top_image

Štyri medaily z HM-ZsAZ putujú do Trnavy

11.02. 2018 - 11.02. 2018

Banská Bystrici 11. februára – Dnes sa konali halové majstrovstvá ZsAZ kategórií mladšieho a najmladšieho žiactva v atletickej hale v Banskej Bystrici. Našim mladým atlétom a atlétkam sa dovedna podarilo získať štyri medailové umiestnenia. Zlatú medailu získali Natália Kročková v behu na 60 m časom 9,18 s (+ 4. miesto 600 m) a Kristína Kulichová v behu na 60 m prek. výkonom 13,28 s. Striebornú medailu si z majstrovstiev priniesol Maroš Horňák v behu na 60 m časom 9,18 s (+ 7. miesto  600 m) a našu medailovú zbierku skompletizovala opäť v behu na 60 m Hana Krokvicová, keď finišovala časom 8,78 s (+ 6. miesto 150 m). Umiestnenie vo finálovej osmičke získali aj Daniel Vadovič (5. miesto 600 m), Tomáš Gál (7. 600 m), Nataša Fáberová (5. miesto 600 m, 5. miesto 60m prek.), Sára Dobrovodská (7. miesto 600m), Nina Sedgwick (4. miesto 1500m), Eliška Gašpárková (5. miesto diaľka), Martin Prokop (8. miesto diaľka) a Natália Hrotková (6. miesto diaľka). Kompletné výsledky HM-ZsAZ nájdete tu.

Ďalšie víťazstvo pre M. Peškovú v Lincolne

16.02. 2018 - 16.02. 2018

Lincoln 16. februára – Za veľkou mlákou vo víťaznom ťažení pokračuje naša Miška Pešková. Na domácom mítingu Huskers Tune Up zvíťazila v behu na 600 m výkonom 1:32,36 min. Miška zabezpečila jedno z dvanástich domácich víťazstiev na mítingu v Lincolne. Kompletné výsledky mítingu nájdete tu. Fotogalériu nájdete tu. Video zostrih nájdete tu.

Halové M-SR mužov a žien 2018

17.02. 2018 - 18.02. 2018

Bratislava 17.-18. februára – V bratislavskej atletickej hale Elán sa počas víkendu konali halové majstrovstvá Slovenska mužov a žien. Spomedzi našich atlétov si najlepšie počínal Jakub Filin, ktorému v behu na 200 m mužov len tesne uniklo finále a výkonom 22,58 obsadil 5. miesto. Ďalej sa na HM-SR predstavili Terézia Máčalová, ktorá v behu na 800 m žien obsadila 9. miesto výkonom 2:29,64 min a trojica šprintérov, ktorí však z rozbehov ďalej nepostúpili Michal Nguqen (7,48 s), Martin Tokoš (7,58 s) a Matej Lánik (7,26 s). Kompletné výsledky HM-SR nájdete tu.

Z HM-SR mladšieho žiactva máme dvakrát bronz

24.02. 2018 - 24.02. 2018

Bratislava 24. Februára – Atletická hala Elán žije počas víkendov národnými šampionátmi v jednotlivých kategóriách. Dnes bolo na rade mladšie žiactvo. Spomedzi našich atlétov sa najviac darilo Filipovi Hrubalovi a Roanovi Strakovi. Obaja získali bronzové medaily. Filip v behu na 60 m výkonom 8,12 s a Roan v behu na 1500 m výkonom 5:29,33 min. Tesne za medailovými umiestneniami skončila v behu na 1500 m Nina Segwick, keď finišovala na 4. mieste. Do finálovej osmičky sa vošli aj Martin Hlaváček v behu na 600 m (6. miesto), Hana Krokvicová v behu na 60 m (7. miesto) a Renáta Jamrichcová v behu na 600 m (8. miesto). Kompletné výsledky HM-SR mladšieho žiactva nájdete tu.

Dorastenky priviezli z HM-SR dve medaily

25.02. 2018 - 25.02. 2018

Bratislava 25. februára – Dnes pokračovala séria halových šampionátov v atletickej hale Elán v Bratislave HM-SR kategórie dorastu. Spomedzi našich atlétov si medailové umiestnenie vybojovali Denisa Kudlová, keď finišovala v behu na 400 m výkonom 1:01,55 min na striebornej priečke a Viktória Križanová, ktorá obsadila vo finále behu na 60 m delené tretie miesto výkonom 8,02 s (v rozbehu 7,99 s). Viky ďalej obsadila 5. miesto v behu na 200 m výkonom 26,86 s. Tesne za medailovými bránami skončil vytrvalec Samuel Surový v behu na 3000 m a dobehol na 4. mieste. Do elitnej osmičky sa svojim výkonom prebojovala aj Martina Lafeková v behu na 60 m keď vo finále dobehla časom 8,37 s (v rozbehu 8,33 s). Kompletné výsledky HM-SR dorastencov a dorasteniek nájdete tu.