top_image

Profily členov nášho klubu

Ďalšou našou "vyspovedanou" členkou je Petra Čavajdová. Peťu isto všetci poznáme ako vysmiatu osemstovkárku, ktorá sa nezastaví ani pred tými najväčšími výzvami. Taktiež je absolventkou športového gymnázia a náš klub bude túto sobotu v Nitre na M-SR družstiev reprezentovať v behu na 800m. 

 

Petra Čavajdová
10. marca 1994
PB: 800m- 2:19,96min
Tréner: Mgr. Eduard Čordáš


 
 
Opäť začneme zrejme očakávanou otázkou, čo ťa priviedlo k atletike, ako si s ňou začínala a ako dlho sa jej už venuješ?
 
Moja atletická „kariéra“ začala zhruba pred 9 rokmi prípravkou na športové gymnázium. Pokračovala štúdiom na tejto škole a dá sa povedať, že za to môžem vďačiť rodičom, a trénerke Hajmassyovej, ktorá ma prvé 4 roky na gymnáziu aj trénovala.
 
Vystriedala si asi viacero disciplín aké to boli, ktorá sa ti páčila najviac, je to tá na ktorú sa aj momentálne najviac zameriavaš alebo máš obľúbenú nejakú inú?
 
Myslím, že všetci sme vyskúšali všetko. Začínala som na tých kratších tratiach čiže 60m, 150m a 300m. To sa však neosvedčilo, keďže som bola bacuľka :). Tak som začala robiť vrh guľou. No pri prechode na strednú školu som mala dve možnosti, buď vrhačská skupina alebo vytrvalci. Keďže som behávala aj 600m, nakoniec vyhrala druhá možnosť. Čo som samozrejme nikdy neoľutovala. A áno dá sa povedať, že 800vku mám veľmi rada ale vždy som chcela byť 400kárka...
 
Ovplyvnila atletika nejako tvoje tínedžerské obdobie, teraz ťa poznáme ako večne vysmiatu na tréningoch, boli časy kedy si chodila na tréningy s nechuťou?
 
Určite ovplyvnila, hlavne čo sa týka vôle niečo v živote dosiahnuť. Bohužiaľ ako to v živote býva, raz sme hore a raz dole. Čiže áno môžem potvrdiť, boli aj časy kedy som chodila na tréning „za trest“. Našťastie za posledné dva roky som tento stav nikdy nezažila.
 
Za posledných pár sezón si sa na osemstovke vypracovala až k medailovým umiestnenia na M-SR v juniorských kategóriách, čím je pre teba práve osemstovka tou naj?
 
Osemstovka patrí všeobecne k tým ťažším disciplínam a ja som mala vždy rada tú ťažšiu cestu. Keďže som skôr vytrvalejší typ osemstovka mi veľmi sadla. Neviem si predstaviť, že by som robila niečo iné.
 
Už máš za sebou aj také malé trénerské začiatky, plánuješ sa venovať aj trénovaniu mladých talentov?
 
Určite by som chcela aj trénovať. Bola to skvelá skúsenosť a veľmi ma to bavilo. Určite by som to v budúcnosti chcela skúsiť. No najprv si chcem užívať tréningovú drinu kým budem vládať  :).
 
Vieme, že tento rok začínaš študovať na vysokej škole, ako to plánuješ vyriešiť s atletikou a trénovaním? Pevne dúfame, že neplánuješ zavesiť tretry na klinec .
 
No to je ďalší oriešok, ktorý ma čaká. Nastáva veľká zmena, keďže budem bývať na internáte v Bratislave a budem musieť skĺbiť vysokú školu s trénovaním . Veľa atlétov to dokáže, tak dúfam, že budem jednou z nich. Verím, že keď človek niečo chce, dokáže všetko. Čiže určite neplánujem skončiť. Práve naopak chcem sa zlepšovať :)
 
Máš nejaké ciele na túto sezónu? Podarilo sa ti ich už dosiahnuť alebo si to najlepšie ešte šetríš na záver sezóny?
 
Mojím cieľom bola obhajoba titulu Majsterky Slovenska, čo sa mi nakoniec podarilo a za čo som nesmierne vďačná. Samozrejme, chcem si vylepšiť aj osobný rekord, čo sa mi zatiaľ nepodarilo, teda aspoň zatiaľ. Uvidíme čo prinesie záver sezóny :).
Aké preteky ťa čakajú v najbližšom období ?
 
Dnes som bežala na Atletickom Moste, ktorý mi nevyšiel podľa mojich predstáv, ale čakajú ma v tomto týždni ďalšie dvoje preteky. V stredu kolo dorastu a juniorov v Nových Zámkoch kde pobežím 400m a 200m a finále družstiev mužov a žien v sobotu v Nitre kde pobežím 800m.
 
Veľmi pekne Ti ďakujeme za rozhovor a veríme, že na  M-SR družstiev padne už aj ten osobák :)

Petra Čavajdová

« October 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz