králové 8. júna - Pravidelné medzištátne stretnutie sedemnásťročných Česko - Maďarsko - Slovensko sa tento rok konalo v Čechách a do reprezentačných celkov dorastencov a dorasteniek sa dostali aj traja naši atléti. Výborne si počínala Michaela Pešková, ktorá vytvorila v behu na 400m prek. nový dorastenecký slovenský rekord časom 61,58s a umiestnila sa na 2. mieste. Ďalšie striebro pridal Maximilián Slezák v hode oštepom s výkonom 65,79m. Tretím našim reprezentantom bol Jakub Matúš, ktorý sa predstavil v behu na 100m a časom 11,20s skončil na 4. mieste. 

Majstrovstvá Slovenskej republiky v atletike mužov a žien pre rok 2013

Slovenský atletický zväz, Atletický klub AŠK Slávia Trnava a mesto Trnava Vás v rámci osláv 775. výročia mesta Trnava srdečne pozývajú na Majstrovstvá Slovenskej republiky v atletike mužov a žien pre rok 2013. Propozície nájdete tu

L. Charfreitag na mítingu v slovinskom Velenje

Velenje 4. júna - Na utorkovom 18. ročníku medzinárodného mítingu v slovinskom Velenje kategórie EA Classic sa predstavil aj náš Libor Charfreitag. Libor v súťaži kladivárov obsadil 9. miesto výkonom 70,40m. 

GPS a Junior míting Nitra

Nitra 2. júna - Seriál mítingov Grand prix Slovenko mal dnes svoje pokračovanie v Nitre. Na mítingu sa predstavil aj Libor Charfreitag, ktorý výkonom 68,36m obsadil v hode kladivom 3. miesto. "Hádzalo sa mi zle, nie som v poriadku. Necítil som nijakú silu, rýchlosť a chýbala mi aj energia. Moje zlé pocity sa stupňujú," komentoval svoj dnešný výkon Libor. V rámci Junior mítingu 1. miesto obsadila naša Veronika Strmenská v behu na 100m prek. časom 16,88s. 

M-ZsAZ st. žiakov, dorastencov a juniorov

Trnava 1. júna - Na našom atletickom štadióne dnes prebehli M-ZsAZ starších žiakov, dorastencov a juniorov. Našim atlétom a atlétkam sa podarilo vybojovať jedenásť titulov Majstra západoslovenskej oblasti.

3. kolo ZsAZ mladšieho žiactva a dorastu

Nové Zámky 25. mája -Tretím kolom tento víkend pokračovala oblastná súťaž družstiev ZsAZ ml. a najml. žiakov, dorastu a juniorov opäť za hojnej účasti našich pretekárov.  Celkovo sa našim podarilo získať  16 prvých umiestení a viacero osobných rekordov. V kategórií dorasteniek sa Michaeli Peškovej v behu na 400m podarilo splniť "B" na EYOF časom 58,01s a v behu na 100m prek. vytvorila nový oddielový rekord, ktorý má momentálne hodnotu 15,11s. 

2. kolo ZsAZ starších žiakov a žiačok

Trenčín 19. mája - V nedeľu mali starší žiaci a žiačky na programe druhé kolo ich oblastnej súťaže družstiev ZsAZ. V Trenčíne na novom atletickom ovále a za silného protivetru pre šprintérov sa našim podarilo vybojovať celkovo šesť prvým umiestení. Celkovo starší žiaci skončili na 2. mieste spomedzi šiestich družstiev a žiačky na 4. mieste spomedzi ôsmych družstiev. 

L. Charfreitag 5. na mítingu v Portoriku

Ponce 18. mája - Slovenský reprezentant Libor Charfreitag sa cez víkend predstavil na mítingu Ponce Grand Prix IAAF World Challenge 2013 v Portoriku. Libor v konkurencií desiatich kladivárov skončil na 5. mieste výkonom 72,58m. Míting vyhral poliak Szymon Ziolkowsky výkonom 77,08m. 

2. vydanie časopisu Slovenská atletika

Slovenský atletický zväz nám prináša druhé vydanie časopisu Slovenská atletika. Elektronickú podobu časopisu si môžete prečítať práve tu.

Tirnavia míting 2013

Trnava 18. mája - Dnešný Tirnavia míting bol pre našich atlétov veľmi úspešným. Celkovo až sedemnásťkrát sa naši pretekári postavili na stupeň víťazov. Medzi najlepších patrili Michaela Pešková, ktorá v behu na 400m prek. časom 1:02,57min nie len zvíťazila, ale splnila aj "A" limit na EYOF a IAAF limit na MS do 17 rokov. Ďalej Silvia Šalgovičová, zvíťazila v behu na 400m v novom osobnom rekorde 56,41s. a tento výkon patril aj medzi päť najlepších výkonov celého podujatia. Svoju disciplínu vyhral aj Marián Hammel a zároveň vytvoril aj nový oddielový rekord časom 15,33s.

Tirnavia míting 2013

Atletický klub AŠK Slávia Trnava Vás pozýva na Tirnavia míting v rámci Grand Prix Slovenska 2013. Míting sa uskutoční 18. mája na Mestskom atletickom štadióne A.Hajmássyho v Trnave. Bližšie informácie nájdete v propozíciách v sekcií Termínovka a výsledky.

Jean Humbert Cup 2013 - nový rekord SR pre M. Slezáka

Banská Bystrica 14. mája - Dnes sa na banskobystrickom atletickom štadióne konala celoslovenská kvalifikácia na Jean Humbert Cup, ktorý sa uskutoční v Karlových Varoch za účasti 23 krajín z celého sveta. Naši atléti ako členovia družstva ŠG Trnava zvíťazili a tým si zaistili postup na toto podujatie. Najlepším výkonom našich, bol dorastenecký slovenský rekord Maximiliána Slezáka v hode oštepom, ktorý ma hodnotu 73,67m. Dievčenské družstvo ŠG Trnava dnes skončilo celkovo na smolnom 2. mieste, keď im postup unikol len o pár bodov. 

2. kolo ZsAZ mladšieho žiactva a dorastu

Trnava 11. mája -Druhým kolom tento víkend pokračovala oblastná súťaž družstiev najmladších žiakov, mladších žiakov, dorastencov a juniorov na našom domácom atletickom štadióne. Náš klub zaznamenal rekordný počet prihlásených pretekárov a to až 93. V domácom prostredí sa našim atlétom podarilo získať až 18. prvých miest. 

GPS Nové Mesto nad Váhom

Nové Mesto nad Váhom 8. mája - Grand Prix Slovenska 2013 malo svoje ďalšie pokračovanie dnes na atletickom štadióne v Novom Meste nad Váhom. Našou najúspešnejšou bola šprintérka Silvia Šalgovičová, ktorá zvíťazila v behu na 400m časom 56,54s a bola druhá v behu na 200m časom 25,63s. Oba tieto výkony zároveň patrili medzi desať najlepších výkonov podujatia. Ďalšie prvenstvo si pripísal aj Maximilián Slezák v hode oštepom výkonom 57,47m. 

Libor Charfreitag 8. na mítingu v Tokiu

Tokio 5. mája - Slovenský reprezentant Libor Charfreitag sa predstavil na dnešnom mítingu seriálu IAAF World Challenge Seiko Golden Grand Prix. Bol to Liborov tretí tohtoročný štart. Bohužiaľ, zatiaľ sa Liborovi nepodarilo vylepšiť jeho tohto sezónne maximum z amerického Walnutu, kde hodil 73,63m a v Tokiu skončil ôsmy výkonom 71,54m. 

1. kolo ZsAZ starších žiakov a žiačok

Nové Zámky 4. mája - Dnes svoju oblastnú súťaž ZsAZ prvým kolom odštartovali aj starší žiaci a žiačky, samozrejme aj za účasti našich družstiev. Starším žiakom sa zatiaľ radí viacej a po prvom kole sú v celkovom hodnotení družstiev na 2. mieste. Žiačky sú spomedzi deviatich družstiev na 6. mieste. 

1. kolo ZsAZ mladšieho žiactva a dorastu

Nitra 1. mája - Prvým kolo začala oblastná súťaž družstiev ZsAZ pre najmladších a mladších žiakov a tak isto aj pre dorastencov a juniorov v Nitre. Vo všetkých kategóriách má náš klub svoje zastúpenie. Na úvodnom kole sa našim pretekárom darilo a dokopy získali 12 prvých umiestnení. Priebežné bodovanie družstiev bude známe v priebehu týždňa.

Michal Puškár 9. na Cracovia Maraton 2013

Krakow 28. apríla - 12. ročníku Cracovia Maratonu sa zúčastnil aj náš Michal Puškár, ktorý tento rok absolvoval už svoj druhý maratón a opäť sa zlepšil. Maratónsku trať absolvoval v čase 2:51,26 hod. a celkovo dobehol na 30. mieste. Vo svojej kategórií však obsadil kvalitné 9. miesto.

1. kolo Grand Prix Slovenska 2013

Nové Zámky 28. apríla - Dnes, prvým kolom GPS v Nových Zámkoch sa začala hlavná časť tohtoročnej sezóny. Na úvodnom kole GPS sa predstavilo 11 našich atlétov, ktorí získali tri prvenstvá zásluhou Michaeli Peškovej v behu na 400m prek. časom 64,85s, Ivony Tomanovej v hode diskom výkonom 42,57m a Mariána Hammela v behu na 100m výkonom 11,75s. Veľmi kvalitné výkony predviedli hlavne vrhači. Maximilián Slezák v hode oštepom (800g) obsadil 2. miesto výkonom 64,93m na 4. mieste skončil Michal Póša výkonom 58,98m. 

Libor Charfreitag zvíťazil na mítingu Bobcat Classic

San Marcos 26. apríla (SITA) - Libor Charfreitag zvíťazil na univerzitnom mítingu Bobcat Classic v texaskom San Marcos výkonom 72,56 m hneď z prvej série. Na mítingu, na ktorom zvíťazil s takmer 12-metrovým náskokom pred Američanom Rickom Fentonom, štartoval po konzultácii s trénerom Davom Wollmanom. "Na prvý pohľad je to málo, ale štart v San Marcose som využil na to, na čo som sa zameral. Vedel som dopredu, že nebudem súťažiť v ideálnych podmienkach. Na preteky som nastúpil po štyroch hodinách šoférovania, potom som tri hodiny sedel na tribúne čakaním na súťaž. V nej hádzalo až 17 kladivárov. Žiaľ, stihol som len štyri pokusy, lebo už sa začínalo stmievať. Teší ma, že technicky to bolo oveľa lepšie ako pred týždňom vo Walnute. Práve v tom som potreboval utvrdiť pred ďalšími súťažami." Libor sa najbližšie predstaví 5. mája na mítingu IAAF World Challenge v Tokiu.

M-SR v behu na 10km na ceste

Kysucké Nové Mesto 21. apríla - V rámci Kysuckej desatky sa dnes konali aj Majstrovstvá Slovenska v behu na 10 km na ceste.  Zúčastnil sa ich iba jediný náš zástupca Mário Brehovský, ktorý si vo svojej kategórií juniorov dobehol pre 3. miesto a bronzovú medailu časom 40:22min. 

Prvý štart Libora Charfreitaga na Mt. SAC Relays

Walnut 20. apríla - V sobotu absolvoval európsky šampión z Barcelóny 2010 Libor Charfreitag po takmer desiatich mesiacoch svoj prvý štart. Predstavil sa v americkom Walnute na atletickom mítingu Mt. SAC Relays a v súťaži kladivárov obsadil 4. miesto výkonom 73,63m. "Nie je to výkon, aký som čakal," povedal po pretekoch slovenský kladivársky rekordér. "Cítil som sa minimálne na B-limit na majstrovstvá sveta, čo je rovných 76 metrov. Lenže ma nemilo prekvapilo, ako som reagoval na prvé preteky po dlhej pauze. Bol som nervózny, v kruhu akoby dezorientovaný, môj kontakt s kladivom nebol vôbec dobrý." Liborova séria zo soboty bola nasledovná 73,06 - x - 73,12 - 73,63 - 72,55 - 71,27. "V druhom pokuse mi kladivo zaletelo za hranicu B-limitu, ale bol to diskutabilný prešľap. Tento hod mi celkom vyšiel. Celkovo však preteky nehodnotím zle, cítim rezervy na ďalšie zlepšovanie sa."

Nový rekord SR a "A" limit na MS do 17 rokov pre M. Slezáka

Trnava 19. apríla -  Na dnešnej Župnej olympiáde stredoškolákov z trnavského kraja sa Maximiliánovi Slezákovi poradilo v hode oštepom prekonať jeho vlastným dorastenecký slovenský rekord a výkonom 70,63m zároveň splnil aj "A" limit na Majstrovstvá sveta do 17 rokov, ktoré sa tento rok budú konať v ukrajinskom Donecku.  

Kinderiáda 2013

Trnava 16. apríla -Tak ako aj po minulé roky, tak aj tento rok, si deti zo základných škôl zmerali svoje sily na pretekoch s názvom Kinderiáda. Predviedli viacero až vynikajúcich výkonov a všetci si nakoniec zaslúžili sladkú odmenu od organizátorov. Z nášho regionálneho kola postúpili do celoslovenského finále Kinderiády ZŠ Brezová pod Bradlom, ZŠ Mojmírová, Piešťny a ZŠ Juraja Fándlyho, Sereď. 

31. ročník Behu Galantou

Galanta 13. apríla -Obľúbeného, tento krát už 31. ročníka Behu Galantou, sa zúčastnili naši mladí aj starší bežci. Boj sa opäť rozpútal v hlavnej kategórií behu na 10 000m medzi bratmi Puškárovcami. V cieli bol nakoniec skôr Ondrej časom 36:11min a dobehol na 6. mieste. Za ním na 7. mieste, so stratou 11 sekúnd, finišoval Michal za 36:22min. Medzi žiakmi na 400m dominoval Ondrej Remiš časom 1:30min. Vo vyššej kategórií v behu na 600m zvíťazil jeho starší brat Michal Remiš časom 2:12min a v behu žiakov na 1 000m dobehol na 2. mieste ďalší z bratov Remišovcov Tomáš časom 3:34min. 

Veľký výber tretier značky Puma za výborné ceny v Trnave

Dovoľujeme si dať do pozornosti všetkých atlétov, že v  obchodnom dome MAX v Trnave je novo otvorený obchod so športovými potrebami SPINNER, v ktorom majú veľký výber tretier značky Puma za výborné ceny (okolo 35,- €). Náš klub má 5% zľavu na všetky produkty. V prípade záujmu kontaktujte nás na našu mailovú adresu asktt@asktt.sk
V prípade, že sa rozhodnete zakúpiť si  tuná tretry sami, zoberte pri nákupe body na zľavovú katru, ktoré budú zvyšovať percento zľavy pre náš klub.

Národný beh Devín - Bratislava

Bratislava 7. apríla - Dnes sa konal už 66. ročník Národného behu Devín Bratislava. Na štart trate dlhej 11,625m sa postavilo aj viacero našich pretekárov. V hlavnej kategórií si najlepšie počínal Ondrej Puškár, bronzový z minuloročného ročníku, ktorý dobehol na 26. mieste časom 40:59min. Za ním na 32. mieste dobehol Michal Puškár časom 41:47min., ďalej na 83. mieste Matúš Kostický, 85. Mário Brehovský a na 97. mieste Timotej Hupka. 

Termínová listina pre rok 2013

Hlavná sezóna sa nezadržateľne blíži a prvé školské preteky náš čakajú už začiatkom apríla. V sekcií Termínovka a výsledky nájdete termínovú listinu nášho klubu pre tento rok. Termínovku na stiahnutie nájdete tu

Časopis Atletika

Slovenský atletický zväz po dlhšej prestávke opäť začal vydávať časopis Atletika. Jeho prvé vydanie už je na svete a ak sa k Vám nedostalo v tlačenej forme môžete si ho pozrieť aj v elektronickej podobe práve tu

8. ČSOB Bratislava Maratón

Bratislava 24. marca - 8. ČSOB Bratislava Maratónu sa zúčastnili aj naši vytrvalci. Maratón si nenechali ujsť bratia Puškárovci a pol maratón odbehol  Mário Brehovský. Zo súrodeneckej dvojice sa dnes viac darilo Michalovi, ktorý trať dlhu 42 195m zvládol za 2:52:41hod a dobehol na 18. mieste. Ondrej skončil celkovo na 41. mieste časom 3:01,35hod. Mário polovičnú trať zvládol za 1:25,39hod. a umiestil sa na 37. mieste. 

M. Karperová strieborná na 200m vo výbornom čase

San Sebastian 23. marca - Svoje vystúpenie na veteránskych halových Majstrovstvách Európy dnes zavŕšila Miriam Karperová ziskom tretej medaily, tento krát striebornej v behu na 200m. Mirka zabehla výborných 25,54s. Tým uzatvorila svoju medailovú bilanciu so ziskom dvoch zlatých a jednej striebornej. 

M. Karperová postúpila do finále na 200m

San Sebastian 22. marca - Miriam Karperová pokračuje na veteránskych halových Majstrovstvách Európy veľmi dobre a dnes postúpila do finálového behu na 200m. Mirka bežala v treťom semifinálovom behu, ktorý vyhrala časom 26,01s. Finále pobeží zajtra (23.3.) o 21:50hod. Výsledky semifinálových behov na 200m nájdete tu. On-line výsledky môžete sledovať tu

Ďalšie zlato M. Karperovej z veteránskych ME

San Sebastian 21. marca - Miriam Karperová sa pred niekoľkými minútami stala veteránskou halovou Majsterkou Európy v skoku do diaľky. Mirka sa postaví na najvyšší stupienok za výkon 573cm z tretej série a tak pridá k včerajšiemu zlatu zo štyristovky ďalšie. Predviedla vyrovnanú sériu a zvíťazila pred reprezentantkou Ukrajiny o 3 cm. Výsledky skoku do diaľky nájdete tu. On-line výsledky pretekov môžete sledovať tu

Máme veteránsku halovú Majsterku Európy

San Sebastian 20. marca - Náš klub má prvú medailu z halových veteránskych Majstrovstiev Európy, o ktorú sa dnes večer zaslúžila Miriam Karperová v behu na 400m. Mirka zvíťazila časom 58,63s a odnáša si zlatú medailu. Srdečne gratulujeme! Mirku ďalej zajtra (21.3.) čaká finále skoku do diaľky, ktoré sa začína  o 21:00hod.

Miriam vo finále ME veteránov v behu na 400m

San Sebastian 19. marca - Na halových ME veteránov má naša Miriam Karperová za sebou svoje prvé vystúpenie a veľmi úspešne. Mirka vyhrala svoj tretí semifinálový rozbeh a taktickým behom na postup sa časom 1:01,28min kvalifikovala celkovo z 2. priečky do finále. Finálový beh sa pobeží zajtra (20.3.) o 21:35hod. štartovú listinu nájdete tu. Výsledky môžete sledovať on-line tu.

Miriam Karperová na halových ME veteránov

Dnes začali halové Majstrovstvá Európy veteránov v španielskom San Sebastian. Náš klub má taktiež svoje horúce želiezko v ohni v podaní Miriam Karperovej.  Všetci jej budeme držať palce. On-line výsledky nájdete tu

Zo školských lavíc do atletickej haly Elán

Bratislava 15. marca - Dnes sa konalo 20. kolo už 3. série halových atletických pretekov pre mládež Zo školských lavíc do atletickej haly Elán. Na jubilejnom už 80. podujatí nesmeli chýbať ani naši mladí atléti a opäť zaznamenali viacero popredných umiestnení. Keď to rozoberieme na drobné, tak sa nám podarilo získať deväť prvých miest, tri druhé miesta a šesť tretích. 

Tragicky zahynul Pavol Belica

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že dňa  09.03.2013 vo veku 36 rokov tragicky zahynul dlhoročný člen nášho klubu Pavol Belica.
 
Česť jeho pamiatke.
 
Odpočívaj v pokoji kamarát.

Posledná rozlúčka bude vo štvrtok 14.3. o 12:30 hod. na cintoríne na ul. Terézie Vansovej pri Merkúri. 

Halové M-SR veteránov

Bratislava 2. marca - Spolu s dorasteneckými Majstrovstvami Slovenska prebehli aj tie veteránske. Zastúpenie mal samozrejme aj náš klub. Najúspešnejšou s bilanciou troch zlatých bola Miriam Karperová, ktorá zvíťazila v behoch na 200m časom 26,00s, 400m časom 58,96s a v skoku do diaľky výkonom 564cm. Ďalšie zlato získala Ľudmila Hlaváčková v behu na 800m časom 3:28,62min.

Halové M-SR dorastencov a dorasteniek

Bratislava 2. marca - Tohtoročné halové Majstrovstvá Slovenska uzatvorili dorastenci a dorastenky. Našim atlétom sa podarilo vybojovať celkovo štyri medaily, a to tri strieborné a jednu bronzovú. Najúspešnejším z tohto pohľadu bol Jakub Matúš, ktorý získal striebro v behu na 60m časom 7,20s a bronz na 200m trati časom 23,32s. Ďalšie dve druhé miesta získali Dominik Greguš v behu na 800m časom 2:04,74min a Michaela Pešková v behu na 400m časom 59,55s. 

Halové Majstrovstvá Európy

Göteborg (SWE) 2. marca - Tretí deň halových Majstrovstiev Európy máme za sebou a tak isto majú za sebou svoje vystúpenia aj všetci slovenskí reprezentanti na tomto podujatí, keďže sa nikomu z dneskajších pretekárov nepodarilo prebojovať do finálových behov. Najbližšie k postupu bol Jozef Repčík, ktorý v semifinále behu na 800m skončil na 9. miesto časom 1:50,28min. Paula Habovštiaková na rovnakej trati skončila v semifinálovej bitke na 12. mieste časom 2:06,37min. Šprintér na 60m Adam Závacký o stotinku vylepšil čas z rozbehov na 6,75s a skončil na 13. mieste. Jozef Pelikán skončil v rozbehoch behu na 1500m na 16. mieste časom 3:45,81min. 

Zo školských lavíc do atletickej haly Elán

Bratislava 1. marca - Ďalšieho pokračovania série pretekov Zo školských lavíc do atletickej haly Elán sa opäť zúčastnili aj naši mladí atléti. Za účasti 268 pretekárov sa našim podarilo zvíťaziť v šiestich disciplínach. 

Halové Majstrovstvá Európy

Göteborg (SWE) 1. marca - Dnes sa na halových Majstrovstvách Európy darilo predovšetkým slovenským bežcom. Adamovi Závackému sa v behu na 60m podarilo zopakovať výkon z pred týždňa z M-SR a časom 6,76s sa prebojoval do semifinálových behov. Ďalšími úspešnými boli osemstovkári Paula Habovštiaková, ktorá sa vytvorila nový osobný rekord 2:04,93min a postúpila do ďalších bojov. Taktiež sa s prehľadom dostal do semifinále aj Jozef Repčík a časom 1:48,88min postúpil z druhej priečky.

Halové M-SR dorastencov, dorasteniek a veteránov

Bratislava 2. marec - Tohtoročnú halovú sezónu uzatvoria Majstrovstvá Slovenska dorastencov, dorasteniek a veteránov, ktoré sa budú konať 2. marca v atletickej hale Elán so začiatkom o 10:00hod. 

Halové M-SR mužov a žien 2. deň

Bratislava 24. februára - Druhý deň halových Majstrovstiev Slovenska mužov a žien bol pre náš klub úspešnejším. Naše pretekárky vybojovali dve bronzové medaile a to v behu na 200m Sylvia Šalgovičová časom 26,23s za ktorou v tesnom závese finišovala Miriam Karperová časom 26,40s. Druhý bronz získala naša štafeta na 4x400m v zložení Sylvia Šalgovičová, Veronika Klčová, Michaela Pešková a Miriam Karperová časom 4:07,02min. 

Halové M-SR mužov a žien 1. deň

Bratislava 23. februára -V prvý deň halových Majstrovstiev Slovenska mužov a žien bolo najlepším umiestnením našej výpravy 7. miesto Mariána Hammela v behu na 60m prek. časom 8,79s (R 8,66s). Ďalej sa v prvý deň Majstrovstiev predstavili Mário Brehovský v behu na 1500m časom 4:23,77min skončil na 11. mieste a dvaja šprintéri Peter Poláček (7,31s) a Stano Dominik (7,60s). Obaja skončili pred bránami finále. 

M-SR mužov a žien v hale

Bratislava 23.-24. februára - Najbližší víkend náš čakajú halové Majstrovstvá Slovenska mužov a žien. Náš klub bude mať samozrejme svoje zastúpenie.

M-SR juniorov v hale

Bratislava 17. februára -Tento víkend pokračoval Majstrovstvami Slovenska pre kategóriu juniorov. Našim atlétom sa opäť darilo a priviezli sme si ďalší majstrovský titul. Vyskákala si ho Klaudia Kálnayová v skoku o žrdi, keď sa jej podarilo preniesť sa nad latkou vo výške 330cm hneď na prvý pokus. 

M-SR žiakov v hale

Bratislava 16. februára -Na tohtoročných Majstrovstvách Slovenska žiakov a žiačok v hale sa naším atlétom veľmi darilo a podarilo sa im vybojovať tri medailové umiestnenia. Jediný majsterský titul si vybojoval Ondrej Žaludek v behu na 60m prek. v novom osobnom rekorde 8,89s. Ďalej sme získali dve strieborné medaily zásluhou Ivana Žáka (Guľa 4kg - 12,27m) a Emy Chovanovej (300m - 43,70s). 

Zo školských lavíc do atletickej haly Elán

Bratislava 15. februára - Školské atletické preteky Zo školských lavíc do atletickej haly Elán majú svoje pokračovanie aj v tomto roku. Na prvom tohtoročnom podujatí sa zúčastnili aj naši mladí atléti a počítali si veľmi dobre. Celkovo si vybojovali tri prvenstvá vo svojich vekových kategóriách. 

Halové M-SR žiakov a juniorov

Tento víkend (16.-17.2) sa konajú M-SR žiakov a M-SR juniorov v hale. Náš klub bude mať samozrejme zastúpenie na obidvoch podujatiach a veríme, že naším atlétom sa podarí získať aj niektorú z medailí.

Majstrovstvá ZsAZ v hale

Bratislava 10. februára - Na dnešných otvorených Majstrovstvách Západoslovenskej oblasti sa zúčastnili vo všetkých kategóriách aj naši atléti. Celkovo sa naším pretekárom podarilo získať päť titulov majstra Západoslovenskej oblasti.

Členský príspevok AK AŠK Slávia Trnava na rok 2013

Dávame Vám do pozornosti oznámenie o výške členského príspevku členov AK AŠK Slávia Trnava na rok 2013. Členský príspevok je potrebné uhradiť do 28. februára 2013 svojím trénerom, alebo našej ekonómke Miriam Karperovej. Výšku členského príspevku pre jednotlivé vekové kategórie nájdete tu.

Profily členov nášho klubu

Ďalšou vyspovedanou členkou nášho klubu bola Michaela Pešková, ktorá sa v minulej sezóne zaslúžila za veľmi dobré výsledky nášho družstva starších žiačok a zároveň sa jej poradilo aj vytvoriť nový oddielový rekord v behu na 100m prekážok v kategórií starších žiačok. 

Profily členov nášho klubu

Aj tento rok pokračujeme s rozhovormi s členmi nášho klubu. Pre tento krát sme si posvietili na oštepára Maximiliána Slezáka, ktorému sa v minulej sezóne podarilo okrem vylepšenia nášho dorasteneckého klubového rekordu, vylepšiť aj ten Slovenský. 

Zo školských lavíc do atletickej haly Elán

Aj v druhom polroku školského roku 2013/2013 Vás pozívame na XX. sériu atletických pretekov Zo školských lavíc do atletickej haly Elán. Termíny podujatiach sú 15.2., 1.3., 15.3. a 19.4. vždy v piatok od 10:00 do 14:00hod. Propozície k podujatiam nájdete tu

M-AZB

Ponúkame Vám možnosť štartovať na Majstrovstvách atletického zväzu Bratislavy, ktoré sa uskutočnia v sobotu 2. februára zo začiatkom o 15:20hod. v atletickej hale Elán. Prepozície k preteku nájdete tu.

Elán míting

Bratislava 27. januára - Tento víkend sa konal aj náš najväčší halový míting Elán, ktorý je už pravidelne kvalitne obsadený. Náš klub na tohtoročnom Elán mítingu reprezentovali dvaja pretekári, a to Radovan Ivanovič a Peter Poláček. Obaja sa predstavili v behu na 60m. Viac sa darilo Radovi, ktorý v "A" sérií zabehol 7,34s a v "B" sérií 7,36s. Peter v prvej sérií finišoval časom 7,44s a v druhej zaznamenal nevyradený štart. 

Súťaž Olympijských nádejí

Bratislava 26. januára - Ďalšieho pokračovania úspešnej série halových súťaží Olympijských nádejí sa opäť zúčastnili aj naši atléti a mohli sa porovnať aj so zahraničnou konkurenciou  z Maďarska, Česka, Rakúska a Slovinska. 

Ďalší klubový rekord K. Kálnayovej

Praha 19. januára - Na českých majstrovstvách kraja Vysočina, ktoré sa konali v Prahe, sa predstavila aj naša Klaudia Kálnayová v skoku o žrdi. Klaudií sa opäť veľmi darilo a medzi ženami si okrem 3. miesta vyskákala aj nový klubový rekord, ktorý posunula už na hodnotu 352cm. 

Mládežnícka atletika - brána k Olympiáde

Bratislava 18. januára - Ani na ďalšom podujatí v rámci Mládežníckej atletiky - brány k Olympiáde nechýbali naši atléti, ktorý vybojovali štyri 2. miesta. Medzi chlapcami v behu na 1500m Mário Brehovský a medzi dievčatami v behu na 60m a 500m Ema Chovanová a Harčaríková Andrea v behu na 800m.

Darujte nám 2% z Vašich daní

Tak ako i po iné roky aj tento rok môžete pomôcť atletickému klubu darovaním 2 % z Vašich daní.

Potvrdenie o zaplatení dane 2012
Vyhlásenie 2012

Výročná členská schôdza AK AŠK Slávia Trnava

Trnava 15. januára - Dnes sa uskutočnila ďalšia Výročná členská schôdza nášho atletického klubu, za účasti takmer osemdesiatich atlétov, trénerov, funkcionárov a priateľov atletiky. Bolo vyhodnotených desať najlepších atlétov nášho klubu v kategórií dospelých a taktiež aj päť najlepších atlétov v žiackej kategórií. Ročenku nášho atletického klubu za rok 2012 nájdete tu.

Trnavská bežecká trilógia - Trojkráľová šestka

Trnava 6. januára - Posledným z trnavských zimných behov v rámci bežeckej trilógie bola Trojkráľová šestka s opäť veľmi slušnou účasťou. Naši atléti sa však dokázali presadiť a víťazom 6 400m dlhej trate sa stal náš Lukáš Podzámsky, ktorému sekundoval mladší z bratov Puškárovcov Michal, ktorý dobehol na 2. mieste. . V ženskej kategórií  si po tretie mesto dobehla opäť naša Barbora Šaštinská, ktorá si tak zaistila aj 3. miesto v rámci celej bežeckej trilógie. 

Výročná schôdza AK AŠK Slávia Trnava

Srdečne Vás pozývame na Výročnú členskú schôdzu Atletického klubu AŠK Slávia Trnava, ktorá sa uskutoční v utorok 15. januára o 16:30hod v reštaurácií Relax na Rybníkovej ulici. Pozvaní sú všetci naši tréneri, funkcionári, atléti a taktiež veľmi radi privítame aj rodičov. 

Majstrovstvá ZsAZ v hale

Už 10. februára sa začína halová sezóna 2013 a to Majstrovstvami Západoslovenskej oblasti v hale Elán, pre všetky vekové kategórie. Propozície a predbežný časový rozpis nájdete tu. Odchod bude v nedeľu (10.2.) o 7:30 od Slávie.

Trnavská bežecká trilógia - Novoročný beh

Trnava 1. januára - Tradične prvým pretekom v novom roku je Trnavský novoročný beh, ktorým sme privítali aj nastávajúcu sezónu. V hojnom počte sa ho zúčastnili aj naši atléti a o tretiu priečku sa popasovali Michal Puškár s Lukášom Podzámskym. Lepšie si počínal nakoniec Michal a dobehol časom 27:57min za ním Lukáš so štvorsekundovou stratou. Medzi ženami dobehla na 3. mieste naša Barbora Šaštinská časom 34:31min. 

« November 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz