top_image

Profily členov nášho klubu

Na začiatok našej rubriky by sme Vám chceli predstaviť nášho pretekára, absolventa športového gymnázia Tomáša Budinského. Tomáš je naším členom už 11 rokov, získal viacero majstrovských titulov vo všetkých kategóriách a bude nás reprezentovať na blížiacich sa M-SR družstiev dospelých v Nitre v behu na 200m.


Tomáš Budinský
18. február 1993
PB:  100m - 11,40s , 200m - 23,11s
Tréner: Už rok bez trénera

 
 
Začneme asi klasicky, čo ťa priviedlo k atletike a ako dlho sa jej už venuješ?
 
Keď sa mám priznať, tak ako malý chlapec asi deväť ročný som bol  veľmi lenivý. Nič sa mi nechcelo, ale po tom, čo som vyhral pár školských pretekov, ma rodičia nejakým zázrakom presvedčili, aby som to skúsil. Odvtedy to skúšam približne 11rokovJ.
 
Aké boli tvoje atletické začiatky, určite si vystriedal viacero disciplín a možno aj trénerov na športovom gymnáziu.
 
Na začiatku som bol malý tučko, takže som vystriedal asi všetky trénerky na Slávii. To bola taká prípravka na gymnázium. Potom, keď som sa na školu už dostal, bol celých 8 rokov u pani trénerky Hajmássyovej a skúšal som takmer všetko od vrhu guľou, cez skok do výšky, resp. diaľky, až po šprinty do 400 metrov.
 
Máš za sebou vo svojej atletickej kariére aj nejaké zranenia? Ak áno bol návrat do pôvodnej formy ťažký alebo naopak po prestávke Ti to išlo ešte lepšie?
 
Ja som ich skôr priťahoval, každý rok som mal problémy či už s chrbtom, chodidlami, alebo s kolenami. Moje najťažšie zranenie prišlo asi pred dvoma rokmi, s kolenom, kedy mi povedali, že buď operácia ,alebo koniec atletiky. Ja som si zvolil zlatú strednú cestu, nechal som si koleno poprepichovať s každej strany (nikomu to neželám), musel som si dať pauzu približne rok a potom sa človeku už ťažko vracia do starej formy.
 
Na akú disciplínu alebo disciplíny sa momentálne zameriavaš, sú to zároveň aj tvoje obľúbené disciplíny alebo sa im venuješ pretože v nich vynikáš?
 
Tento rok som mal veľa povinností v škole, takže som zostal pri tom, čo som robil posledné roky, čiže krátke šprinty, ktoré zostanú vždy moji obľúbenými, ale ak všetko pôjde podľa plánu, tak ďalší rok by som chcel prejsť skôr na 400 metrov – aj keď pre mňa málo obľúbená disciplína, ale vidím v nej výzvu a tie mám rádJ.
 
Vieme, že už rok študuješ na vysokej škole v Bratislave ale stále pretekáš za náš trnavský klub, ako vyzerá tvoj tréningový deň keď si taký rozlietaný?
 
Veľa ľudí mi vravelo, že keď začnem chodiť na právo a ešte k tomu do Bratislavy, tak atletika pre mňa končí, ale je to práve naopak. Aj keď som každý deň dochádzal, tak ma tento rok atletika bavila asi najviac, trénoval som buď ráno pred školou, alebo večer, keď som prišiel zo školy, často krát aj po tme. Keď chce človek niečo dosiahnuť, tak tým, že bude sedieť doma na zadku to nedosiahne. Ale tak musím sa aj priznať, moc som tomu učeniu tento rok nedalJ.
 
Táto sezóna je pre teba celkom úspešná a opäť sa ti podarilo vytroviť si ďalšie osobné maximá máš nejaké stanové ciele na túto sezónu?
 
Absolvoval som síce len 3 súťaže za posledný rok, lepšie povedané od júna do augusta,  a môj cieľ bol jednoduchý. Dokázať samému sebe, že je vo mne ešte stále schopnosť zlepšovať sa a robiť si nové osobné rekordy po mojom dlhom a ťažkom výpadku. Možno až nečakane rýchlo sa mi to podarilo,  takže určite spokojnosť na mojej straneJ
 
Na aký pretek sa momentálne pripravuješ?
 
Pripravoval som sa na Atletický most do Dubnice, ale z rodinných dôvodom sa nakoniec nezúčastním. Tým pádom sa už teraz teším na Majstrovstvá Slovenska družstiev, ktoré sa konajú 1. septembra v Nitre a pobežím tam 200 metrov.
 
Tomášovi ďakujeme za čas, ktorý si pre nás našiel a zároveň želáme veľa šťastia a pokorených osobákov.

Tomáš Budinský

« October 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz