top_image

2012

30. ročník Silvestrovskej ceny v hode bremenom

Trnava 30. decembra - Posledným pretekom v roku 2012 bola ako každoročne Silvestrovská cena v hode bremenom (10,5kg). Víťazom v mužskej kategórií sa stal náš majster Európy 2010 Libor Charfreitag výkonom 40,39m. V ženskej kategórií zvíťazila vicemajsterka Európy 2012 Martina Hrašnová výkonom 27,24m, ktorý je aj novým rekordom podujatia. Vo veteránskej kategórií triumfoval náš Roman Bachratý, štvrtý z veteránskych halových majstrovstiev Sveta výkonom 23,32m. 

Trnavská Bežecká trilógia - Zimný beh zdravia

Trnava 26. decembra - V areáli AŠK Slávia Trnava dnes prebehol prvý z behov ročníka Trnavskej bežeckej trilógie, Zimný beh zdravia. Celkovo sa zúčastnilo 123 pretekárov, čo je zatiaľ rekordná účasť. Z nášho atletického klubu sa predstavilo viacero vytrvalcov, najlepšie si počínal Michal Puškár, ktorý dobehol trať dlhú 9 600m na 3. mieste časom 35:44min.

Čestná listina AK AŠK Slávia Trnava za rok 2012

Ďalší rok plný atletických úspechov máme za sebou a ponúkame Vám k nahliadnutiu Čestnú listinu nášho atletického klubu za rok 2012. Čestnú listinu nájdete tu

Mládežnícka atletika brána k Olympiáde

Bratislava 15. decembra  - Tento víkend sa v atletickej hale Elán konali aj mládežnícke preteky s názvom " Mládežnícka atletika brána k Olympiáde". Nechýbali ani naši pretekári, ktorí sa prišli otestovať počas zimnej prípravy. 

Zo školských lavíc do atletickej haly Elán

Bratislava 14. decembra - Na 4. kole pravidelných atletických pretekov "Zo školských lavíc do atletickej haly Elán" určených pre žiakov základných a stredných škôl, sa zúčastnili aj naši pretekári. Celkovo sa im podarilo získať štyri umiestnenia v prvej trojke. Prvé miesto si vybojoval Matej Lánik v behu na 400m mladších žiakov časom 65,01s.

Silvestrovská cena v hode bremenom

Všetkých Vás srdečne pozývame na jubilejný už 30. ročník Silvestrovskej ceny v hode bremenom. Vítaný sú všetci, ktorí sa neboja že poletia ďalej ako 10,5kg vážiace bremeno. Štart preteku bude 30. decembra 2012 o 10:00hod na Atletickom štadióne AK AŠK Slávia Trnava vo vrhačskom sektore. Zúčastní sa aj náš Majster Európy 2010 v hode kladivom Libor Charfreitag. Propozície k preteku nájdete tu

Trnavská trilógia

Mesto Trnava, AK AŠK Slávia Trnava, Klub rekreačného behu a beh.sk Vás všetkých pozývajú na zimnú trnavskú trilógiu, každoročnú trojicu zimných behov, ktoré sa uskutočnia 26.12.2012 Zimný beh zdravia, 1.1.2013 Novoročný beh a 6.1.2013 Trojkráľový beh. Na všetkých pretekárov čaká teplý čaj a po preteku tombola.  

Vyhodnotenie súťaže dorasteniek a junioriek

Po ukončení oblastnej súťaže družstiev ZsAZ, sa naše dorastenky v konkurencií celkovo ôsmych družstiev, umiestnili na 4. mieste. Našou najúspešnejšou atlétkou bola Veronika Mináriková, ktoré pre družstvo získala celkovo 67 bodov. Najúspešnejšou disciplínou dorasteniek bol beh na 100m prekážok. V kategórií junioriek naše atlétky vyhrali oblastnú súťaž s veľkým náskokom. Našou najúspešnejšou bola Martina Uhlárová s celkovým ziskom 95 bodov. Najsilnejšou disciplínou našich junioriek bol hod kladivom.

Vyhodnotenie súťaže dorastencov a juniorov

Po štyroch kolách oblastnej súťaže ZsAZ v kategórií dorastencov naše družstvo obsadilo 4. miesto spomedzi siedmich prihlásených. Naším najviac bodujúcim dorastencom bol Maximilián Slezák, ktorý celkovo získal  61 bodov. Najsilnejšou disciplínou dorastencov bol hod oštepom. V kategórií juniorov sme mali iba jedného pretekára, a to Pavla Tollaroviča, ktorý získal 77 bodov a "družstvo" juniorov tak obsadilo taktiež 4. miesto v konkurencií ďalších piatich klubov.

Vyhodnotenie súťaže starších žiačok

Po skončení dlhodobej súťaže ZsAZ starších žiačok sa naše žiačky v konkurencií deviatich ďalších družstiev umiestnili na 3. mieste. Našou najúspešnejšou pretekárkou bola Michaela Pešková, ktorá pre družstvo získala 70,25b. Našou najsilnejšou disciplínou v podaní starších žiakov bol beh na 300m. 

Vyhodnotenie súťaže starších žiakov

Družstvo našich starších žiakov sa v klubovej súťaži ZsAZ pre tento rok umiestnilo na 4. mieste spomedzi siedmich družstiev. Naším najviac bodujúcim atlétom bol Peter Gála s počtom získaných bodov 88,25 a najúspešnejšou disciplínou medzi našimi staršími žiakmi bol beh na 200m prekážok. 

Vrhačský sektor v ohrození

Ako isto všetci viete, priestor nášho vysunutého vrhačského sektoru je momentálne v ohrození. Po tom ako bejzbalisti prišli o ich areál pri MTF STU, hľadajú iné miesto, kde by si mohli vybudovať nový areál. Náš vrhačský sektor je však pre nás úplne nevyhnutný, čím prichádza k nezhodám. O všetko sa rozhodne 11. decembra na mestskom zastupiteľstve. Tu si môžete prečítať článok z denníku Šport. 

Vyhodnotenie súťaže mladších žiačok

Po 5. kolách oblastnej súťaže ZsAZ mladších žiačok, sa naše mladé atlétky so ziskom 272,5 bodu umiestnili v konkurencií ďalších siedmich družstiev na 5. mieste. Našou najlepšie bodujúcou členkou družstva bola Zuzana Ábelová so ziskom 94 bodov. Našou najlepšou disciplínou bol skok do diaľky kde pretekárky získali 57 bodov. 

Vyhodnotenie súťaže mladších žiakov

Po skončení oblastnej súťaže ZsAZ v kategórií mladších žiakov pre tento rok družstvo našich atlétov skončilo na 2. mieste s celkovým ziskom bodov 502,75.  Našim najúspešnejším mladším žiakom bol Šimon Talapa, ktorý získal pre družstvo 153b. Našimi najsilnejšími disciplínami boli opäť beh na 150m a beh na 60m prekážok. 

Naši noví rozhodcovia

Náš atletický klub má po minulotýždňovom školení rozhodcov atletiky I. kvalifikačného stupňa 14 nových kvalifikovaných rozhodcov. Všetkým im prajeme veľa správnych rozhodnutí a čoskoro ďalší rozhodcovský stupeň. 

Mikulášsky kros v Dubovanoch

Dubovany 1. decembra - Tohtoročného jubilejného už 30. ročníka Mikulášskeho krosu v Dubovanoch sa zúčastnilo aj viacero našich atlétov. V hlavnej kategórií mužov si najlepšie počínal Michal Puškár, ktorý skončil na 3. mieste a krosovú trať dlhu 5268m zvládol za 18:56min.

Vyhodnotenie súťaže najmladších žiačok

Piatym kolom skončila aj oblastná súťaž ZsAZ družstiev najmladších žiačok. Naše atlétky túto súťaž vyhrali v konkurencií ôsmich družstiev s celkovým ziskom 431 bodov. Našou najlepšie bodujúcou pretekárkou bola Veronika Mečiarová, ktorá sa podieľala na 129 bodoch. Našou najúspešnejšou disciplínou bol tak isto ako aj v podaní najmladších žiakov beh na 150m.

Vyhodnotenie súťaže najmladších žiakov

Naši  najmladší žiaci sa po 5. kolách súťaže ZsAZ umiestnili v konkurencií siedmich klubov na 2. mieste s celkovým súčtom bodov 302. Naším najlepšie bodujúcim pretekárom bol Gabriel Vajsábel, ktorý získal celkovo 76 bodov a našou najsilnejšou disciplínou, v ktorej sme získali najviac bodov, bol beh na 150m.

Beh Priateľstva

Trnava 24. novembra - Uskutočnil sa ďalší, tento krát už 42. ročník pravidelného behu priateľstva, na ktorom sa zúčastnilo celkovo 14 našich atlétov. V hlavnej kategórií mužov zviedli opäť veľký súboj bratia Puškárovci a mladší Michal svojho brata Ondreja opäť zdolal aj keď len tesne o 6 sekúnd a dobehli celkovo na 3. a 4. mieste. Medzi najmladšími žiakmi zvíťazil náš Rastislav Paulíny, medzi mladšími žiakmi Tomáš Remiš, medzi staršími žiakmi jeho brat Matúš Remiš a medzi staršími žiačkami Kristína Vajdíková. 

Zo školských lavíc do atletickej haly Elán

Bratislava 23. novembra - Aj ďalšieho pokračovania atletických pretekov určených pre základné a stredné školy sa zúčastnili naši pretekári. Na tomto už 3. kole 19. série získali osem pódiových umiestnení. Kompletné výsledky nájdete tu. 

Maratón Perly Karpát

Trenčianske Teplice 18. novembra - Tento rok sa už 10. ročníka Maratónu Perly Karpát zúčastnil aj náš vyrtvalec Michal Puškár, ktorý v celkovom poradí dobehol na 5. mieste a veľmi členitú trať zvládol za 3:07,25hod. 

M-SR v cezpoľnom behu

Čakajú nás posledné M-SR v tomto roku, a to v cezpoľnom behu všetkých kategórií. Uskutočnia sa 24. novembra (sobota) a budú sa konať v Brezne. Propozície nájdete tu

Beh Priateľstva

Mesto Trnava, Atletický klub AŠK Slávia Trnava a Klub rekreačného behu Vás pozývajú už na 42. ročník Behu Priateľstva, ktorý sa uskutoční 24. novembra (sobota) v športovom areáli Slávie Trnava. Pretekať sa bude vo všetkých vekových kategóriách a pre všetkých je pripravená tombola. Propozície k preteku nájdete tu

Víťazom bratovražedného súboja Michal Puškár

Chtelnica 10. novembra - Cez víkend sa uskutočnil 1. ročník Klenovského Krosu, na ktorom sa zúčastnili aj dvaja naši pretekári, bratia Puškárovci. Z ich súboju vyšiel pre tento krát víťazne mladší Michal a svojho brata Ondra porazil o 28 sekúnd. Po dobehu im patrila 6. a 7. priečka v celkovom poradí. 

Zo školských lavíc do atletickej haly Elán

Bratislava 9. novembra - Tak ako každoročne, sa v bratislavskej atletickej hale Elán usporadúvajú preteky s názvom "Zo školských lavíc do atletickej haly Elán". Naši atléti sa zúčastnili na 2. kole tohtoročnej už 19. série a vybojovali celkovo šesť 1. umiestnení. Kompletné výsledky nájdete tu.

Reprezentačné celky pre rok 2013

Trénerská komisia SAZ zostavila reprezentačné celky pre rok 2013. Pretekári, ktorí sú v reprezentácií majú možnosť trénovať počas zimných mesiacov v atletickej hale Elán vo vyhradenom čase pre tréning reprezentácie. Z nášho klubu boli zaradení: Ondrej Puškár, Libor Charfreitag, Ivona Tomanová, Radovan Ivanovič, Marián Hammel, Michal Póša, Klaudia Kálnayová, Matúš Jakub a Maximilián Slezák. Kompletné reprezentačné celky nájdete tu

Školenie rozhodcov atletiky 1. kvalifikačného stupňa

Školenie sa bude konať v Bratislave na FTVŠ UK. Čas školenia si môžeme zvoliť z dvoch alternatív. Jedna je počas pracovného týždňa stredy a štvrtky (21.11., 22.11., 28.11., 29.11.) vo večerných hodinách od 17:00 do 21:00hod. Druhou možnosťou sú dve soboty (24.11., 01.12.) v čase od 09:00 do 17:00hod. Bližšie informácie o obsahu školenia nájdete tu. Prípadní záujemcovia hláste sa na marianhammel@gmail.com

Novým predsedom SAZ Peter Korčok a novým podpredsedom Vladimír Gubrický

Bratislava 20. októbra - Na dnešnom valnom zhromaždení SAZ bol zvolený nový predseda zväzu a stal sa ním bývalý chodecký reprezentant Peter Korčok. Vo funkcii vystriedal Máriu Mračnovú, ktorá bola na čele zväzu 14 rokov. Za podpredsedu SAZ bol zvolený tajomník nášho klubu Vladimír Gubrický, ktorý z celkového počtu 85 platných hlasov získal 66. Do výkonného výboru boli zvolený Peter Hritz, Peter Filo ml., Martin Pupiš, Róbert Mittermayer  a Rastislav Hrbáček. 

Majstrovstvá ZsAZ mladších a najmladších žiakov a žiačok

Nové Zámky 7. októbra - Naši mladší a najmladší žiaci a žiačky ukončili tohtoročnú sezónu na M-ZsAZ, kde sa im veľmi darilo. Celkovo vybojovali 16 medailí. Z toho chlapci 9 a dievčatá 7 a získali sme 7 titulov Majstra ZsAZ. Najviac sa darilo Rebeke Barčákovej, ktorá vybojovala hneď tri tituly, a to v behu na 60m, 150m a 300m najmladších žiačok. 

Trnavské viacboje pre všetkých

Trnava 7. októbra - Náš trnavský 10.-boj pre všetkých dnes pokračoval druhým dňom a pretekárov čakalo ďalších 5 disciplín. Prvú priečku aj po druhom dni udržal Michal Matys a jeho víťazný súčet je 3914 bodov. Medzi juniormi zvíťazil Pavol Tolarovič, ktorý nazbieral 3879 bodov. Jedinou súťažiacou bola Veronika Strmenská, ktorá taktiež absolvovala 10.-boj ale ženský a jej celkový počet bodov je 3043.

Michal Puškár na Medzinárodnom maratóne mieru

Košice 7. októbra - Na 89. ročníku Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach mal náš klub zastúpenie v podaní Michala Puškára. Michal prekonal trať dlhú 42 195m za 2:58:31 hod. a dobehol na výbornom 45. mieste zo všetkých 830 štartujúcich. Medzičas na polmaratóne mal 1:27:50 hod. a v cieli zaostal za víťazným bežcom z Kene o 51:30 min.

Trnavské viacboje pre všetkých

Trnava 6. októbra - Prvý deň nášho trnavského 10.-boja pre všetkých máme za sebou a všetci už poctivo regenerujú na zajtrajšie disciplíny. Nocovať na prvej priečke bude v kategórií mužov Michal Matys (3. z M-SR vo viacbojoch), ktorého súčet bodov po prvom dni je 2396 bodov a medzi juniormi Pavol Tolarovič, ktorý v prvý deň nazbieral 2307 bodov.

Klaudia Kálnayová druhá na medzištátnom stretnutí

Rijeka 29. septembra - Na medzištátnom stretnutí žiakov Chorvátsko - Maďarsko - Slovinsko - Česko - Slovensko náš klub reprezentovali traja atléti a to Klaudia Kálnayová, Michal Karel a Peter Gála. Najviac sa darilo Klaudii, ktorá vybojovala striebornú medailu v skoku o žrdi výkonom 330cm. Michal skončil v behu na 300m prekážok na 7. mieste časom 43,84s a na 100m prekážok na 6. mieste časom 14,43s. Peter bol členom štafety Slovenska na 4x100, ktorá časom 47,45s dobehla na 5. mieste. 

5. kolo ZSaZ mladšieho žiactva

Trenčín 29. septembra - Na novej atletickej dráhe v Trenčíne sa 5. kolom ukončila oblastná súťaž ZSaZ mladších a najmladších žiakov a žiačok. Našim dievčatám aj chlapcom sa darilo a všetci si odniesli domov aj medaile. Najúspešnejšie boli naše najmladšie žiačky, ktorým sa podarilo celkovo zvíťaziť. Strieborné medaile si vybojovali mladšie žiačky a najmladší žiaci a bronzové mladší žiaci. 

Trnavské viacboje pre všetkých

Atletický klub AŠK Slávia Trnava v spolupráci so Školským atletickým klubom SPŠ Trnava Vás pozývajú na 20. ročník Trnavských viacbojov pre všetkých. Pretekať sa bude vo vrhačskom 4.-boji 28. septembra, šprintérskom 3.-boji 5. októbra a v 7.-boji žien a 10.-boji mužov 6.-7. októbra na Mestskom atletickom štadióne v Trnave. Naše viacboje sú určené pre všetkých registrovaných aj neregistrovaných atlétov a účasť nám prisľúbili aj medailisti z M-SR vo viacbojoch.

M-SR vo viacbojoch

Trnava 22.-23. septembra -Tento víkend sa na našom mestskom atletickom štadióne konali M-SR vo viacbojoch všetkých kategórií. Naši atléti vybojovali celkovo štyri medaile. Na najvyšší stupienok vystúpil Marián Hammel v 10.-boji mužov výkonom 4893 bodov. V rovnakej disciplíne skončil Michal Matys na 3. mieste výkonom 4178 bodov. V sedemboji žien získala striebornú medailu Miriam Karperová, ktorá celkovo nazbierala 4235 bodov. Ďalšie pódiové umiestnenie získal medzi najmladšími viacbojármi Šimon Talapa, ktorý výkonom 2135 bodov  vybojoval 3. miesto. 

Trnavské memoriály a 39. ročník Štítu mesta Trnava

Trnava 22. septembra - Koncom sezóny sa pravidelne koná náš míting, ktorým si pripomíname významné osobnosti trnavskej a zároveň aj slovenskej atletiky. V Memoriály Radky Charfreitagovej vo vrhačskom 4.-boji žien sa podarilo zvíťaziť našej Eve Charfreitagovej a to výkonom 1962 bodov. Tohtoročným najkvalitnejším výkonom bol v skoku do diaľky, ktorý je Memoriálom Antona Hajmássyho, výkon Tomáša Veszelku 741cm. 

Profily členov nášho klubu

Po menšej prestávke opäť pokračujeme v našej rubrike, kde Vám postupne predstavujeme členov nášho klubu. Pre tento krát sme sa rozprávali s dlhotratiarkou Barborou Šaštinskou, ktorá nám prezradila čo to o svojich začiatkoch a priblížila nám tréning vytrvalca. 

European Kids Athletics Games 2012

Brno 11.-12. septembra - Tak ako aj po minulé roky sme boli pozvaní na Európske detské atletické hry, ktoré sa pravidelne konajú na atletickom štadióne v Brne. Najlepším výsledkom našich atlétov bolo 5. miesto a tie sme získali hneď tri. Prvé dve vybojovali naši prekážkari na 100m prek. Michal Karel časom 14,71s a Michaela Pešková časom 15,91s. Ďalšie 5. miesto pridal v hode kriketovou loptičkou Patrik Hrotko výkonom 49,23m. 

Trnavské memoriály, Štít mesta Trnava a M-SR vo viacboji všetkých kategórií

Atletický klub AŠK Slávia Trnava pozýva všetkých atletických priaznivcov, na 39. ročník Trnavských memoriálov a Štítu mesta Trnava, ktoré sa budú konať v sobotu 22. septembra na Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho. Zároveň Vás pozývame na M-SR vo viacbojoch všetkých kategórií, ktoré sa uskutočnia taktiež na našom atletickom štadióne 22.-23. septembra.

Karel, Kálnayová a Gála do chorvátskej Rijeky

Trnava 13. septembra - Na medzištátne stretnutie do 15 rokov, kde sa predstavia pretekári z Chorvátska, Česka, Maďarska, Slovinska a Slovenska sa svojimi výkonmi prepracovali traja naši atléti. Slovensko budú reprezentovať Michal Karel v behu na 100m aj 200m prekážok, Klaudia Kálnayová v skoku o žrdi a Peter Gála v štafetovom behu na 4x100m. Držíme im palce, aby sa im ich prvý pretek v reprezentačnom drese vydaril čo najviac a obaja sa vrátili s novými osobnými rekordmi.

Kriket míting

Viedeň 12. septembra - Na dnešnom mítingu v areály "Vienna cricket and football club" sa s nepriaznivými podmienkami popasovalo trio našich atlétov. Najviac sa darilo Miriam Karperovej, ktorá zvíťazila a opäť prekonala už svoj slovenský veteránsky rekord v behu na 100m a ten má momentálne hodnotu 12,75s. Druhé miesta vybojovali Petra Čavajdová v behu na 1000m časom 3:23,89min a Marián Hammel v behu na 100m časom 11,67s.

M-SR žiakov

Bratislava 8.-9. septembra - Na tohtoročných Majstrovstvách Slovenskej republiky si naši žiaci vybojovali päť cenných kovov. Darilo sa Michalovi Karelovi, ktorý zvíťazil v behu na 100m aj 200m prekážok a na kratšej trati vytvoril aj nový klubový rekord. Ďalšie dve medaile sme získali v štafetových behoch. Nový klubový rekord pridala aj Michaela Pešková taktiež v behu na 100m prekážok. 

Nábor nových členov

Atletický klub AŠK Slávia Trnava patrí medzi najúspešnejšie kluby na Slovensku. Ak sa chceš i Ty venovať behom, skokom alebo vrhom, si na správnom mieste. Náš klub Ti ponúka kvalitných trénerov všetkých atletických disciplín a tréningové skupiny od žiackych, cez dorastenecké, až po kategóriu dospelých. Taktiež máš možnosť, v prípade záujmu a zodpovedajúcej výkonnosti, študovať na športovom gymnáziu v Trnave. 

M-SR družstiev dospelých

Nitra 1. septembra - Tohtoročné M-SR družstiev sa konali na atletickom štadióne v Nitre a náš klub reprezentovali družstvá mužov aj žien. Z našich radov bola najúspešnejšou Miriam Karperová, ktorá si okrem 2. miesta na 200m a 4. miesta na 400m prek. pripísala aj ďalší slovenský veteránsky rekord v behu na 400m prekážok a ten má momentálne hodnotu 64,66s.

4. kolo ZsAZ dorastencov a ml. žiakov

Nové Zámky 29. augusta - Minulú stredu bolo na programe 4. kolo oblastnej súťaže dorastencov, dorasteniek, mladších žiakov a žiačok a taktiež najmladších žiakov a žiačok. Našim atlétom sa podarilo vybojovať päť prvých miest. Celkovo po 4. kolách skončili naši dorastenci na 4. mieste a dorastenky na 5. mieste.

Profily členov nášho klubu

Naša rubrika sa pomaly začína rozrastať a opäť Vám prinášame zaujímavý rozhovor tento krát s Klaudiou Kálnayovou. Klaudia, vekom ešte len žiačka, sa atletike venuje len chvíľu ale už sa jej podarilo prekonať náš oddielový rekord v skoku o žrdi. 

M-SR družstiev dospelých - Inštrukcie

Odchod bude 1.9. (sobota) o 10:00 zo Slávie, je zabezpečený autobus. Kladivári, budú mať odchod o 9:00 taktiež zo Slávie a pôjdu autom s pani trénerkou Charfreitagovou.

