Tlačivá na 2% z dane

AK AŠK Slávia Trnava sa aj tento rok uchádza o darovanie 2% (3%) z Vašich daní, ktoré budú použité na nákup dresov, tričiek a ďalšieho vybavenia pre našich atlétov.

Vyhlásenie za rok 2017
Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov

Prosíme vás, používať výhradne tlačivá, ktoré nájdete vyššie. Daňový úrad už bude akceptovať jedine tieto.
Ďakujeme.
AK AŠK Slávia Trnava

Ponuka klubového oblečenia

Všetky informácie ohľadom klubového oblečenie nájdete tu.

Nábor nových členov

Atletický klub AŠK Slávia Trnava patrí medzi najúspešnejšie kluby na Slovensku. Ak sa chceš i Ty venovať behom, skokom alebo vrhom, si na správnom mieste. Náš klub Ti ponúka kvalitných trénerov všetkých atletických disciplín a tréningové skupiny od najmladšieho žiactva, cez dorastenecké, juniorské, až po kategóriu dospelých. Taktiež máš možnosť, v prípade záujmu a zodpovedajúcej výkonnosti, študovať na športovom gymnáziu v Trnave. V prípade záujmu kontaktujte: Marián Hammel (kontakt)

Flickr účet AK AŠK Slávia Trnava

Naše najnovšie fotky nájdete vždy na našom Flickr účte.
International Match U20, Trnava 6.7.2017

Instagram @ak_ask_slavia_tt

Nájdete nás aj na instagrame @ak_ask_slavia_tt

Natures Aid

Doplnky výživy od renomovanej britskej spoločnosti Natures Aid - Experts in Natural Health since 1981 - 100% prírodné, non GMO, vegetarian/vegan friendly. Členovia AK AŠK Slávia Trnava si môžu uplatniť 10% zľavu. Pri registrácií treba do poznámky uviesť "SAZ(Slávia)". Naši členovia si môžu uplatniť aj šleciálnu akciu na 100TBL balenie VITAMÍN C 500MG + ACEROLA 100TBL v cene 8 €.

Premena mestského atletického štadiónu A. Hajmássyho

Mnohí z nás si isto pamätajú náš atletický štadión, alebo jednoduchšie našu "Slávku" aj v jej tmavom škvárovom šate. K obnove štadiónu s kvalitným tartanovým povrchom prišlo v roku 2002. Odvtedy pribudlo do nášho atletického stánku samozrejme ešte zopár maličkostí a naše nové osobné rekordy na ňom dosahujeme od 28. septembra 2002 kedy bol slávnostne otvorený.

Fotodokumentáciu nájdete tu.

Podrobnejšiu dokumentáciu nájdete tu.

Atletika v Trnave - publikácie

Pozývame vás na prehliadku histórie trnavskej atletiky. V dvoch knižných publikáciách sa dozviete o najdôležitejších mílnikoch atletiky v Trnave.

Termínová listina 2018

Trnava 20. marca – Po Valnom zhromaždení Západoslovenského atletického zväzu, kde boli stanovené termíny našich oblastných súťaží, sme skompletizovali termínovú listinu na sezónu 2018. Termínovku nájdete tu -> http://www.asktt.sk/terminovka/podujatia-2018 ______

K. Haršányová získala striebro na HM-SR vo viacbojoch

Bratislava 10-11. marca – Záverečnými majstrovstvami Slovenska v atletickej hale Elán bol národný šampionát vo viacbojoch všetkých kategórií. Na štart päťboja junioriek sa postavila Kristína Haršánoyvá a opäť si počínala veľmi dobre. Kika predviedla vyrovnanú sériu výkonov vo všetkých disciplínach a z Bratislavy si priviezla striebornú medailu. Jej konečný súčet bodov bol 3061. Medzi mladšími žiakmi pretekal Martin Hlaváček, ktorý sa umiestnil na 7. mieste na Slovensku výkonom 1547 bodov. Kompletné výsledky HM-SR vo viacbojoch nájdete tu. ______

Na HM-SR juniorov a junioriek K. Haršányová bronzová

Bratislava 4. marca – Po staršom žiactve prišli na rad halové majstrovstvá Slovenska kategórie juniorov, ktorí sa dnes predstavili v bratislavskej atletickej hale Elán. Opäť sa nám podarilo získať medailové umiestnenie, o ktoré sa zaslúžila Kristína Haršányová v skoku do výšky, keď sa preniesla ponad latku vo výške 163 cm a vybojovala si bronzovú medailu. Kika sa umiestnila na 7. mieste aj v behu na 60 m prekážok výkonom 9,68 s. Smolný deň na medailové umiestnenia si dnes vybral Matej Lánik. Maťo obsadil v behu na 60 m aj 200 m zhodne štvrté miesto, na šesťdesiatke mu na bronz chýbali 2 stotiny sekundy a na dvojstovke len zopár tisícin, keď dobehol do cieľa na stotinu v rovnakom čase ako pretekár na treťom mieste, cieľová kamera však vyhodnotila Mateja na 4. mieste. V elitnej osmičke sa umiestnila aj Denisa Kudlová v behu na 400 m keď finišovala v čase 1:01,99 min. Kompletné výsledky HM-SR juniorov a junioriek nájdete tu. ______

D. Bartek získal zlatú medailu na HM-SR staršieho žiactva

Bratislava 3. marca – Séria národných halových šampionátov dnes pokračovala HM-SR kategórie staršieho žiactva. Z bratislavskej atletickej haly Elán si zlatú medailu z behu na 800 metrov starších žiakov priviezol Denis Bartek výborným výkonom 2:09,02 min. Tesne za medailovým umiestnením zostal Lukáš Zachar v behu na 60m prek., keď vo finále dobehol štvrtý výkonom 9,11 s. Umiestnenie v prvej desiatke zaznamenali aj Matej Pobjecký v skoku do diaľky (528 cm, 7. miesto), Soňa Nováková v behu na 300 m (44,82 s, 8. miesto), Chiara Danielová vo vrhu guľou (8,88 m, 9. miesto), Oliver Kravárik v behu na 3000m (11:33,05 min, 9. miesto). V štafetových behoch obsadili naši starší žiaci 5. miesto časom 1:45,67 min v zložení Lukáš Zachar, Matej Pobjecký, Marek Kročka a Denis Bartek. Žiačky skončili na 7. mieste v zložení Soňa Nováková, Tamara Hulíková, Hana Krokvicová a Hana Ďurišová keď finišovali časom 2:08,63 min. Kompletné výsledky HM-SR staršieho žiactva nájdete tu. ______

Výročná členská schôdza AK AŠK Slávia Trnava

Trnava 1. marca – Opäť po roku sme sa stretli na našej Členskej výročnej schôdzi, kde sme zbilancovali uplynulú sezónu, vyhodnotili najúspešnejších atlétov a prebehli naše predstavy o tej nastávajúcej sezóne a roku 2018. Ďakujeme vám za účasť a priazeň nášmu klubu. Ročenku 2017 nájdete tu ______

M. Pešková s novým osobným rekordom na 600 m

Geneva 24. februára – Na halovom šampionáte BIG 10 v americkom meste Geneva štát Ohio sa predstavila naša Miška Pešková v behu na 600 m. V konkurencii 28 študentiek finišovala Miška v novom osobnom rekorde 1:31,40 min čo jej v konečnom poradí vynieslo 12. miesto. Týmto výkonom si o jednu desatinu vylepšila svoj osobný rekord, ktorý dosiahla pred rokom na rovnakom podujatí na tej istej dráhe v Geneva. Miška je v behu na 600 m druhá v slovenských historických tabuľkách za Ivetou Putalovou, ktorá dosiahla výkon 1:30,54 min v roku 2015 v Prahe. Kompletné výsledky halového šampionátu BIG 10 nájdete tu. ______

Odišiel Karol Duffek

Trnava 25. februára – Smutná správa k nám prišla v piatok ráno. Vo štvrtok vo večerných hodinách navždy odišiel celoživotný atletický a športový fanúšik, dlhoročný rozhodca a priaznivec nášho klubu pán Karol Duffek. Posledná rozlúčka s ním bude v utorok o 13:00 v Trnave na cintoríne pri Merkúre. Česť jeho pamiatke! ______

Dorastenky priviezli z HM-SR dve medaily

Bratislava 25. februára – Dnes pokračovala séria halových šampionátov v atletickej hale Elán v Bratislave HM-SR kategórie dorastu. Spomedzi našich atlétov si medailové umiestnenie vybojovali Denisa Kudlová, keď finišovala v behu na 400 m výkonom 1:01,55 min na striebornej priečke a Viktória Križanová, ktorá obsadila vo finále behu na 60 m delené tretie miesto výkonom 8,02 s (v rozbehu 7,99 s). Viky ďalej obsadila 5. miesto v behu na 200 m výkonom 26,86 s. Tesne za medailovými bránami skončil vytrvalec Samuel Surový v behu na 3000 m a dobehol na 4. mieste. Do elitnej osmičky sa svojim výkonom prebojovala aj Martina Lafeková v behu na 60 m keď vo finále dobehla časom 8,37 s (v rozbehu 8,33 s). Kompletné výsledky HM-SR dorastencov a dorasteniek nájdete tu. ______

Z HM-SR mladšieho žiactva máme dvakrát bronz

Bratislava 24. Februára – Atletická hala Elán žije počas víkendov národnými šampionátmi v jednotlivých kategóriách. Dnes bolo na rade mladšie žiactvo. Spomedzi našich atlétov sa najviac darilo Filipovi Hrubalovi a Roanovi Strakovi. Obaja získali bronzové medaily. Filip v behu na 60 m výkonom 8,12 s a Roan v behu na 1500 m výkonom 5:29,33 min. Tesne za medailovými umiestneniami skončila v behu na 1500 m Nina Segwick, keď finišovala na 4. mieste. Do finálovej osmičky sa vošli aj Martin Hlaváček v behu na 600 m (6. miesto), Hana Krokvicová v behu na 60 m (7. miesto) a Renáta Jamrichcová v behu na 600 m (8. miesto). Kompletné výsledky HM-SR mladšieho žiactva nájdete tu. ______

Ďalšie víťazstvo pre M. Peškovú v Lincolne

Lincoln 16. februára – Za veľkou mlákou vo víťaznom ťažení pokračuje naša Miška Pešková. Na domácom mítingu Huskers Tune Up zvíťazila v behu na 600 m výkonom 1:32,36 min. Miška zabezpečila jedno z dvanástich domácich víťazstiev na mítingu v Lincolne. Kompletné výsledky mítingu nájdete tu. Fotogalériu nájdete tu. Video zostrih nájdete tu. ______