top_image

Londýn 2012 očami V. Gubrického

Londýn 3. augusta - Výprava nášho klubu v Londýne nezaháľa a tento krát nám prináša pohľad do centra mesta na zápasy v Beach wolleyball-e. V piatok sa na LOH začala aj atletika a predstavili sa aj slovenský reprezentanti.

Guard horse parade  (3. augusta)

Náš piatkový športový program na olympiáde bol pre nás  športovou novinkou. Beach volleyball som v súťažnej forme ešte priamo nezažil. K tomu  štadión v nádhernom prostredí, ktoré tu pripravili dával predzvesť ďalšieho zážitku. Beach volleyball sa odohráva priamo v centre mesta neďaleko od Buckinghamského paláca v Guard horse parade. Sú tam stajne kráľovských koní a v tom priestore, kde je teraz štadión bývajú ich prehliadky. Samotný štadión, ako môžete vidieť na fotkách vo fotogalérii, je komplet celý dočasne zmontovaný a zmestí sa doň 15 000 divákov. Vyzerá vynikajúco. Jednu  tribúnku z neho by nám po skončení mohli dať.

Lístky sme mali na dva doobedňajšie zápasy. Organizátori to namiešali tak, že vždy sa hrá jeden zápas mužov a jeden zápas žien. Samotná atmosféra počas zápasu je vynikajúca. Moderátori neustále komunikujú s obecenstvom, stále hrajú pesničky a keď sa objaví nápis - make some noise - ľudia vždy okamžite zareagujú. Hlavne vtedy, keď moderátor povie že volali z Downing street 10 (pre mladších - sídlo britského premiéra, ktoré je hneď cez cestu), že či sa dnes hrá, keď je taký malý ruch. Počas každého prerušenia vybehne na piesok skupina mladých tanečníkov a pokračujú v zabávaní. Je to jedna veľká zábava a štadión je vždy plný.

Je to úplne super, že si človek takto môže pozrieť super výkony so super zábavou aj zo sortou, ku ktorej by sa inak na tejto úrovni ťažko dostal. Preto i tento rok, keď sme nemali toľko lístkov na atletiku, brali sme športy, ktoré sme ešte nevideli.
Včera však už začala atletika. Večer sme si ju ešte pozreli na veľkej obrazovke, na známom Piccadillz Circus a dnes sa na ňu chystáme. Chceme ísť do olympijského parku skôr, a pekne si všetko prejsť a nafotiť. Dnes bude na štadióne britské peklo pretože končí sedemboj žien a tam má Team GB svoju  golden girl, ako tu nazývajú Jessicu Ennis. Ona je tu veľká hviezda, je jednou z tvárí olympiády a billboardy v meste, celostránkové fotky na prvých stránkach novín boli včera všade. GO JESS GO bolo heslo dňa a tie prekážky išla včera fantasticky. Verím že to dnes dotiahne do zlatého konca a my budeme mať zážitok.

Okrem športového programu máme samozrejme aj turistický. Včera sme sa šli previesť novootvorenou lanovkou EMIRATE ROYAL DOCKS, ktorá vedie od O2 arény do bývalých dokov k ExCEL London aréne (v tej sa odohráva 5 športov). Je z nej veľmi zaujímavý pohľad na Londýn. Dajú sa spraviť krásne fotky a kúsok nad hlavami Vám lietajú štartujúce lietadlá z dráhy letiska London city, ktorého štartovaciu dráhu vidíte z lanovky priamo pred sebou, čo by kameňom dohodil:-). Lanovka je tu celkom hit, je tam dosť turistov, otvorili ju len krátko pred olympiádou. Ale celé to prostredie bývalých dokov je úplne krásne spravené a prebudované na luxusnú  štvrť na bývanie.

V sobotu sa okrem atletiky chystáme doobeda pozrieť známy trh na Notting hill. Snáď nám bude priať počasie. V piatok bolo krásne, hoci sa i tak cez deň objavilo pár kvapiek. To by nebol Londýn, aby aspoň raz za deň nezapršalo. Nikdy som si nemyslel, že sa môže v meste tak rýchlo meniť počasie, ako je to tu. Aj keď ešte máme program, už pomaly začíname uvažovať, ako sa budeme baliť domov. Vždy totiž kúpime nejakú maličkosť v meste a ono je toho zrazu toľko, že to vyzerá, že zas bude mat Ryan air problémy s našou batožinou... Len včera som kúpil dvoje tretry:-). Jedny pre Maroša a druhé uvidím, či použijem pre môj comeback:-). Keď tie tretry sú také pekné a za dobrý peniaz, atlét neodolá (Nike - 34 libier...):-))). Inak, nevidel som ešte športový obchod v centre nejakého mesta (tu je tento na Piccadilly Circus), kde majú 15-20 druhov tretier na rôzne disciplíny a za také ceny. Dokonca aj predavač čo to o nich vedel, lebo väčšinou nevedia ani načo sa to používa. Čiže nabudúce môžeme spraviť klubový výlet, aby sme si tu nakúpili tretry. Oplatí sa to:-).
 

V. Gubrický

Londýn 2012 očami V. Gubrického

« October 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz