top_image

Knihy o trnavskej atletike

Ponuka publikácii o histórii atletiky v Trnave na predaj.Atletický klub Slávia Trnava spolu so svojimi partnermi pripravili pre priaznivcov a priateľov atletiky dve skutočné lahôdky.

Knihy si môžete objednať mailom na asktt@asktt.sk.50 ROKOV ATLETIKY V SLÁVII TRNAVA

Autor: Miroslav Hazucha

Rok vydania: 2006

Cena: 6 euro (v prípade zaslania + poštovné a balné)

Jubileu atletiky v AŠK Slávia Trnava je venovaná táto knižná publikácia. Symbolicky možno hovoriť o nevysychajúcom strome trnavskej atletiky, ktorý zasadil v roku 1910 Ján Hajdócy. V rôznych obdobiach a podmienkach tento atletický strom znova a znova rozkvitol, na čom mali zásluhu jeho opatrovatelia so svojím neutíchajúcim entuziazmom. Tými boli nasledovníci tohto povestného pedagóga a trénera. Hoci pri založení Slávie v roku 1953 medzi prvými oddielmi atletika nebola, od vzniku v roku 1956 stala sa jedným z pilierov a najúspešnejších športov. V jubilejnom 50. roku svo− jej činnosti môžu sa atléti s hrdosťou obzrieť do bohatej histórie a tiež s dobrými pocitmi prezentovať súčasné výsledky.

   

100 ROKOV ATLETIKY V TRNAVE

Autor: Miroslav Hazucha

Rok vydania: 2010

Cena: 15 euro (v prípade zaslania + poštovné a balné)

Sto rokov predstavuje jedinečnú príležitosť pripomenúť si práve tak dlho aktívnych vyznávačov kráľovnej športu v Trnave. Toto starobylé mesto sa môže pýšiť vo svojej takmer osemstročnej histórii obdivuhodnými tradíciami vo viacerých oblastiach života. K takým tradíciám v najstaršom slovenskom meste patrí i telesná výchova a šport. Hoci v modernej podobe a organizovaných formách v športových kluboch sa konštituovali športové odvetvia až po vzniku Československa, základy telovýchovných tradícií v Trnave siahajú oveľa hlbšie do minulosti. Na takých základoch vyrástli pozoruhodné výsledky v atletike. Preto storočnica atletiky v trnave je príležitosťou prezentovať obdivuhodné úsilie a výsledky generácií.

   

« October 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz