Libor Charfreitag ml., majster Európy 2010

Tlačivá na 2% z dane

AK AŠK Slávia Trnava sa aj tento rok uchádza o darovanie 2% (3%) z Vašich daní, ktoré budú použité na nákup dresov, tričiek a ďalšieho vybavenia pre našich atlétov.

Vyhlásenie za rok 2018
Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov

Prosíme vás, používať výhradne tlačivá, ktoré nájdete vyššie. Daňový úrad už bude akceptovať jedine tieto.
Ďakujeme.
AK AŠK Slávia Trnava

Ponuka klubového oblečenia

Všetky informácie ohľadom klubového oblečenie nájdete tu.

Nábor nových členov

Atletický klub AŠK Slávia Trnava patrí medzi najúspešnejšie kluby na Slovensku. Ak sa chceš i Ty venovať behom, skokom alebo vrhom, si na správnom mieste. Náš klub Ti ponúka kvalitných trénerov všetkých atletických disciplín a tréningové skupiny od najmladšieho žiactva, cez dorastenecké, juniorské, až po kategóriu dospelých. Taktiež máš možnosť, v prípade záujmu a zodpovedajúcej výkonnosti, študovať na športovom gymnáziu v Trnave. V prípade záujmu kontaktujte: Marián Hammel (kontakt)

Flickr účet AK AŠK Slávia Trnava

Naše najnovšie fotky nájdete vždy na našom Flickr účte.
International Match U20, Trnava 6.7.2017

Instagram @ak_ask_slavia_tt

Nájdete nás aj na instagrame @ak_ask_slavia_tt

Natures Aid

Doplnky výživy od renomovanej britskej spoločnosti Natures Aid - Experts in Natural Health since 1981 - 100% prírodné, non GMO, vegetarian/vegan friendly. Členovia AK AŠK Slávia Trnava si môžu uplatniť 10% zľavu. Pri registrácií treba do poznámky uviesť "SAZ(Slávia)". Naši členovia si môžu uplatniť aj šleciálnu akciu na 100TBL balenie VITAMÍN C 500MG + ACEROLA 100TBL v cene 8 €.

Premena mestského atletického štadiónu A. Hajmássyho

Mnohí z nás si isto pamätajú náš atletický štadión, alebo jednoduchšie našu "Slávku" aj v jej tmavom škvárovom šate. K obnove štadiónu s kvalitným tartanovým povrchom prišlo v roku 2002. Odvtedy pribudlo do nášho atletického stánku samozrejme ešte zopár maličkostí a naše nové osobné rekordy na ňom dosahujeme od 28. septembra 2002 kedy bol slávnostne otvorený.

Fotodokumentáciu nájdete tu.

Podrobnejšiu dokumentáciu nájdete tu.

Atletika v Trnave - publikácie

Pozývame vás na prehliadku histórie trnavskej atletiky. V dvoch knižných publikáciách sa dozviete o najdôležitejších mílnikoch atletiky v Trnave.

Na majstrovstvách Slovenska starších žiakov a juniorov sme získali osem medailí

Bratislava 2.-3. marca – Prvý marcový víkend sa v Bratislavskej hale elán konali majstrovstvá Slovenska starších žiakov a juniorov, ktoré dopadli veľmi dobre aj pre náš klub. Medzi juniorkami sa najviac darilo Denise Kudlovej, ktorej sa podarilo vybojovať hneď tri cenné kovy. Zverenka trénera Kotalu získala striebro v behu na 400 metrov, bronz v behu na 200 metrov a spolu s tréningovými kolegyňami Viktóriou Križanovou, Veronikou Mečiarovou a Monikou Lehenovou, ktorú pripravuje tréner Piaček dobehli pre striebornú medailu v štafete na 4x200 metrov. Monika Lehenová si pripísala ďalšiu striebornú medailu v skoku do diaľky a rovnakú pozíciu si z trojskoku odniesla zverenka trénera Čordáša, Kristína Haršányová.
V kategórii starších žiačok získala striebro a bronz v behoch na 60 a 150 metrov Terézia Fančovičová, ktorú pripravuje Miriam Karperová. V skoku do diaľky vybojoval striebornú medailu Matej Pobjecký. Zverencovi Lukáša Kotalu ušiel majstrovský titul len o jeden centimeter.
______

Z dorasteneckých majstrovstiev Slovenska máme štyri medaily

Bratislava 24. februára – Na halových majstrovstvách Slovenska v kategórii dorasteniek a dorastencov sa nášmu klubu podarilo vybojovať štyri cenné kovy. Majstrovský titul v trojskoku si z Bratislavy odniesla Monika Lehenová, zverenka Róberta Piačka, ktorá pridala aj bronzovú medailu v skoku do diaľky. Striebornú medailu v behu na osemsto metrov vybojoval Denis Bartek, zverenec Lukáša Kotalu. O bronzovú medailu v skoku do výšky sa postaral Matúš Blšták, ktorého pripravuje Miriam Karperová. Matúšovi len tesne unikol druhý bronz v skoku do diaľky, kde v zhodnom výkone 607 centimetrov prehral medailu len na druhý horší pokus. Veríme, že na medailové úspechy naviažeme nasledujúci víkend v hale elán aj v kategóriách starších žiakov a juniorov. ______

Monika Lehenová bronzová na Majstrovstvách Slovenska dospelých

Bratislava 16.-17. februára – Aj keď momentálne náš klub nemá atlétov v kategórii mužov a žien, naši mladí sa na Majstrovstvách Slovenska medzi dospelými nestratili. Najlepšie sa darilo Monike Lehenovej, ktorá si v skoku do diaľky vybojovala bronzovú medailu. Zverenku Róberta Piačeka prekonali len účastníčky viacerých vrcholových podujatí, Lucia Vadlejch a Jana Velďáková. Na výbornom, aj keď najmenej populárnom štvrtom mieste dobehla v behu na 200 metrov Denisa Kudlová. Zverenka Lukáša Kotalu pridala ďalší osobný rekord a piate miesto v behu na 400 metrov, kde jej len tesne uniklo finále. Veríme, že dievčatá predajú formu aj na šampionátoch svojich vekových kategórii a zúročia skúsenosti zo seniorských majstrovstiev. ______

M. Pešková víťazne na halovom mítingu Mark Colligan Memorial

Lincoln (USA) 30. januára - Po dlhšej odmlke sa do pretekového tempa dostáva aj naša Miška Pešková, študujúca v americkom meste Lincoln. Na domácom halovom mítingu Mark Colligan Memorial zvíťazila v behu na 800 m časom 2:13,65 min.
______

Z medzinárodného halového mítingu vyšehradskej skupiny máme päť medailí

Bratislava 26. januára - Na medzinárodnom mládežníckom mítingu vyšehradskej skupiny sa darilo aj atlétom z nášho klubu. Spolu sme získali jednu zlatú a štyri strieborné medaily. Tri cenné kovy si pripísali členovia tréningovej skupiny Lukáš Kotalu. Denis Bartek vybojoval zlato v behu na 500 metrov, Denisa Kudlová striebro v behu na 300 metrov a Matej Pobjecký v skoku do diaľky. Ďalšie dve striebra vybojovali Monika Lehenová v trojskoku, zverenka Robérta Piačka a Matúš Blšták v skoku do diaľky, zverenec trénerky Miriam Karperovej.

______

Mladší a najmladší žiaci vybojovali na M-ZsAZ 9 medailí

Banská Bystrica 20. januára – Na halových Majstrovstvách Západoslovenskej oblasti mladších a najmladších žiakov mali opäť početné zastúpenie mladí atléti z nášho klubu. Spolu sme z Banskej Bystrice priviezli päť zlatých, tri strieborné a jednu bronzovú medailu. Tri cenné kovy vybojovala Natália Kročková, výborne sa darilo aj Šimonovi Karolovi s dvoma titulmi, dve striebra si pripísala Sára Hutárová.

_________

Naši atléti testovali formu aj na M-SsAZ v Bratislave

Bratislava 19.1. – Na otvorených halových Majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu testovali formu aj naši atléti. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázala staršia žiačka Terézia Fančovičová, zverenka trénerky Karperovej, ktorá zvíťazila v behu na 60 metrov v kvalitnom osobnom rekorde 8,11 s. a ďalší osobný rekord pridala v skoku do diaľky 522 cm. Z dvoch osobných rekordov sa tešila aj dorastenka Monika Lehenová, ktorá zvíťazila v skoku do diaľky výkonom 545 cm. Moniku pripravuje Róbert Piaček. Kvalitný výkon 175cm v skoku do výšky predviedol dorastenec Matúš Blšták. Kompletné výsledky si môžete prečítať tu: https://statistika.atletika.sk/vysledky/960/   ______

Návrh stanov AK AŠK Slávia Trnava

Návrh stanov Atletického klubu AŠK Slávia Trnava k nahliadnutiu tu.

Členská výročná schôdza AK AŠK Slávia Trnava

Naša pravidelná Členská výročná schôdza Atletického klubu AŠK Slávia Trnava sa bude konať vo štvrtok 24.1. v priestoroch TOP Relax jedáleň UCM, rovnako ako aj po minulé roky, so začiatkom o 17:00 hod.
Na výročnej schôdzi budú vyhlásení najúspešnejší atléti klubu a prebehne aj Valné zhromaždenie AK AŠK Slávia Trnava. Vaša účasť je teda veľmi dôležitá.

12
Skvelé správy z Banskej Bystrice, K. Haršányová je majsterka Slovenska! Výsledky 2. kola ZsAZ ml. žiactva, dorastu a juniorov
13
Skvelé správy z Banskej Bystrice, K. Haršányová je majsterka Slovenska!