Profily členov nášho klubu

Ďalšou našou "vyspovedanou" členkou je Petra Čavajdová. Peťu isto všetci poznáme ako vysmiatu osemstovkárku, ktorá sa nezastaví ani pred tými najväčšími výzvami. Taktiež je absolventkou športového gymnázia a náš klub bude túto sobotu v Nitre na M-SR družstiev reprezentovať v behu na 800m. 

Atletický Most 2012

Dubnica nad Váhom 26. augusta - Na tohtoročnom už 10. ročníku Atletického Mostu  - memoriálu Zdeňka Hrbáčka sme taktiež mali svoje zastúpenie. Najlepšie si počínala Miriam Karperová, ktorá v behu na 400m vytvorila v národnom programe nový slovenský veteránsky rekord 57,91s a tento beh vyhrala. V behu na 100m pretekala v hlavnom programe v B-behu a časom 12,81s finišovala na 4. mieste. 

4. kolo st. žiactva Trenčín

Trenčín 25. augusta - Na poslednom kole oblastnej súťaže družstiev staršieho žiactva, ktoré sa konalo v Trenčína na novo otvorenej atletickej dráhe pri športovom gymnáziu sa našim atlétom opäť darilo. Veľmi dobre si počínal hlavne Michal Karel, ktorý vyhral beh na 100m aj 200m prekážok a na krátky prekážkach vytvoril aj nový oddielový rekord, ktorý má teraz hodnotu 14,64s. Na 200m trati ho o rekord pripravil príliš silný vietor.

Profily členov nášho klubu

Na začiatok našej rubriky by sme Vám chceli predstaviť nášho pretekára, absolventa športového gymnázia Tomáša Budinského. Tomáš je naším členom už 11 rokov, získal viacero majstrovských titulov vo všetkých kategóriách a bude nás reprezentovať na blížiacich sa M-SR družstiev dospelých v Nitre v behu na 200m.

Profily členov nášho klubu

Náš "Atletický školský klub Slávia Trnava" má vo svojej základni už 169 členov. Z toho je 154 pretekárov, na príprave ktorých sa podiela 19 trénerov a na všetky výkony dozerá našich 21 vyškolených rozhodcov. Niektorých z nich poznáte viac iných menej a tak sme sa rozhodli Vám postupne predstaviť jednotlivých členov klubu tak, ako ich možno nepoznáte.

Ďalšie zlepšenie K. Kalnayovej

Praha 25. augusta - Tento víkend sme mali zastúpenie na 4. kole I. českej ligy, ktoré sa konalo na atletickom štadióne v Prahe. Opäť sa predstavila naša úspešná skokanka o žrdi Klaudia Kalnayová. Klaudii sa už druhýkrát podarilo vylepiť náš klubový rekord, pre tento krát o ďalší centimetrík a momentálne má hodnotu 346cm. Týmto výkonom obsadila celkovo 3. miesto.

Nový klubový rekord pre K. Kalnayovú

Jablonec  19. augusta - Tento víkend sa darilo našej jedinej žrďkárke, vekom ešte žiačke, Klaudii Kalnayovej, ktorá na pretekoch "Mladá Európa 2012" kde pretekali atléti do 19 rokov prekonala rekord nášho klubu a výkonom 345cm zvíťazila. Ďalšie preteky ju čakajú už tento týždeň v českej lige kde hosťuje za klub Usk Praha.

Letný míting Grand Prix

Trnava 18. augusta - Na našom mestskom atletickom štadióne sa konal už 2. ročník "Letného mítingu" v rámci GPS. Najkvalitnejší výkon večera predviedol Vladimír Šimík, ktorý v behu na 100m časom 10,34s vyrovnal SR do 22 rokov a za úplným slovenským maximom zaostal len o 2 stotiny. Našou najúspešnejšou bola Miriam Karperová, ktorá prekonala ďalší slovenský veteránsky rekord, pre tento krát, v behu na 200m a zvíťazila časom 25,34s. 

Premena mestského atletického štadiónu A. Hajmássyho

Mnohí z nás si isto pamätajú náš atletický štadión, alebo jednoduchšie našu "Slávku" aj v jej tmavom škvárovom šate. K obnove štadiónu s kvalitným tartanovým povrchom prišlo v roku 2002. Odvtedy pribudlo do nášho atletického stánku samozrejme ešte zopár maličkostí a naše nové osobné rekordy na ňom dosahujeme od 28. septembra 2002 kedy bol slávnostne otvorený.

Londýn 2012 očami V. Gubrického

Londýn 4. augusta - Na 30. letných olympijských hrách sú už aj súťaže v atletike v plnom prúde a v našej pravidelnej rubrike Vám prinášame pohľad priamo na olympijský štadión kde sa odohrávali finálové disciplíny sedemboju žien, 100m žien, diaľky mužov a behu na 10 000m mužov.

Londýn 2012 očami V. Gubrického

Londýn 4. augusta - Náš vysunutý pracovný tím nám posiela pozdravy z olympijského štadiónu, kde bude dnes večer vrcholom programu záver sedemboju žien a finále na 100m tak isto žien. 

Londýn 2012 očami V. Gubrického

Londýn 3. augusta - Výprava nášho klubu v Londýne nezaháľa a tento krát nám prináša pohľad do centra mesta na zápasy v Beach wolleyball-e. V piatok sa na LOH začala aj atletika a predstavili sa aj slovenský reprezentanti.

Londýn 2012 očami V. Gubrického

Londýn 2. augusta – Opäť Vám prinášame ďalší z článkov do rubriky Londýn 2012 očami V. Gubrického. V Londýne to vyzerá, že Slovensku nastala doba bronzová a máme ďalšie pódiové umiestnenie, ktoré získali bratia Hochschornerovci na divokej vode.

Londýn 2012 očami V. Gubrického

Londýn 1. augusta - Ďalším pokračovaním našej rubriky, Londýn 2012 očami V. Gubrického je "futbalový deň" v Londýne na hrách 30. letnej olympiády. Isto by sa každý z nás rád pozrel na anglický národný futbalový štadión Wembley.

Londýn 2012 očami V. Gubrického

Londýn 30.-31. júla - Olympiáda je rozbehnutá a Londýn to zvláda s pokojom anglického gentlemana. Všetko funguje. Takto začína ďalší z článkov V. Gubrického priamo z dejiska 30. letných olympijských hier. Ako určite všetci viete Slovensko má ďalšiu bronzovú medailu, ktorú získal na divokej vode v areáli Lee Valley White Water Centre Michal Martikán a tak skompletizoval svoju medailovú zbierku z jeho už 5. olympiády.

Londýn 2012 očami V. Gubrického

Londýn 29. júla - 30. novodobé letné olympijské hry sú v plnom prúde a Slovensko už získalo svoju prvú medailu a to bronzovú. Zaslúžila sa o ňu strelkyňa Danka Barteková v disciplíne skeet. Ako si mnohí možno pamätáte, začína sa to už stávať tradíciou, že nám LOH svojimi správami a fotkami priamo z dejiska hier približuje náš tajomník Vladimír Gubrický. Tento rok tomu nie je inak a opäť Vám prinášame rubriku, pre tento krát, Londýn 2012 očami V. Gubrického. 

Londýn 2012 očami V. Gubrického

Už 30. novodobé letné olympijské hry, ktoré sa konajú v Londýne sú v plnom prúde. Aj keď sa atletické súťaže začínajú až 3. augusta, tak ako už začína byť zvykom, prinášame Vám informácie a fotografie priamo z diania, dokonca až zákulisia hier, ktoré nám sprostredkúva tajomník nášho atletického klubu Vladimír Gubrický.

Letný atletický míting 18. augusta

Pozývame  všetkých atletických nadšencov a pretekárov do Trnavy, 18. Augusta. Na mestskom štadióne si to medzi sebou zasa rozdajú atléti z celého Slovenska na Letnom mítingu Grand Prix. Pre pretekárov, trénerov a priaznivcov atletiky je pripravené občerstvenie.

M-SR veteránov

Nitra 21. júla - Tohtoročné už 39. Majstrovstvá Slovenskej Republiky vo veteránskych kategóriách sa konali na atletickom štadióne v Nitre. Náš klub mal početné zastúpenie a odniesli sme si aj viacero medailí. Zlato si domov odniesli Ľudmila Hlaváčková a to hneď dve z behu na 400m časom 1:31,16min a v behu na 800m zvíťazila časom 3:33,49min. Ďalšie zlato pridala Ivona Tomanová v hode diskom výkonom 47,50m. Všetkým zúčastneným pretekárom patrí náš obdiv a želáme Vám ešte veľa podobných výkonov.

Vrbovská 15.-tka pre O. Puškára

Vrbové 22. júla - Tento víkend sa konal už 22. ročník Vrbovskej pätnástky. Náš klub mal opäť svoje zastúpenie a už tradične sa darilo Ondejovi Puškárovi. Ondro 15 kilometrov dlhú trať zvládol za 50:46min a zvíťazil s náskokom jednej minúty pred zvyškom štartového poľa. 

Medzištátne stretnutie CZE - HUN - SVK dorastu

Nové Zámky 17. júla - Pravidelné trojstretnutie dorastencov z Čiech, Maďarska a Slovenska a tento rok konalo na atletickom štadióne v Nových Zámkoch. Slovensko reprezentovali aj dvaja naši pretekári a to Maximilián Slezák a Klaudia Kalnayová. Maxo sa predstavil v hode oštepom kde si posledným pokusom dlhým 65,55m zabezpečil 2. miesto. Klaudia sa v skoku o žrdi preniesla ponad latku vo výške 325cm a získala 3. miesto. Obe družstvá Slovenska však celkovo skončili na 3. mieste.

Ondro si dobehol po ďalšie víťazstvo

Malženice 14. júla - Tento víkend sa konal ďalší z cestných behov a to už 3. ročník Behu energie v Malženiciach, ktorý meral 13km. Náš klub sa opäť úspešne prezentoval. Ondrej Puškár si dobehol po ďalšie víťazstvo časom 42:50min. a na 10. mieste dobehol jeho brat Michal, ktorý trať zvládol za 48:16min. Ďalším naším vytrvalcom bol Matej Lietavec, s traťou sa popasoval za 1:04,53hod. a obsadil 96. miesto.

Dolnoorešanský polmaratón 2012

Dolné Orešany 4. augusta - Klub rekreačných bežcov z Dolných Rešian Vás pozíva už na 30. ročník "cestného behu vo vinárskej oblasti Malých Karpát" alebo Dolnoorešanský polmaratón. V rámci tohto podujatia sa pobežia aj trate pre najmladších nadšencov, ktorých dĺžka je prispôsobená ich veku.

Špačinský trojuholník

Špačince 7. júla - Na štart 35. edície Špačinského trojuholníka prišlo 107 mužov a žien. Čakalo na nich 10170 metrov zo Špačiniec do Trnavy a späť. V 36-stupňovej horúčave dobehli do cieľa všetci. Najrýchlejší bol náš Ondrej Puškár, súčasná slovenská jednotka na 10000m ako na dráhe tak ja na ceste. Ondro potvrdil svoju dominanciu a zvíťazil za 35:21min. V absolútnom podarí na 13. mieste dobehol Michal Puškár časom 40:55min a ďalší z Pušárovcov, otec Ondra a Michala, Peter Puškár zvládol trať v náročných podmienkach za 52:59min a dobehol vo svojej kategórii na 10. mieste.

GPS Bratislava - Olympijské nádeje

Bratislava 7. júla - Na atletickom štadióne na Maladej Garde sa konali preteky olympijských nádejí v rámci Grand Prix Slovenka. Zúčastnili sa aj naši atléti a najlepšie si počínali: V žiackej kategórii Michal Karel, ktorý vyhral beh na 100m prek. časom 14,76s a bol 3. v behu na 150m výkonom 18,86s. V juniorskej kategórii si najlepšie počínala Petra Čavajdová, ktorá skončila na 3. mieste v behu na 400m časom 61,58s.

Petra Čavajdová juniorská Majsterka SR

Košice 1. júla - Dnes pokračovali Majstrovstvá Slovenka juniorov a junioriek disciplínami druhého dňa a naši pretekári si vybojovali  ďalšie dve medaile zhodou náhod rovnaké ako v prvý deň. Pre zlato si dobehla Petra Čavajdová v behu na 800m zvíťazila časom 2:21,11min. Striebornú medailu získal Pavol Tollarovič v hode kladivom, keď mu v napínavom súboji o zlato nakoniec chýbalo pár centimetrov a druhú priečku získal výkonom 49,56m.

Barbora Šaštinská juniorská Majsterka SR

Košice 30. júna - V úvodný deň Majstrovstiev Slovenka juniorov na atletickom štadióne v Košiciach si naši pretekári vybojovali dva vzácne kovy. Pre zlatú medailu si v behu na 3000m prekážok dobehla Barbora Šaštinská časom 12:09,69min. Druhú medailu pre tento krát striebornú si vybojovalo kvarteto našich juniorov v štafete na 4x100m v zložení Jakub Schir, Tomáš Budinský, Dominik Stano a Radovan Ivanovič časom 44,48s. Za víťaznou štafetou Športového gymnázia Nitra zaostali len o 6 stotín sekundy. 

Libor Charfreitag na Majstrovstvách Európy

Helsinky 28. júna - Vo fínskych Helsinkách sa konajú už 21. Majstrovstvá Sveta v atletike a jediným zástupcom nášho klubu na tomto podujatí je Libor Charfreitag. Libor sa dnes predstavil v kvalifikácii v hode kladivom avšak po nevydarenej sérií len s jedným platným pokusom z druhej série s dĺžkou 69,65m sa neprebojoval do finále.

M-SR Juniorov - pokyny

Košice 30.6.2012 - 1.7.2012 - Tohtoročné M-SR juniorov a junioriek sa budú konať v Košiciach. Všetci naši atléti budú cestovať vlakom, odchod bude v sobotu ráno zraz na železničnej stanici 6:15 odchod rýchliku 601 Ružín je o 6:29. Predpokladaný príchod do Košíc je o 11:53. V Košiciach je zabezpečené ubytovanie pre všetkých, avšak stravu si každý zabezpečí sám. Odchod je v nedeľu rýchlikom 610 Aupark o 14:10 a predpokladaný príchod do Trnavy je o 19:31.

Alpsko-Adriatické hry 2012, 2. deň

Hartberg 26. júna - Na medzinárodných Alpsko-Adriatických hrách v Rakúskom Hartbergu pokračovali atletické súťaže aj v druhý deň a predstavili sa aj naši atléti. Ďalšiu našu medailu vybojovala Klaudia Kálnayová v skoku o žrď a to bronzovú výkonom 312cm. Medzi chlapcami si veľmi dobre počínal Mário Brehovský v behu na 1500m obsadil 4. miesto časom 4:39,90min a šprintér Jakub Matúš v behu na 200m časom 23,42s obsadil 5. miesto.

Maximilián Slezák nový slovenský rekord v hode oštepom

Hartberg 26. júna - Hneď v prvý deň Alpsko-Adriatických hier v Rakúsku sa náš Maximilián Slezák blysol skvelým výkonom keď jeho 700g náčinie doletelo na značku 68,08m čím vytvoril nový slovenský rekord v kategórii dorastencov. Celkovo skončil na 2. mieste keď za víťazným Slovincom zaostal presne o 50cm. Maxovi srdečne gratulujeme a prajeme ešte veľa zlepšení a podobných rekordov!

M-SR Dorastu, 2. deň

Banská Bystrica 24. júna - V druhý deň Majstrovstiev Slovenka dorastu na atletickom štadióne v Banskej Bystrici sa našim pretekárom opäť darilo a pripísali sme si ďalšie pódiové umiestnenie. Postarala sa oňho Barbora Šaštinská v behu na 2000m prekážok vytvorením nového osobného maxima 7:42,32min. si vybojovala 2. miesto čiže striebornú medailu.

M-SR v polmaratóne

Košice 23. júna - Jubilejného už 10. ročníka polmaratónu Košice - Seňa, ktorý bol zároveň aj Majstrovstvami Slovenka v polmaratóne, sa zúčastnil aj náš Ondrej Puškár, ktorý pokračoval vo svojej medailovej žatve z minulotýždňových M-SR na dráhe kde získal zlato na 10000m a bronz na 5000m. Na Košický polmaratón sa Ondro odhodlal i po piatkovej viróze s vysokými teplotami a zvládol ho za 1:13,21hod čím svoju tohtoročnú medailovú zbierku skompletizoval ziskom striebra.

M-SR Dorastu, 1. deň

Banská Bystrica 23. júna - V úvodný deň Majstrovstiev Slovenskej Republiky dorastencov a dorasteniek sa naši atléti zaslúžili o dva vzácny kovy. Ten najcennejší si vybojoval Maximilán Slezák v hode oštepom keď jeho náčinie doletelo na značku 65,03m a zvíťazil o takmer 9 metrov. Ďalšiu medailu tento krát striebornú si vyskákala Klaudia Kálnayová, ktorá si v skoku o žrdi vylepšila svoje osobné maximum už na 330cm a súboj o zlato prehrala až na pokusy.

Alpsko-Adriatické hry 2012

 Hartberg/Steiermark, Rakúsko 25.6.2012 - 28.6.2012 - Atléti nášho klubu boli pozvaní na Športové hry pre mládežU-17, ktoré sa konajú striedavo ako letné a zimné hry a s viac ako 600 účastníkmi patria k najväčším európskym mládežníckym podujatiam. Pre väčšinu účastníkov a „budúcich“ špičkových športovcov sú športové zápolenia v rámci Alpsko-Adriatických hier prvou testovacou skúškou na vysokej medzinárodnej úrovni a možnosťou porovnať sa s mladými športovcami z iných krajín. 

M-SR Dorastu - inštrukcie

Banská Bystrica  23.6.2012 - 24.6.2012 - Tohtoročné M-SR dorastencov a dorasteniek sa budú konať na atletickom štadióne v Banskej Bystrici. Cestovať sa bude objednaným mikrobusom od nášho atletického štadióna aj prvý aj druhý deň. Odchod našich pretekárov bude prvý deň (sobota) o 10:30 a druhý deň (nedeľa) o 7:15. Prespávať v BB sa nebude.

M-SR dospelých, 2. deň

Banská Bystrica 17. júna - Druhý deň Majstrovstiev SR mužov a žien  pokračovalo úspešné ťaženie našich pretekárov na  banskobystrickom atletickom štadióne na Štiavničkách. Do zbierky nám pribudli dalšie tri medaily. Prvú získala  v skoku do diaľky Miriam Karperová  za výkon 591 cm a obsadila ním tretie miesto, keď lepšie od nej boli len účastníčky blížiacich sa ME  J.Velďáková a R.Medgyesová. Striebro v hode oštepom získal vekom ešte dorastenec Maximilián Slezák výkonom 60,56m. Dlhší hod od neho predviedol iba M.Benák, ktorý je  tohtoročnou slovenskou jednotkou v oštepe. A na záver svoju druhú medailu na tomto šampionáte, tento krát bronzovú získal Ondrej Puškár v behu na 5000m časom 15:25,34min.

M-SR dospelých, 1. deň - Návrat krála

Banská Bystrica 15. júna -Na tohtoročných už 65. Majstrovstvách Slovenskej Republiky mužov a žien nás atléti nášho klubu úspešne reprezentovali a po prvom dni sme si pripísali dve zlaté a jednu striebornú medailu. Prvé miesta vybojovali Ondrej Puškár, ktorý veľkým comeback-om po štvorročnom medailovom pôste opäť vybojoval zlato v behu na 10000m kde finišoval s náskokom 40 sekúnd časom 32:09,78min a naša stálica Ivona Tomanová v hode diskom vybojovala už svoj 18. majstrovský titul výkonom 44,45m. Striebornú medailu si z kladivárskeho sektoru odniesol Libor Charfreitag výkonom 73,95m. Libor si skomplikoval možnú účasť na OH a ak bude chcieť štartovať v Londýne bude musieť splniť striktný A-limit. 

Nový slovenský veteránsky rekord pre Miriam Karperovú

Praha 11. júna - Prestížneho Pražského premium mítingu EA - Memoriálu Josefa Odložila sa zúčastnili aj dvaja naši pretekári a to Miriam Karperová a Radovan Ivanovič. Obaja sa predstavili v hlavnom programe v behu na 100m. Mirka obsadila v jedinom behu žien 6. miesto časom 12,93s čím vytvorila nový Slovenský veteránsky rekord. Rado bežal v 2. behu kde obsadil časom 11,33s 4. miesto.

GPS Bratislava

Bratislava 9. júna - Na ďalšom pokračovaní seriálu pretekov v rámci Grand Prix Slovenska 2012 v Bratislave sa predstavilo aj trio našich. Najlepšie si počínal Peter Poláček, ktorý v behu na 100m časom 11,22s obsadil 2. miesto. Tomáš Budinský po dlhšej pretekovej pauze štartoval taktiež v behu na 100m a časom 11,44s dobehol na 4. mieste. Ďalej Michal Matys štartoval v behu na 400m kde výkonom 52,15 obsadil celkovo 5. miesto.

Na majstrovstvá ZsAZ starších žiakov a dorastu nový SR

Trnava 9. júna - Na našom domácom atletickom štadióne sa dnes konali majstrovstvá západoslovenskej oblasti starších žiakov a dorastu. O najlepší výkon podujatia sa postarala Baginová Erika zo športového gymnázia v Trenčíne v behu na 2000m prekážok dorasteniek, kde časom 7:24,22min vytvorila nový slovenský rekord.  Viacerý naši pretekári si taktiež vybojovali titul majstra západoslovenskej oblasti patrili k nim Flenko Peter, Gála Peter, Karel Michal, Brehovský Mário, Klčová Veronika a Mináriková Veronika.

Libor Charfreitag šiesty v Metz

Metz 7. júna (SITA) - Majster Európy 2010 v hode kladivom Libor Charfreitag obsadil na medzinárodnom atletickom mítingu vo francúzskom Metz 6. miesto výkonom 73,66 m. Liborovi sa v sezóne zatiaľ moc nedarí. "Prevládali vo mne také isté pocity ako v predchádzajúcich súťažiach. Cítil som sa bez síl a energie. Fyzicky nie som v poriadku, ruším ďalší štart, ktorý mal byť v slovinskom Velenje," uviedol Libor Charfreitag, ktorý sa snaží splniť olympijský A-limit 78,00 m. Pevne veríme, že sa to Liborovi podarí!

Praga Academica 2012

Praha 5. júna - Na pražskom medzinárodnom mítingu Praga Academica 2012, ktorého výsledky sa počítali do českej extraligy sa zúčastnili aj naše pretekárky Miriam Karperová a Yvona Tomanová hosťujúce za český atletický klub.

GPS a Junior míting Nitra

Nitra 3. júna - Na atletickom štadióne v Nitre sa konalo ďalšie pokračovanie série mítingov v rámci Grand Prix Slovenska 2012 a zúčastnili sa aj naši pretekári. 

Česká Extraliga s našimi pretekárkami

Kladno 2. júna - V českej extra lige na predstavilo aj duo našich atlétok Miriam Karperová a Yvona Tomanová, ktoré sú posilami klubu A. C. TEPO Kladno. Mirka obsadila v skoku do diaľky celkovo 4. miesto výkonom 574cm. Yvona v hode diskom výkonom 48,95m obsadila taktiež 4. miesto a vo vrhu guľov skončila na 10. mieste výkonom 10,59m.

3.kolo ZsAZ dorastu a mladšieho žiactva Trnava

Trnava 2. júna - Na našom domácom mestskom atletickom štadióne sa konalo v poradí už tretie kolo oblastnej súťaže družstiev dorastu, mladšieho a najmladšieho žiactva. Našim zverencom sa na domácej pôde darilo. Družstvá dorastencov aj dorasteniek sú v priebežnom bodovaní po troch kolách zhodne na 3. mieste, mladší žiaci taktiež na 3. mieste, žiačky na 5. mieste a naše najmladšie žiačky zatiaľ súťaž vedú a žiaci sú na 3. mieste. Najlepšie výkony našich to 8. miesta:

3.kolo st.žiactvo Nové Mesto n.V.

Nové Mesto nad Váhom 27. máj - Pravidelná súťaž družstiev st. žiakov ZsAZ mala svoje už 3. pokračovanie na ktorom nechýbali naše družstvá starších žiakov a žiačok. Obe družstvá si zatiaľ držia 4. miesto v celkovom bodovaní. Medzi najlepšie výkony našich, ktorý sa umiestnili do 8. miesta patrili:

Libor Charfreitag 7. na Zlatej tretre

Ostrava 24.máj - Libor Charfreitag sa doteraz zúčastnil všetkých kladivárskych súťaží v rámci novej éry mítingu Zlatá tretra a ani tento rok tomu nebolo inak. Avšak "A" limit na olympijské hry v Londýne (78,00m) zatiaľ odolal i v Ostrave.

GPS Atletické Ktirérium SNP v Banskej Bystrici

Banská Bystrica 19. mája - Grand prix Slovenska 2012 malo svoje pokračovanie dnes na atletickom štadióne v Banskej Bystrici. Z nášho klubu sa ho zúčastnili Radovan Ivanovič, ktorý v behu na 100m skončil celkovo na 6. mieste časom 11,36s. a v behu na 200m si opäť vylepšil osobné maximum na 22,62s. a obsadil 9. miesto. Ďalej Peter Poláček taktiež v behu na 100m dosiahol čas 11,49s. čo stačilo na 9. miesto a na 200m trati dobehol časom 23,47s. na 16. mieste. Svoje osobné maximum si vylepšil aj Michal Matys a to v behu na 200m na 23,24s. 13. miesto, na 400m trati dobehol časom 51,97s a obsadil 6. miesto.

2.kolo ml.ziactva a dorastu ZsAZ

Nitra 19. mája - Na atletickom štadióne v Nitre sa dnes konalo ďalšie, v podarí už 2. kolo oblastnej súťaže družstiev v rámci ZsAZ. Spomedzi našich atlétov sa najviac darilo a svoje disciplíny vyhrali, v kategórii juniorov: 

Libor Charfreitag v Halle ôsmy

Halle 19. mája - Na 38. ročníku špecializovaného vrhačského mítingu sa predstavil aj náš Libor Charfreitag. Vo veľmi dobrej konkurencií jeho 72,70m hneď z prvej série stačilo na 8. miesto. (Jeho séria: 72,70 - 71,32 - x - 71,62 - x - x.) Libor so svojím výkonom vôbec nebol spokojný  "Naozaj neviem pochopiť, čo sa so mnou deje. Každým hodom ako keby zo mňa vyprchala energia i sila," komentoval po skončení preteku. Jeho cieľom je splniť "áčko" 78,00m a zabezpečiť si tým účasť na OH v Londýne. Liborovi v tom budeme všetci pevne držať palce! 

Velká cena Brna a Jihomoravského kraja

Brno 15.máj -  Na novo vybudovanom atletickom štadióne v Brne sa ako každoročne konala Velká cena Brna a Jihomoravského kraja. Atléti nášho klubu boli taktiež pozvaní a výkonmi najviac zaujali Radovan Ivanovič, ktorý v rozbehu na 100m zaznamenal ďalšie zlepšenie osobného maxima už na 11,06s. Vo finále dobehol časom 11,22s na 5. mieste. Ďalší kvalitný výkon predviedol Maximilán Slezák v hode oštepom dorastencov (700g) 60,40m a svoju disciplínu vyhral. 

GPS Trnava

Trnava 13. mája - Na Mestskom atletickom štadióne A. Hajmássyho v Trnave sa uskutočnil ďalší z mítingov Grand Prix Slovenka 2012 v rámci Tirnavia mítingu. Predstavil sa na ňom aj náš svetový šampión v hode kladivom Libor Charfreitag, ktorý nezaostal za očakávaniami a svoju disciplínu vyhral výkonom 71,85m. Vo výbornej forme sa ukázala aj Ivona Tomanová, ktorá v hode diskom výkonom 50,42m obsadila taktiež prvé miesto. Medzi najcennejšie výkony podujatia nepochybne patrili aj výkony oštepárov Martina Benáka 78,49m (za olympijskym B-limitom zaostal len o 1,01m) a Patrika Ženúcha 78,00m.


Ondrej Puškár skvelých 2:30,51h

Praha 13. mája - Dnes sa v hlavnom meste susedných Čiech konal Volkswagen Maraton Praha  2012, ktorého sa zúčastnil náš najúspešnejší vytrvalec Ondrej Puškár. Ondro sa priblížil k jeho vytúženej hranici 2:30h tak blízko ako sa len dalo a pražský maratón absolvoval za skvelých 2:30,51h a umiestnil sa na 30. mieste. Ondrovi všetci srdečne gratulujeme! 

2.kolo staršieho žiactva Nové Mesto n.V.

Nové Mesto n.V.  12.mája - Na atletickom štadióne v Novom Meste nad Váhom sa konalo už 2. kolo ZsAZ starších žiakov a nechýbali ani naši atléti. Najväčšiu pozornosť si zaslúžia výkony našich šprintérov a prekážkarov či už u chlapcov alebo dievčat. Menovite Peter Flenko zvíťazil v behu na 60m a dobehol na druhej priečke na 150m kde ho porazil oddielový kolega Peter Gála, ktorý zvíťazil aj na 300m trati. Ďalej Michal Karel vyhral v behoch cez prekážky na 100m aj 200m. Medzi dievčatami bola taktiež ponad prekážkami na 100m aj 200m trati najrýchlejšia naša Michaela Pešková. Obe družstvá žiakov aj žiačok sa v celkovom bodovaní nachádzajú na 3. priečke.

Ondrej Puškár na slávny pražský maratón

V nedeľu 13. mája sa uskutoční už 18. ročník Volkswagen Maratónu Praha na ktorom bude mať aj náš klub svoje želiezko v ohni. Na štart sa postaví spolu 9.-tisíc bežcov z 82 štátov celého sveta. Nebudú chýbať ani hviezdny Afričania (najlepší, Deressa Chimsa z Etiópie, osobný rekord 2:05:42h.) Toto bude Ondrov štvrtý maratón a v tejto sezóne už druhý, keď prvý absolvoval v Bratislave. Vytúžená hranica nášho pretekára na trati maratónskeho behu 42.195 metrov dlhého je 2:30h. Ondrovi budeme všetci držať palce!

GPS Nové Mesto nad Váhom

Nové Mesto nad Váhom 8.mája - Seriál slovenských atletických mítingov Grand Prix Slovensko 2012 dnes pokračoval v Novom Meste nad Váhom. Atléti AŠK Slávia Trnava opäť úspešne reprezentovali. Najlepšie si počínali Petra Čavajdová v behu na 800m, ktorá časom 2:20,13min obsadila 2. miesto a tak isto Laura Hanuláková v behu na 400m prekážok obsadila taktiež 2. miesto časom 67,07s. Ďalej Radovan Ivanovič si vylepšil svoje osobné maximá v behu na 100m na 11,16s a na 200m na 22,59s avšak tu už s nepovolenou podporou vetra. V obidvoch disciplínach obsadil 4. miesto. Predseda nášho klubu taktiež absolvoval svoj prvý tohto sezónny štart a úspešne. V behu na 100m časom 11,63s obsadil 12. miesto a na 200m trati časom 23,37s 9. miesto. Svoj tohto sezónny debut má za sebou aj Peter Poláček, ktorý na rovnakých tratiach 100m a 200m preťal cieľovú pásku v časoch 11,43s 9. miesto a 23,62s 11. miesto. Prvý štart vo vrhačskej disciplíne absolvoval aj Marián Hammel, ktorý v hode oštepom výkonom 36,82m obsadil 3. miesto a v behu na 400m prekážok časom 58,35s 6. miesto. 

1. kolo ZsAZ mladších žiakov, dorastu a juniorov v Trnave

Trnava 5.mája - Tradičné preteky západoslovenskej oblasti sa opäť začali ich 1. kolom ktoré sa konalo u nás v Trnave. Zúčastnili sa aj pretekári z nášho atletického oddielu a vybojovali hneď niekoľko prvých miest. V dorasteneckej kategórii: Barbora Šaštínska 2000m prek., Veronika Mináriková oštep, kvarteto Vidová, Kocáková, Hasíková a Juríčková 4x100m a v  kategórii juniorov Pavol Tollarovič kladivo, Martina Uhlárová guľa, kladivo a Gabriela Vyskočová disk. Najlepší pretekári boli aj ocenení v rámci Svetového dňa atletiky 2012 tričkami Adidas od IAAF.

Grand Prix Slovenska 2012 „Tirnavia míting“

Atletický klub AŠK Slávia Trnava Vás pozýva na Tirnavia míting v rámci Grand Prix Slovenska 2012. Míting sa uskutoční 13. mája na Mestskom atletickom štadióne A.Hajmássyho v Trnave. Bližšie informácie nájdete v propozíciách v sekcii Termínovka a výsledky

Kinderiádu v Trnave vyhralo družstvo z Galanty

Regionálne kolo atletických pretekov Kinderiáda v Trnave v utorok 24. apríla 2012 vyhralo družstvo zo ZŠ na Sídlisku SNP z Galanty.  Na Kinderiáde určenej pre deti druhých až piatych tried základných škôl sa v AŠK Slávia Trnava stretli žiaci z 28 škôl Trnavského kraja. Na druhom mieste sa umiestnila Základná škola Mudrochova zo Senice a na treťom mieste Základná škola Školská z Holíča. Všetky tri školy postupujú do finále, v ktorom môžu zabojovať spolu o 4980 € venovaných spoločnosťou Ferrero Česká na obnovu školských športovísk a nákup športových potrieb.

Ondrej Puškár Majstrom Slovenska

Kysucké Nové Mesto 22. apríla - V rámci 7. ročníka Kysuckej desiatky sa konali M-SR v cestnom behu na 10km. Náš klub opäť výborne reprezentoval Ondrej Puškár ktorý si časom 31:29 min. vybojoval titul majstra Slovenska. V juniorskej kategórii zabojovaMário Brehovský ktorý dobehol na 9. mieste v čase 41:33 min.

Kladivár Charfreitag vyhral vo Walnute výkonom 75,01 m

WALNUT 22. apríla (SITA) - Slovenský reprezentant Libor Charfreitag zvíťazil v súťaži kladivárov na 54. ročníku medzinárodného atletického mítingu Mt. SAC Relays v americkom Walnute výkonom 75,01 m. "Som sklamaný, vôbec sa mi nehádzalo dobre," komentoval 34-ročný Trnavčan svoju tohtosezónnu súťažnú premiéru.

Úspech Romana Bachratého na MS

Jyväskylä  3. - 8.apríla - Na halových atletických MS veteránov vo fínskom Jyväskylä dosiahol skvelý výsledok člen AK AŠK Slávia Trnava  Roman Bachratý. V hode bremenom (15,88kg) obsadil v kategórii M40  výborné  4.miesto. Na tretie miesto a bronzovú medailu mu chýbalo len  20 cm. V tejto kategórii zvíťazil  Martin Gleixner (Ger) hodom  dlhým 15,85m.Celkovo  sa na tomto svetovom halovom šampionáte veteránov zúčastnilo vyše 2700 atlétov z 66 štátov sveta.Len  pripomíname, že Roman Bachratý získal v roku 2010 na veteránskych ME v maďarskej  Nyiregyháze v hode bremenom bronz.

 

Beh Devín - Bratislava

Bratislava 15.apríla - Na dnešnom už 65. ročníku Národného behu Devín - Bratislava sa naším vytrvalcom opäť darilo. Vynikajúce 3. miesto obsadil Ondrej Puškár ktorý trať dlhú 11 625 m zdolal v čase 36:20 min. Prvé miesto obsadil Albert Minczér (Maď./Benedek team) 35:42, a druhé Ashenafi Erkolo (Et.) 35:58. Náš klub úspešne reprezentoval aj Michal Puškár ktorý výkonom 42:54 min. obsadil celkovo 51. miesto.

30. ročník Beh Galantou

Galanta 14.apríla - Tohtoročného jubilejného už 30. ročníka Behu Galantou sa zúčastnili aj naši pretekári. Najlepšie si počínal Ondrej Puškár ktorý v hlavnej kategórii mužov v behu na 10km dobehol na 2. mieste časom 32:19 min. so 42 sekundovou stratou na víťaza (Erkolo Ashenafi 31:37 min.) Sekundoval mu jeho brat Michal Puškár ktorý časom 37:28 min. obsadil 13. miesto.

ČSOB Bratislava Marathon 2012

Bratislava 1.apríla - Na tohotoročnom mestskom maratóne ČSOB Bratislava Marathon patril medzi favoritov medzi slovenskými pretekármi aj náš člen Ondrej Puškár. Nakoniec Ondrej na maratónskom okruhu medzi bratislavským  Starým mestom  a Petržalkou dosiahol čas  2:41:42, a skončil na celkovom 14.mieste ( štvrtý zo Slovákov). 

Charfreitagova príprava bezproblémová, začne asi 23. marca

DALLAS 10. marca (SITA) - Šesťnásobný slovenský atlét roka Libor Charfreitag pokračuje v americkom Dallase v príprave na olympijskú sezónu. Úradujúci európsky šampión v hode kladivom z Barcelony 2010 tvrdí, že všetko je v najlepšom poriadku a už sa teší na súťažnú premiéru.

Šéfom ZsAZ opäť M. Illéš,

NITRA 4. marca (SITA) - Na volebnom valnom zhromaždení Západoslovenského atletického zväzu (ZsAZ) zvolili opäť za predsedu oblasti Martina Illéša, ktorý bude na čele ďalšie štyri roky. Illéš dostal dôveru všetkých 22 prítomných delegátov z 34 pozvaných (62-percentná účasť). Aj výkonný výbor ZsAZ ostal rovnaký ako doteraz, budú v ňom pracovať Vladimír Gubrický, Juraj Baláž, Róbert Mittermayer a Ján Šiška.

Medailová bilancia z halových M-SR 1-0-7

Trnava 28. februára - Trnavskí atléti sa na halových majstrovstvách SR 2012  ukázali v okresanej zostave. Čiastočne kvôli zraneniam, čiastočne kvôli ladeniu formy na letnú časť sezóny, museli farby klubu reprezentovať hlavne mladší atléti. Tu prinášeme prehľad ich výsledkov. 

Výročná schôdza za rok 2011

Vanek v Allendale 19,07 m

ALLENDALE 18. februára (SITA) - Daniel Vanek (AŠK Slávia Trnava) zvíťazil na halovom atletickom mítingu v americkom Allendale výkonom 19,07 m. Dvadsaťosemročný atlét, ktorý študuje na Grand Valley State University v Allendale, zaostal za svojím tohtosezónnym a zároveň slovenským maximom z januára iba o 2 cm.

Knihy o trnavskej atletike

Ponuka publikácii o histórii atletiky v Trnave na predaj.

« November 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz