top_image

Profily členov nášho klubu

Naša rubrika sa pomaly začína rozrastať a opäť Vám prinášame zaujímavý rozhovor tento krát s Klaudiou Kálnayovou. Klaudia, vekom ešte len žiačka, sa atletike venuje len chvíľu ale už sa jej podarilo prekonať náš oddielový rekord v skoku o žrdi. 

 

Klaudia Kálnayová
3. marca 1997
PB: skok o žrdi - 346cm
Tréner: Pavel Beran (Praha) a Miroslav Kyrinovič (Trnava)

 
Asi klasická otázka na začiatok, ako si sa dostala k atletike?
 
Po dlhoročnom tréningu gymnastiky prišiel problém s kolenom, ktorý sa vliekol asi dva roky. Po doliečení kolena som chcela pokračovať opäť v gymnastike, no nebolo už možné vrátiť sa na predchádzajúcu úroveň, čo ma demotivovalo v tomto športe. Preto som sa rozhodla osloviť pána Kyrinoviča, či by som bola vhodným adeptom na atletiku. Po sérii testov mi povedal, že to môžeme skúsiť...
 
Podľa čoho si sa rozhodla alebo ste sa s trénerom rozhodli pre tvoju disciplínu?
 
Bol to tip od trénera Kyrinoviča, ako aj rada od pani Tomanovej. Keďže som mala dlhoročné gymnastické základy a toto je typická disciplína bývalých gymnastiek.
 
Ako všetci vieme, tak sa ti veľmi darí a už ako žiačke sa ti podarilo prekonať náš oddielový rekord (346cm), ako sa ti páči skok o žrdi? Nerozmýšľala si napríklad aj nad nejakou bežeckou disciplínou?
 
Áno, vďaka Bohu sa zatiaľ darí...naozaj som sa našla v tejto disciplíne a je až neuveriteľné, ako mi gymnastika dnes pomáha sa v nej zlepšovať. Nebyť gymnastiky, som v nej úplne stratená a istotne by som sa nezlepšovala tak rýchlo. Áno, páči sa mi beh cez prekážky a dohodla som sa s trénerom, že ak by som dokázala zapracovať na rýchlosti, mimo sezóny by som si chcela vyskúšať zabehnúť na nejakých pretekoch pre spestrenie 60 metrov cez prekážky...ale uvidím, ako to pôjde...
 
Nemala si niekedy strach z toho že lietaš v takých výškach? Predsa len takmer 3,5m je už dosť vysoko.
 
Možno to znie čudne ale s výškou pri skoku problém nemám (zatiaľ).
 
Ako vyzerá tvoj tréningový deň, ako často a kde ťa môžeme stretnúť na tréningu?
 
Trénujem každý deň v týždni. Tréning je veľmi variabilný. Okrem skokov, ktoré výlučne absolvujem v Prahe je tu tréning na dráhe, ako šprinty, odrazy, prekážky atď. Potom je to množstvo práce v posilňovni a ak to pôjde dobre, rada by som pridala aj jeden tréning v týždni v gymnastickej telocvični.
 
Trénuješ teraz cez prázdniny viac alebo naopak menej ako cez školský rok, keď je pre teba tréning v podstate povinnosťou aj keď myslím že úplne bezproblémovou povinnosťou?
 
Môžem zodpovedne povedať, že celé prázdniny som vlastne pretrénovala z dôvodu, že som mohla chodiť do Prahy veľmi často bez toho, aby som vynechávala školu. Táto „obeta“ sa odzrkadlila na mojich posledných výkonoch a vôbec to neľutujem.
 
Aké preteky ťa najbližšie čakajú? Pôjdeš pomôcť svojmu klubu na M-SR družstiev dospelých?
 
Áno, samozrejme, že ak nebudem zranená, určite pôjdem veľmi rada a veľmi sa teším aj keď mám menšie problémy s nohou. Ak by bolo dobré počasie a cítila by som sa oddýchnutá, určite by som sa pokúsila skočiť ďalší osobák. Ďalší týždeň ma čakajú M-SR žiactva a hneď po nich v nedeľu by som mala predbežne skákať v Liberci v barážovom stretnutí za klub USK Praha, kde momentálne hosťujem.
 
Klaudii ďakujeme za rozhovor a zajtra držíme palce na M-SR družstiev nech padne ďalší osobák. 

Klaudia Kálnayová

« April 2019 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz