top_image

2019

M. Pešková s limitom na ME do 23 rokov

Tuscalosse  (USA) 12. apríla – Naša členka Michaela Pešková, dlhodobo študujúca v USA sa počas víkendu predstavila na atletickom mítingu v meste Tuscalosse v štáte Alabama. Miška v behu na 400m prekážok finišovala na 3. mieste a výkonom 59,22 s splnila limit na tohtoročné ME do 23 rokov, ktoré sa budú konať vo Švédsku.

Na majstrovstvách Slovenska starších žiakov a juniorov sme získali osem medailí

Bratislava 2.-3. marca – Prvý marcový víkend sa v Bratislavskej hale elán konali majstrovstvá Slovenska starších žiakov a juniorov, ktoré dopadli veľmi dobre aj pre náš klub. Medzi juniorkami sa najviac darilo Denise Kudlovej, ktorej sa podarilo vybojovať hneď tri cenné kovy. Zverenka trénera Kotalu získala striebro v behu na 400 metrov, bronz v behu na 200 metrov a spolu s tréningovými kolegyňami Viktóriou Križanovou, Veronikou Mečiarovou a Monikou Lehenovou, ktorú pripravuje tréner Piaček dobehli pre striebornú medailu v štafete na 4x200 metrov. Monika Lehenová si pripísala ďalšiu striebornú medailu v skoku do diaľky a rovnakú pozíciu si z trojskoku odniesla zverenka trénera Čordáša, Kristína Haršányová.
V kategórii starších žiačok získala striebro a bronz v behoch na 60 a 150 metrov Terézia Fančovičová, ktorú pripravuje Miriam Karperová. V skoku do diaľky vybojoval striebornú medailu Matej Pobjecký. Zverencovi Lukáša Kotalu ušiel majstrovský titul len o jeden centimeter.

Z dorasteneckých majstrovstiev Slovenska máme štyri medaily

Bratislava 24. februára – Na halových majstrovstvách Slovenska v kategórii dorasteniek a dorastencov sa nášmu klubu podarilo vybojovať štyri cenné kovy. Majstrovský titul v trojskoku si z Bratislavy odniesla Monika Lehenová, zverenka Róberta Piačka, ktorá pridala aj bronzovú medailu v skoku do diaľky. Striebornú medailu v behu na osemsto metrov vybojoval Denis Bartek, zverenec Lukáša Kotalu. O bronzovú medailu v skoku do výšky sa postaral Matúš Blšták, ktorého pripravuje Miriam Karperová. Matúšovi len tesne unikol druhý bronz v skoku do diaľky, kde v zhodnom výkone 607 centimetrov prehral medailu len na druhý horší pokus. Veríme, že na medailové úspechy naviažeme nasledujúci víkend v hale elán aj v kategóriách starších žiakov a juniorov.

Monika Lehenová bronzová na Majstrovstvách Slovenska dospelých

Bratislava 16.-17. februára – Aj keď momentálne náš klub nemá atlétov v kategórii mužov a žien, naši mladí sa na Majstrovstvách Slovenska medzi dospelými nestratili. Najlepšie sa darilo Monike Lehenovej, ktorá si v skoku do diaľky vybojovala bronzovú medailu. Zverenku Róberta Piačeka prekonali len účastníčky viacerých vrcholových podujatí, Lucia Vadlejch a Jana Velďáková. Na výbornom, aj keď najmenej populárnom štvrtom mieste dobehla v behu na 200 metrov Denisa Kudlová. Zverenka Lukáša Kotalu pridala ďalší osobný rekord a piate miesto v behu na 400 metrov, kde jej len tesne uniklo finále. Veríme, že dievčatá predajú formu aj na šampionátoch svojich vekových kategórii a zúročia skúsenosti zo seniorských majstrovstiev.

M. Pešková víťazne na halovom mítingu Mark Colligan Memorial

Lincoln (USA) 30. januára - Po dlhšej odmlke sa do pretekového tempa dostáva aj naša Miška Pešková, študujúca v americkom meste Lincoln. Na domácom halovom mítingu Mark Colligan Memorial zvíťazila v behu na 800 m časom 2:13,65 min. Kompletné výsledky mítingu nájdete tu -> http://results.deltatiming.com/nebraska/tf/2019-mark-colligan-memorial

Z medzinárodného halového mítingu vyšehradskej skupiny máme päť medailí

Bratislava 26. januára – Na medzinárodnom mládežníckom mítingu vyšehradskej skupiny sa darilo aj atlétom z nášho klubu. Spolu sme získali jednu zlatú a štyri strieborné medaily. Tri cenné kovy si pripísali členovia tréningovej skupiny Lukáš Kotalu. Denis Bartek vybojoval zlato v behu na 500 metrov, Denisa Kudlová striebro v behu na 300 metrov a Matej Pobjecký v skoku do diaľky. Ďalšie dve striebra vybojovali Monika Lehenová v trojskoku, zverenka Robérta Piačka a Matúš Blšták v skoku do diaľky, zverenec trénerky Miriam Karperovej.

Mladší a najmladší žiaci vybojovali na M-ZsAZ 9 medailí

Banská Bystrica 20. januára – Na halových Majstrovstvách Západoslovenskej oblasti mladších a najmladších žiakov mali opäť početné zastúpenie mladí atléti z nášho klubu. Spolu sme z Banskej Bystrice priviezli päť zlatých, tri strieborné a jednu bronzovú medailu. Tri cenné kovy vybojovala Natália Kročková, výborne sa darilo aj Šimonovi Karolovi s dvoma titulmi, dve striebra si pripísala Sára Hutárová.

Naši atléti testovali formu aj na M-SsAZ v Bratislave

Bratislava 19. januára – Na otvorených halových Majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu testovali formu aj naši atléti. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázala staršia žiačka Terézia Fančovičová, zverenka trénerky Karperovej, ktorá zvíťazila v behu na 60 metrov v kvalitnom osobnom rekorde 8,11 s. a ďalší osobný rekord pridala v skoku do diaľky 522 cm. Z dvoch osobných rekordov sa tešila aj dorastenka Monika Lehenová, ktorá zvíťazila v skoku do diaľky výkonom 545 cm. Moniku pripravuje Róbert Piaček. Kvalitný výkon 175cm v skoku do výšky predviedol dorastenec Matúš Blšták.

Členská výročná schôdza AK AŠK Slávia Trnava

Naša pravidelná Členská výročná schôdza Atletického klubu AŠK Slávia Trnava sa bude konať vo štvrtok 24.1. v priestoroch TOP Relax jedáleň UCM, rovnako ako aj po minulé roky, so začiatkom o 17:00 hod.
Na výročnej schôdzi budú vyhlásení najúspešnejší atléti klubu a prebehne aj Valné zhromaždenie AK AŠK Slávia Trnava. Vaša účasť je teda veľmi dôležitá.