top_image

Prvé preteky priniesli viacero úspechov

Trnava 23.06.2020 – V Trenčíne sa v priebehu uplynulej soboty (20.06.2020) konali prvé kolá súťaží najmladšieho a staršieho žiactva družstiev Západoslovenského kraja.

Súťaže sa konali v  náhradnom termíne kvôli prevencii pred vírusovými ochoreniami, kvôli ktorým bol ochromený na isté obdobie celý športový život na Slovensku i v zahraničí.

Atlétky a atléti trnavskej Slávie na týchto pretekoch dokázali, že vedia čeliť konkurencií iných klubov. V texte nižšie sa nachádzajú výsledky tých atlétov, ktorí sa umiestnili do 10. celkového miesta v každej disciplíne.

V súťaži najmladšieho žiactva sa najviac výsledkovo darilo Emme Karhanovej, ktorá obsadila v behu na 60 metrov prekážok 1. miesto (11.64 s), v skoku do diaľky 2. miesto (396 cm) a vo vrhu 2 kg. guľou 4. miesto (6.37 m).

V behu na 60 metrov obsadila celkové druhé miesto Báčiková Nina (9.52 s) a Budaiová Viktória 3. miesto (9.59 s). Obe pretekárky sa predstavili aj v behu na 150 metrov. Prvá menovaná obsadila 4. miesto (24.25 s) a druhá menovaná obsadila 5. miesto (24.29 s).

V skoku do výšku, sa Tamara Susková umiestnila na tretej pozícii (110 cm) a Viktória Balážová na štvrtej pozícii (105 cm).

V individuálnych disciplínach sa na deviatych miestach umiestili Romana Libich (600 metrov s výkonom 2:22.76 min) a Katarína Peciarová (hod kriketovou loptičkou s výkonom 19.05 m).

V kategórii najmladších žiakov sa bodovo a výsledkovo najviac darilo Tobiášovi Zápražnému, ktorý obsadil zhodne dve šieste miesta a to v behu na 60 metrov (9.55 s) a v behu na 150 metrov (24.33 s).

Za klub zbieral body rovnako aj Richard Hlavatovič, ktorý v behu na 600 metrov obsadil celkové 7. miesto s výkonom 2:11.48 min.

V štafetových behoch na 4x60 metrov sa darilo viacerým trnavským celkom:
- rozbeh v zložení: Remiš, Hlavatovič, Zápražný, Zápražný obsadil celkové 5. miesto (41.74 s);
- rozbeh v zložení: Malá, Drobná, Peciarová, Báčiková obsadil celkové 4. miesto (40.11 s);
- rozbeh v zložení: Pereslény, Česneková, Balážová, Budaiová obsadil celkové 6. miesto (40.63 s).

V súťaži staršieho žiactvasa výsledkovo darilo ešte väčšiemu množstvu atlétov, ako v mladšej kategórií.

Najúspešnejším atlétom sa stal Filip Martin Hrubala, ktorý obsadil v behu na 60 metrov a 150 metrov zhodne prvé miesto (7.71 s a 17.93 s).

V hode oštepom sa darilo výsledkovo najmä Ondrejovi Remišovi, ktorý obsadil 1. miesto (38.85 metra) a Róbertovi Peckovi (2. miesto -34.51 metra). Róbert nastúpil aj v behu na 60 metrov, v ktorom obsadil celkové 4. miesto s výkonom 8.03 s. Ondrej obsadil v behu na 600 metrov celkové 6. miesto (2:23.86 min.).

Bodovalo sa aj v behu na 300 a 800 metrov. Martin Hlaváček beh na 300 metrov zvíťazil (40.55 s) a v behu na 800 metrov obsadil 3. miesto (2:18.48 min). V týchto istých behoch obsadil Daniel Vadovič 4. a 5. miesto (43.30 s a 2:21.94 min) a Ján Žembera šieste a siedme miesto (44.75 s. a 2:26.37 min).

Druhé miesta obsadili pretekárky Kamila Mlíchová (300 metrov prekážky s výkonom 51.44 s) a Lucia Pacalajová (hod oštepom – 500 g.  s výkonom 29.68 metra). Lucia bodovala aj v behu na 100 metrov prekážok (10 miesto – 19.93 s).

Tretie miesto obsadila Júlia Šilhavá v behu na 2000 metrov (9:56.72 min) a Roan Strana v behu na 3000 metrov (11:10.31 min).

Vo vrhačských disciplínach bodovali Jakub Karol (hod diskom – 6. miesto – 23.24 metra a hod kladivom – 6. miesto – 18.21 metra) a Viktor Kozický (hod diskom – 10. miesto - 18.02 metra a hod kladivom – 4. miesto – 19.89 metra).

V skoku do výšky obsadila Nataša Fáberová celkové 5. miesto (140 cm). Tá istá pretekárka obsadila 8. miesto v behu na 100 metrov prekážok (18.79 s). V tej istej disciplíne obsadila aj Zuzana Juráková 9. miesto (19.54 s).

V šprintérskych behom sa umiestnila aj Lenka Gýmerská – v behu na 60 metrov obsadila 8. miesto (8.59 s) a v behu na 300 metrov 6. miesto (49.36 s).
Siedme miesta zhodne obsadil Matúš Sipina v behu na 300 metrov prekážok (1:00.30 min) a Katarína Ďurišová v behu na 800 metrov (3:03.42 min.).
V štafetových behoch na 4x60 metrov bodovali štyri celky:
- rozbeh v zložení: Hlaváček, Hrubala, Pecko, Remiš obsadil celkové 2. miesto (30.78 s);
- rozbeh v zložení: Strana, Libich, Žembera, Vadovič obsadil celkové 7. miesto (34.18 s);
- rozbeh v zložení: Mlíchová, Vadrnová, Juráková, Gýmerská obsadil celkové 5. miesto (34.48 s);
- rozbeh v zložení: Fáberová, Ďurišová, Šimončíková, Zápražná obsadil celkové 7. miesto (34.68 s).

Všetkým atlétkam a atlétom gratulujeme k ich výkonom a osobným rekordom
.
Kompletné výsledky najmladšieho žiactva tu
Kompletné výsledky staršieho žiactva tu
 
 

« September 2020 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz