top_image

Profily členov nášho klubu

Po menšej prestávke opäť pokračujeme v našej rubrike, kde Vám postupne predstavujeme členov nášho klubu. Pre tento krát sme sa rozprávali s dlhotratiarkou Barborou Šaštinskou, ktorá nám prezradila čo to o svojich začiatkoch a priblížila nám tréning vytrvalca. 

Barbora Šaštinská
26. februára 1995
2000 metrov prekážok - 7:42,32min
Tréner : Miroslav KyrinovičZačneme opäť klasicky, čo alebo kto ťa priviedol k atletike a ako dlho sa jej už venuješ?
Atletike sa venuje m už ôsmy rok. Všetko sa to začalo súťažou vo vybíjanej, ktorú sme hrali na základnej škole, keď naše družstvo vyhralo. Vtedy za mnou prišla pani trénerka Charfreitagová, ktorá mi ponúkla prihlášku na ŠG. Doma sme to prediskutovali s rodičmi a odvtedy ma v tom podporujú.
 
Atletike už sa venuješ nejaký ten rôčik, čo ťa priviedlo k tomu, že si jej verná a poctivo trénuješ už takú dobu?
Asi moja pevná vôľa. Začatú prácu treba dokončiť.  Tréningy neflákam a makám na sebe, aby som sa stále zlepšovala, aj keď v tomto poslednom ročníku na strednej to už bude ťažšie. Myslím, že to bude aj mojim trénerom.
 
Pre niektorých sú dlhé trate veľmi nepríjemnou súčasťou tréningu. Pre teba sú hlavnou disciplínou, prečo si sa rozhodla práve pre takéto nie veľmi obľúbené disciplíny?
Kedysi som behávala len hladkú 1500-vku, 3000-ku. Bolo to treba niečím spestriť, tak som vyskúšala niečo nové, čo mi sadlo a celkom sa mi v tom darí. Omnoho lepšie sa mi behá 2000metrov prekážok ako hladká. Ale na tréningu s tempovými úsekmi celkom bojujem, je to zabijak .
 
Ako pretekárka na dlhé trate určite nabeháš počas týždňa o mnoho viac kilometrov ako napr. šprintéri. Ako vyzerá tvoj tréningový týždeň, ako často ťa možno stretnúť na tréningu?
Tréning mám každý deň. Za týždeň nabeháme cca tých 40km a to vlastne tak, že v pondelok beháme fartleky (9km), utorky rýchlosti ( 100m - 300m), stredy máme tempá ( 500m - 2000m), štvrty výklus, občas kopce, piatky nás väčšinou čaká „atletika hrou“ . Po tréningoch posilovačky, medicimbaly. No svalovica ma neobíde. J
 
Si jedna z mála našich atlétov ktorý okúsili aj steeplechase. Viacerých by nás zaujímalo, či býva voda naozaj studená, alebo to počas preteku ani nezaregistruješ?
V lete je to super na osvieženie, keď taká unavená , vyčerpaná skočím do vody, vtedy to človek ani neregistruje. Ale keď nám počasie nepraje, je chladno, prší, vtedy to je poznať aj na vode, ktorá je akoby mi ihličky do nôh pichali, čo sa bohužiaľ občas odzrkadlí na stuhnutí svalov.
 
Vieme, že si v poslednom ročníku na športovom gymnáziu. Kam sa chystáš ďalej? Plánuješ pokračovať vo svojej vytrvaleckej kariére?
Chcela by som pokračovať, ak všetko vyjde tak, ako si želám. Po škole by som chcela ísť na Fakultu Telesnej Výchovy a Športu (trénerstvo/ športový manažment) buď do Bratislavy, alebo do Brna. Uvidíme, za chvíľu sa začnem pomaly pripravovať, aby som spravila prijímačky, pretože gymnastika je moja slabá stránka.
 
Tohtoročná sezóna sa už blíži k jej koncu, čo považuješ za svoj najlepší tohtoročný výsledok? Alebo ho ešte len plánuješ vytvoriť na Trnavských memoriáloch?
Tento rok som mala celkom úspešný , čo ma veľmi teší. Napríklad na halových M-SR dorastu 3. miesto v behu na 3000m. V lete 2000m prekážok na M-SR s osobákom, ale najviac ma teší nečakané 1. Miesto na M-SR juniorov v Košiciach, čo som vôbec nečakala. Uvidíme, ako dopadnú memoriály, či sa bude aj naďalej dariť, alebo budem viac času venovať škole.
 
Ďakujeme za rozhovor a držíme palce na Trnavských memoriáloch aby sa Ti darilo aspoň tak, ako v doterajšej časti sezóny. 

Barbora Šaštinská

« October 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz