top_image

Dva týždne plné úspechov

V uplynulých dvoch týždňoch sa konali tri významné podujatia, na ktorých si mohli atléti nášho klubu zmerať sily s tými najlepšími na Slovensku, resp. v západoslovenskej oblasti.

Posledný augustový víkend sa konali v Trnave Majstrovstvá Slovenskej republiky žien a mužov. Náš klub ma na týchto dvojdňových pretekoch svoje zastúpenie.

Medailové pozície získala Monika Lehenová v trojskoku (11,02 metra) a obsadila 3. miesto. O stupienok vyššie sa postavila Lenka Palanská, ktorá v disciplíne hod diskom obsadila 2. miesto (41,22 metra).

Išlo o podujatie, na ktorom si najlepší slovenskí atléti zmerali sily po vynútenej pauze, pričom o skvelé výkony nebola núdza.

Výsledky tu.

O pár dní neskôr, 1.9.2020, sa v Trnave konali Majstrovstvá Západoslovenského atletického zväzu jednotlivcov v kategóriách juniori, dorast a staršie žiactvo.

Na týchto pretekoch sa predstavilo mnoho atlétov nášho klubu, pričom medailové pozície obsadili viacerí z nich.

V najmladšej kategórii – staršie žiactvo sa darilo najmä týmto atlétom a atlétkam:

Martin Filip Hrubala – 1. miesto - 150 metrov – 17,89 s.
                                    - 2. miesto – 300 metrov – 39,86 s.
Martin Hlaváček         - 2. miesto – 800 metrov – 2:13,31 min.
Daniel Vadovič          - 3. miesto – 800 metrov – 2:17,04 min.
Kamila Mlichová       - 3. miesto – 100 metrov prek. – 17,81 s.
                                    - 3. miesto – 300 metrov prek. – 53,65 s.
Nataša Fáberová         - 2. miesto – skok do výšky – 140 cm.
Ondrej Remiš              - 1. miesto – hod oštepom – 36,48 metra
Róbert Pecko              - 2. miesto – hod oštepom – 34,91 metra
Vadovič, Remiš, Pecko, Hrubala – 2. miesto – 4x60 metra – 30,15 s.
 
V kategórii dorastu sa na medailových pozíciách umiestnili títo atléti a atlétky:

Timotej Karol             - 2. miesto – 100 metrov – 11,71 s.
Matej Pobjecký           - 3. miesto – 200 metrov – 23,92 s.
Katarína Mišovičová - 3. miesto – 200 metrov – 26,66 s.
Lukáš Medovič           - 2. miesto – 800 metrov – 2:08,43 min.
Lara Carina Sedgwick – 2. miesto – 1500 metrov – 6:22,09 min.
Tatiana Zeleňová        – 3. miesto – 1500 metrov – 7:23,15 min.
Denis Bartek               - 1. miesto – 400 metrov prek. – 56,06 s.
Marek Kročka            - 3. miesto – 400 metrov prek. – 1:00, 53 min.        
- 3. miesto – 110 metrov prek. – 15,18 s.
Emma Urminská        - 3. miesto – 400 metrov prek. – 1:13,93 min.
Peter Černiansky        - 2. miesto – 2000 metrov prek. - 7:02.54 min.
Matúš Blšťák              - 1. miesto – skok do diaľky – 653 cm
                                    - 1. miesto – skok do výšky – 180 cm
Dominik Miko            - 2. miesto – skok do výšky – 170 cm
Chiara Danielová        - 1. miesto – hod kladivom – 44,05 metra
                                    - 2. miesto – hod diskom – 27,90 metra
Aneta Pecková            - 3. miesto – hod kladivom – 34,40 metra
Ondrej Moravčík        - 3. miesto – hod oštepom – 39,40 metra
Pobjecký, Kročka, Karol, Bartek – 1. miesto – 4 x 100 metrov – 45,95 s.
Mišovičová, Urminská, Sviteková, Durišová – 1. miesto – 4 x 100 metrov – 53,04 s.
 
V kategórii juniorov sme mali taktiež svoje zastúpenie:

Veronika Mečiarová   – 2. miesto – 400 metrov – 1:04,25 s.
Lesana Koláriková     - 2. miesto – 100 metrov prek. – 17,82 s.
                                    - 1. miesto – skok do diaľky – 416 cm
Lenka Palanská           - 1. miesto – hod diskom – 33,88 metra
Soňa Ščasnovičová     - 1.miesto – hod kladivom – 23,20 metra
                                    - 2. miesto – hod diskom – 19,36 metra
 
Kompletné výsledky tu.
 
Prvý septembrový víkend (5.-6.9.2020) sa konali v Bratislave Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategóriách do 23 rokov a dorastu.

Ide o tretie podujatie v krátkom slede, na ktorom sa zúčastnili aj naši atléti a dosiahli výrazné úspechy.

V bežeckých disciplínach, konkrétne v behu cez prekážky sa darilo dvom našim dorastencom.

V behu na 400 metrov prekážok obsadil Denis Bartek prvé miesto za výkon 55,43 s. V kratšej variante behu cez prekážky, na vzdialenosť 110 metrov, obsadil tretie miesto Marek Kročka za čas 15,31 s. V prípade Denisa šlo o výkon, ktorý by inak postačoval ako kvalifikačný limit na Majstrovstvá Európy dostastu, ktoré sa mali konať tento rok, avšak kvôli pandemickým opatreniam sa konať nebudú.

V skokanských disciplínach sa výrazne darilo dvom našim atlétom – Monika Lehenová v kategórii žien od 20 do 22 rokov obsadila v trojskoku druhé miesto (11,24 metra) a v skoku do diaľky tretie miesto za výkon 510 cm.

Matúš Blšťák v kategórii dorastu skok do diaľky za výkon 668 cm vyhral a v skoku do výšky obsadil skvelé druhé miesto (190 cm).

Vo vrhačských disciplínach sme mali taktiež svoje zastúpenie – Lenka Palanská (kategória žien od 20 do 22 rokov) vyhrala v hode diskom (35,13 metra) a Chiara Danielová obsadila druhé miesto v kategórii dorasteniek v hode kladivom za výkon 46,54 metra.

V štafete (100-200-300-400 metrov) dorastencov, v zložení Pobjecký, Kročka, Blšťák, Bartek, obsadil náš klub celkové druhé miesto za výkon 2:02,28 min.

Kompletné výsledky tu.

Všetkým atlétkam a atlétom, ktorí sa zúčastnili týchto pretekov, resp. dosiahli osobné rekordy alebo medailové pozície za klub gratulujeme.

Dva týždne plné úspechov

« November 2020 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz